OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Zablokowano konta bankowe fabryki Wagon. Prezydent interweniuje

Prezydent Beata Klimek stanęła w obronie 500 pracowników EKK Wagon w Ostrowie Wielkopolskim. Z powodu zablokowania kont przez Agencję Rozwoju Przemysłu (spółka akcyjna Skarbu Państwa) pracownicy nie otrzymali wynagrodzenia za pracę. Z prośbą o pomoc pracownicy zwrócili się do prezydent Beaty Klimek, która natychmiast wystosowała oficjalne pismo do premiera Mateusza Morawieckiego z wnioskiem o pilne spotkanie z udziałem przedstawicieli rządu, Agencji Rozwoju Przemysłu i przedstawicieli EKK Wagon. Pismo z dokładnym opisem sytuacji pracowników i ich rodzin oraz samej spółki zostało przesłane do wszystkich parlamentarzystów regionu na czele z Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Andżeliką Możdżanowską.

+

Prezydent miasta apeluje do wszystkich, aby ponad politycznymi podziałami, zainteresowali się losem pół tysiąca pracowników i ich rodzin oraz włączyli się w pomoc dla tego trwale wpisanego w historię Ostrowa Wielkopolskiego zakładu pracy.

59 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
jaja
2 lat temu

Papier jest cierpliwy. Pani Klimek kilka lat temu podpisała ważną umowę z Chińczykami. No i co? Była ścianka, fotki na niej, wiele hałasu, miał być Jedwabny Szlak przez Ostrów no i? Za trzydzieści parę lat, jak dobrze pójdzie. Z tym, że niekoniecznie. Pic na wodę jak z tymi super tytułami- tera Polska, eko miasto, nasza perełka kochana.

alf
2 lat temu

Trwale wpisanym … Ha ha ha Teraz sobie przypomnieli bo wybory. To ruiny ,a nie zakład! “Zobaczcie cozescie skurw…zrobili z tą krajiną…”

Stary
2 lat temu

Przerobilem tam 24 lata i w 2008 podjolem decyzje o rostani sie z zakladami dzisiaj zarabiam 5 tys na rączkę niewiem na co ci ludzie czekaja

Ccc
odpowiada  Stary
2 lat temu

Na Ciebie debilu

AjJem
odpowiada  Stary
2 lat temu

Piniądze to nie wszystko. Jak masz 5tysi to kup se pan słownik języka polskiego

ktoś
odpowiada  Stary
2 lat temu

Jak już spawarek do wynoszenia zabrakło to uciekł 🙂

Dżon
2 lat temu

PiS oleje pracowników tego zakładu tak jak olał niepełnosprawnych.Nie ma się co łudzić a jak w tej sprawie zaczną się jakieś protesty to “ludzkie pany” powiedzą że protestujący to pachołki KOD-u i “opozycji totalnej”

qwerty
odpowiada  Dżon
2 lat temu

Kup se ty lepiej już ten znicz i idź brudzić chodnik przed sąd, widać że z tej bezsilności i bezradności we wszystko mieszasz politykę …
Takie to smutne, że aż żałosne.
Gdzie byli niepełnosprawni jak rządziła PO ?!
Nagle się obudzili i dorośli, a przez 8 lat ile pieniędzy dostawali ???
No właśnie …

qwerty
2 lat temu

Pracodawca nie płaci, raz drugi to dziękuję i do widzenia, lepiej już nie będzie …
Zawsze można wyjechać za granicę, wziąść kredyt (koniecznie w obcej walucie) lub zmienić pracę – bynajmniej tak doradzał młodym Polakom były już na szczęście “pręzydent” Komorowski bodajże z PO.

historyk
odpowiada  qwerty
2 lat temu

Teraz za to : Na Twoje szczęście mamy “prezydenta” bodajże z PiSu … i nowi młodzi nie wyjeżdżają?…. Bo o powrotach ( a tak zachęcał ich kandydat … wtedy!) , jakość nie słychać!! Bo zresztą czy coś się zmieniło na lepsze… mają po co wracać?

JUNGEN
odpowiada  qwerty
2 lat temu

Tylko, że “doradzanie” i mówienie wprost to już obłuda platfusku przegrany.

zzbyszek ch
2 lat temu

Pisowska rządowa agencja blokuje wypłaty dla ostrowskich pracowników, a kandydat Mikołajczyk po tygodniu się budzi i niby pomaga w rozwiązaniu sprawy do której doprowadziła PiS-owska rządowa agencja PARTYJNA OBŁUDA!
ludzie dla pisu ?!

Kolejooorz!!!
2 lat temu

Ludzie tam robią bo się nie narobią i myślą że to będzie jak kiedyś, czy się stoi czy się leży to się należy. Pani prezydent proponuję trochę powagi, bo na razie przez trzy lata niczym szczególnym się nie wykazała.

.....
odpowiada  Kolejooorz!!!
2 lat temu

Czy Ty wiesz co piszesz ? Znasz ten zakład? Znasz profil produkcji? Wymagania odbiorców ?! ….Puknij się w ten durną łepetynę. To nie będziesz pisał głupot !
To Ty “kolejorzu” łażąc puknij się tym młotkiem…co nim opukujesz zestawy kołowe i hamulec!

antypis
2 lat temu

Czyli jednak ten PiS nie taki wrażliwy społecznie skoro spółka skarbu państwa w nosie pracowników w jakimś tam Ostrowie… pokazali Mikołajczykowi gdzie jego miejsce w szeregu?

Zibi
2 lat temu

Zamknąć bude i tyle A nie trzymać na siłę……

budżetówka to kula u nogi
odpowiada  Zibi
2 lat temu

Masz pełną rację. A dlaczego trzymają budę na siłę to tylko podejrzewam. Zapewne ciągną z tego tytułu piękne apanaże na państwowych posadach w tych rozmaitych ministerstwach i agencjach. O jednej wspomniano w artykule, jakaś Agencja Rozwoju Przemysłu. Przecież to po samej nazwie widać że to granda. Przemysł sam się rozwija, albo zwija, nie trzeba tu żadnego wsparcia rządowego. Niestety rząd przeszkadza właśnie m.in. takimi agencjami. Co oni robią? Czym się zajmują? Może ktoś podać konkrety>? Wątpię. Podejrzewam, że ciągną tylko z naszych kieszeni nic nie dając w zamian. I jeszcze przeszkadzają w działalności gospodarczej.

qwerty
odpowiada  Zibi
2 lat temu

Dokładnie, ta sama sytuacja z tym jakimś OCP w Ostrowie – ludzie pracują, no właśnie – tylko co tam robią i jakie mają sukcesy na koncie ?!
A wiadomo, że nikt za darmo nie robi, nie te czasy.
Jak ktoś ma biznes to robi kasę, a nie tam jakieś agencje, parki i inne wymyślne twory.

anka
2 lat temu

Po jaką choinkę ludzie tam jeszcze pracują. Nie ma innej pracy w Ostrowie i okolicy? Skoro firma ma długi to niech w końcu zakończy działalność. Szkoda zdrowia i nerwów dla pracowników. A tradycja? Przecież to już nie fabryka która wielu w Ostrowie ma w sercu…

qwerty
odpowiada  anka
2 lat temu

Może za tą “tradycję” kupują chleb i płacą rachunki ?!

59
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x