Rozstrzygnięto przetarg na halę widowiskowo-sportową

Dzisiaj rozstrzygnięto przetarg na halę widowiskowo-sportową. Według koncepcji ma ona powstać przy ul. Wojska Polskiego, z tyłu powstającego centrum przesiadkowego.

Wybrana oferta została złożona przez ostrowską firmę BUDREM. Była ona druga z kolei co do wartości – 31 mln 365 tys. zł. Komisja przetargowa mocno brała pod uwagę wygląd hali. Tak prezentuje się ona poniżej.

CZYTAJ  Pan nie widział, a pani nie była pewna

34 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Łukasz
3 lat temu

Pytanie tylko po co nam dwie hale? Przecież nikt nie będzie płacił miastu za wynajęcia hali jak będzie nowa na Kusocińskiego.

toON
4 lat temu

Hala reprezentacyjna czy „dzielnicowa”
Polecam artykuł o takim tytule z g azety ostr owskiej – jest dostępny w internecie.

Jeśli ma budować Budrem – niech buduje Budrem.
Zasłużenie, czy też nie – tego się nie dowiemy.
Ważne żeby było to porządnie zrobione.

Niestety komisja przetargowa dziwnie zakręciła tematem, ale pewnie reszta firm machnie ręką, żeby nie rozgrzebywać tego co już się zakorzeniło się w Ostrowie (układy polityczne).

Mam nadzieje, że to zagranie pod typową publiczkę (czyt. kiełbasa wyborcza) i jeśli kiedykolwiek dojdzie do budowy hali widowiskowo – sportowej w ostrowie, to stanie się to na przemyślanym terenie i w takiej wersji z której będziemy mogli być dumni jako mieszkańcy.

Wg. projektu który wygrał – chciałbym być w błędzie, ale wiele wskazuje, że to ryzykowne rozwiązanie dla przyszłych użytkowników hali.
Nie spełnia warunków, wytycznych, ewakuacji, widoczności, charakterystyki energetycznej, źródeł odnawialnych itp
Najwięcej uwagi poświęca się parkingowi co widać po komentarzach. Mieszkańcy dzieła się na tych którzy dojeżdżają i mieszkają w centrum i w nosie mają korki bo wszędzie dojdą piechotą.
Ale tu nie chodzi o to czy wygodnie czy nie tylko ze nie powinno to w ogóle tam powstać.
I o to się rozchodzi w dyskusji -zakładam, że pewnie o to chodziło.
A Urbanistyka? Leży i kwiczy.
Budynek w granicy i nie pasujący do otoczenia.

Ludzie teraz zaczynają dyskusje polemizując ze sobą.
A to co najważniejsze -zostaje sprytnie przemilczane

Tak więc – jeśli już ma dojść do wyciągania pieniędzy publicznych przez wykonawcę, to błagam – nie w tak nieprzemyślany sposób 🙁

robert wagińśki
4 lat temu

jeszcze śmiecie stynkać? cieszta sie że robote macie

Piechur
4 lat temu

Do szpitala w Kaliszu trzeba jechać autobusem, bo brak miejsc parkingowych, a jak już się załapiesz, to płacisz jak za zboże. Teraz na mecz w mieście też będzie trzeba szukać połączeń autobusowych no bo metra, tramwajów albo trolejbusów w Ostrówku brak.

Hh
4 lat temu

Tak kosztorysantem Cwaniaczku Marny

adam
4 lat temu

Do MMM. Dokladnie sie zgadzam z tekstem.Kto chce ten dojdzie a ci ktorym brak auta na parkingu niech zostana w domu.Nasze miasto nie jest az tak wielkie.Na Kusocinskiego tez sie pieszo szlo.

MMM
4 lat temu

Człowiek czyta te wypociny o lokalizacji i miejscach parkingowych to aż cebula z piwnicy ucieka.
Do centrum Ostrowa każdy mieszkaniec miasta ma stosunkowo blisko, kolej i autobusy są praktycznie pod halą to nie – zbudujmy obiekt w krzakach pod Czekanowem…
Nie każdy jest Januszem, który musi wszędzie wozić cztery litery w swoim Pasacie, Golfie czy innym szajswagenie kombi – z tej hali będą korzystać także niezmotoryzowani (młodzież, osoby starsze), to raz.
Druga sprawa, że jakoś przy obiektach na Kusocińskiego tych miejsc jest jeszcze mniej niż w projekcie nowej hali i jakoś Pasaty i Golfy poupychane są.

xyz
odpowiada  MMM
4 lat temu

Ale trzeba brać pod uwagę, że jest to nowa inwestycja i zabezpieczenie w parkingi powinno być brane pod uwagę. Poza tym jesteśmy coraz wygodniejsi i wielu chce podjechać jak najbliżej miejsca docelowego. I jeszcze jedna uwaga, nasza komunikacja miejska nie jest aż tak mocno rozwinięta i z wielu kierunków, szczególnie w sobotę i niedzielę nie ma kursów o odpowiedniej godzinie.

123
odpowiada  MMM
4 lat temu

Zobacz gdzie buduje się hale w całej Polsce, nikt nie dał takiej lokalizacji dla takiej budowy. A na hale przyjeżdżą osoby tylko z Ostrowa? Mamy wiele miejscowości okolicznych, z których wiele osób dojeżdża, oni tez maja dojechać pociągiem czy autobusem? Jakim? Tym co jeździ co dwie godziny? Osoby z Pleszewa, Kalisza, Gorzyc czy Jankowa nie dojada autobusem także twoje rozumowanie jest bezsensowne. Mogliśmy dodatkowo wykorzystać obowidnice to teraz zamiast tego będziemy mieli zatkane centrum przy jakieś imprezie.

Hh
4 lat temu

Czy wy myslicie ze im 31 banek starczy .bedzie aneks za aneksem.Robie w tym to wiem.

Piotrek
odpowiada  Hh
4 lat temu

A to jesteś kosztorysantem czy cegły podajesz?

Obserwator przedwyborczy
4 lat temu

Dziwnie to sie sklada , rada doklada na wniosek Pani Klimek brakujaca kase o dziwo akurat pasuje do oferty budremu, hala finansowana ma byc ze sprzedazy gruntow na wylocie na kalisz kiedys budrem tam budowal tez ciekawe bo moze za hale cos znow beda tam budowac i robota sie kreci….

Parówy
4 lat temu

Nie czepiajcie się tych miejsc parkingowych, ostrówek jest malutki, każdy z Was może ruszyć dupkę i przyjść na meczyk spacerkiem, podjechać roeerkiem.

34
0
Napisz co o tym sądziszx