Odnaleziono żywą 80-letnią ostrowiankę!

Udostępnij
Tweet

Trzeci dzień poszukiwań przyniósł bardzo dobrą wiadomość. Udało się odnaleźć żywą i uśmiechniętą 80-letnią ostrowiankę. Ta zaginęła w niedzielę około godziny 14.00. Okazało się, że leżała w głębokim rowie, blisko ulicy, przy której mieszka.

+

Pierwszego dnia szukali jej głównie członkowie rodziny i sąsiedzi. Rozpoznanie terenu rozpoczęli także ludzie skupieni wokół grupy „Szukamy i Ratujemy Ostrów Wielkopolski”. Drugiego dnia zaangażowano około stu ludzi,z czego 45 to byli zwykli mieszkańcy. Pozostałą część grupy stanowili strażacy, zarówno ochotnicy jak i zawodowi, oraz policjanci. Poszukiwania nie przyniosły jednak rezultatów.

We wtorek już tylko 30 osób, skupionych wokół grupy Szukamy i Ratujemy Ostrów Wielkopolski, postanowiło przeszukać raz jeszcze pobliski teren. Tym razem według międzynarodowych standardów. Już po około 10 minutach, Damian Słowiński  (21 l.) z jednostki OSP Wtórek natrafił na zaginioną kobietę.

Zanim jednak ją ujrzał, musiał wejść do 5 metrowego rowu, zarośniętego krzewami i drzewkami. Nie brakowało w nim śmieci. Za jednym z krzewów zobaczył ruszające się nogi. Tak, to była zaginiona 80-letnia ostrowianka.

Pierwsze słowa wypowiedziane przez nią brzmiały: Trochę mi zaschło w gardle. Dajcie mi wody. Uśmiech kobiecie nie schodził z twarzy.

Natychmiast wezwano karetkę pogotowia oraz państwową straż pożarną, której zadaniem było bezpieczne wydobycie poszkodowanej kobiety. Zabrano ją do ostrowskiego szpitala celem wykonania podstawowych badań.

Ta historia pokazuje, że nadzieja umiera ostatnia. Warto walczyć do końca i nie poddawać się, bo do ocalenia jest życie drugiego człowieka. W nagrodę można otrzymać jego uśmiech! (zdjęcie odnalezionej zostało pokazane za zgodą córki kobiety).


Podziękowania od Rodziny:

W imieniu całej rodziny i odnalezionej Babci serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, trud, aktywny udział, poświęcony czas i środki oraz wsparcie wszystkim służbom mundurowym, w tym:
Policjantom, Strażakom PSP, Strażakom Ochotnikom z ościennych miejscowości;
sąsiadom, znajomym, wszystkim mieszkańcom, dziennikarzom, mediom, ochotnikom oraz ratownikom z grupy „Szukamy i Ratujemy – Ostrów Wielkopolski” oraz wszystkim pozostałym osobom zaangażowanym w akcję poszukiwawczą trwającą od niedzielnego popołudnia do dziś. Poszukiwania dzięki Wam zakończyły się sukcesem!
Babcia została odnaleziona żywa, w stanie ogólnym dobrym, przetransportowana do ostrowskiego szpitala.
Jeszcze raz z całego serca DZIĘKUJEMY!

Rodzina

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

45 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Edyta
5 lat temu

Jak się cieszę że nic się Pani nie stało nie znam Pani ale bardzo szkoda mi starszych osób dużo zdrówka

M.
5 lat temu

Bardzo się ucieszyłam z tej wiadomości 🙂 brawo dla Pana Damiana i Wszystkich szukających 🙂 a dla Pani zdrówka 🙂

Xx
5 lat temu

Panie leniwy trzeba było iść i też dołożyć cegiełkę może to pan by wszedł w ten dół i odnalazł ta staruszek s

Janek
5 lat temu

Gratulacje, chociaż ktoś jest odpowiedzialny za wykaszanie rowów.

maria
5 lat temu

Dobrze,że tak się skończyło. Gratulacje dla Wszystkich szukających. A teraz może ktoś zainteresuje się tym rowem i ogólnie tymi okolicami. Sterty śmieci, bród i bałagan. To też jest Ostrów

Xxx
odpowiada  maria
5 lat temu

Gdzie są te sterty śmieci??? Gdzie ten bałagan??? Oj dawno nie było Cię na mieście…teraz już jeżeli bałaganią to sami swoi. Nie strasz ludzi brudnym Ostrowem co najwyżej głupotą i lenistwem niektórych mieszkańców czasem dość zamożnych którzy podrzucają to i owo w las, do rowu lub za rury ciepłownicze

prawda
5 lat temu

Tę panią można było odleźć już pierwszego dnia gdyby leniom chciało się wejść trochę głębiej w chaszcze.

max
odpowiada  prawda
5 lat temu

co za zakompleksiony wszystkowiedzący DEBIL..a co pan , panie „prawda” zrobił dobrego vw tej sprawie..I ile takich akcji ma pan za sobą , by móc się w tonie eksperta wypowiadać?

Do prawda
odpowiada  prawda
5 lat temu

Wiele ludziz w tym ja przyjechało po pracy od razu szukać w poniedziałek, a że policja się wtrąciła to kazali lasy przeszukiwać. Druga sprawa policja była w tym miejscu dzień przed znalezieniem pani i NAWET NIE RACZYLI WEJŚĆ DO TEGO ROWU. Także nie obwiniaj nas ludzi z SiR i straży OSP tylko policję co wyłożyła lache na stół

Adi
5 lat temu

Super że się wszystko dobrze zakończyło. Dwa dni w taki upał bez wody i lekarstw. Myślę że Pani straciła równowagę i wpadła w ten dół. Był przykryty i nie było widać. Pierwszy trop ul. poznańska niby. Mi się wierzyć nie chciało. Tak daleko od domu i z balkonikiem. Gdyby wtedy rozpoczęto poszukiwania właśnie nowa krępa tą okolić to by ta Pani już wczoraj została odnaleziona.

Pener z Nowotki
5 lat temu

Pięknie się czyta takie wiadomości! Gratulacje i szacunek dla ludzi którzy nie zwątpili i bezinteresownie pomagali w poszukiwaniach. A sympatycznej starszej Pani dużo zdrowia i nadal dużo uśmiechu.

muszka
5 lat temu

jak dobrze ze żyje bo ostatnio duzo ludzi u nas ginie

kefir
5 lat temu

Zdrowia życzę Szanownej Pani! Rodzinie winszuję, bo przeżycie nieliche było, dobrze że się udało! Pilnujcie Babci, bo widać, że wysportowana i balkonik nie przeszkadza za wiele:) Jeszcze raz zdrowia!

45
0
Napisz co o tym sądziszx