OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Zablokowano konta bankowe fabryki Wagon. Prezydent interweniuje

Prezydent Beata Klimek stanęła w obronie 500 pracowników EKK Wagon w Ostrowie Wielkopolskim. Z powodu zablokowania kont przez Agencję Rozwoju Przemysłu (spółka akcyjna Skarbu Państwa) pracownicy nie otrzymali wynagrodzenia za pracę. Z prośbą o pomoc pracownicy zwrócili się do prezydent Beaty Klimek, która natychmiast wystosowała oficjalne pismo do premiera Mateusza Morawieckiego z wnioskiem o pilne spotkanie z udziałem przedstawicieli rządu, Agencji Rozwoju Przemysłu i przedstawicieli EKK Wagon. Pismo z dokładnym opisem sytuacji pracowników i ich rodzin oraz samej spółki zostało przesłane do wszystkich parlamentarzystów regionu na czele z Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Andżeliką Możdżanowską.

+

Prezydent miasta apeluje do wszystkich, aby ponad politycznymi podziałami, zainteresowali się losem pół tysiąca pracowników i ich rodzin oraz włączyli się w pomoc dla tego trwale wpisanego w historię Ostrowa Wielkopolskiego zakładu pracy.

59 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Agnieszka
2 lat temu

A gdzie w tym momencie jest ispekcja pracy niewypłacanie wynagrodzenia pracownikom to przestępstwo nikt tego nie widzi czy niechce widziec????

.....
odpowiada  Kolejooorz!!!
2 lat temu

Czy Ty wiesz co piszesz ? Znasz ten zakład? Znasz profil produkcji? Wymagania odbiorców ?! ….Puknij się w ten durną łepetynę. To nie będziesz pisał głupot !
To Ty “kolejorzu” łażąc puknij się tym młotkiem…co nim opukujesz zestawy kołowe i hamulec!

JUNGEN
odpowiada  qwerty
2 lat temu

Tylko, że “doradzanie” i mówienie wprost to już obłuda platfusku przegrany.

historyk
odpowiada  qwerty
2 lat temu

Teraz za to : Na Twoje szczęście mamy “prezydenta” bodajże z PiSu … i nowi młodzi nie wyjeżdżają?…. Bo o powrotach ( a tak zachęcał ich kandydat … wtedy!) , jakość nie słychać!! Bo zresztą czy coś się zmieniło na lepsze… mają po co wracać?

marek
odpowiada  Obserwator
2 lat temu

W kontekście całej sprawy slowo “biznes” wydaje się być lekkim nadużyciem…

Ben
odpowiada  Zdzisław
2 lat temu

A co Ty Zdzisław myślisz, że 30 letni facet w pełni sił fizycznych który ma na utrzymaniu rodzine pójdzie pracować za marne grosze, a w dodatku bedąc oszukiwanym przez firmę? Mądry Ty jesteś, czy dopiero co sie obudzieś?? Powiem Ci coś STEFAN! Nie opłaca sie nam 30 latkom pracować na WASZE emerytury, nygusy 50+, 60+ lubiące sobie dziabnąć jak za PRLu. Wolimy mieć wieksze dochody i pracować w solidnych firmach. I nie dziw sie STEFAN że tam tylko 50+!

ktoś
odpowiada  Stary
2 lat temu

Jak już spawarek do wynoszenia zabrakło to uciekł 🙂

M
2 lat temu

Z tego co widzę i pamiętam w tym zakładzie było źle już kilka lat temu. Tak wygląda typowe działanie zarządu mające na celu wyprowadzanie na bieżąco kapitału aby nie wykazywać zysku, który w Polsce jest niestety opodatkowany. A wystarczy mieć do dyspozycji firmy zewnętrzne, które przygotowują analizy finansowe itp i nawet kilka milionów rocznie można swobodnie wyprowadzić bez zbędnych pytań.
Jeśli firma jest nierentowna a posiada bardzo dużo zamówień to znaczy, że jest źle zarządzana…

Czytam i wiem
2 lat temu

Czytam, że Pani Prezydent Beata Klimek apeluje do wszystkich parlamentarzystów i wsparcie. A co dwa zrobiła dla tych pracowników żeby im pomóc? Czy może na apelu się zakończyło ? Teraz niech czrną robotę zrobią parlamentarzyści a Pani Klimek ogłosi swój sukces.

Mirek
2 lat temu

Jestem rozczarowany polityką Pani Prezydent Klimek. Moim zdaniem prezydent powinien pracować solidnie przez 4 lata a nie ostatnie pół roku kadencji. Jeżeli firma ta miała kłopoty trzebabyło działać dużo wcześniej, żeby do obecnej sytuacji nie doprowadzić.

59
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x