Budowa sieci przy ul. Gimnazjalnej

Ekipy działające na sieciach ciepłowniczych na zlecenie Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego pracują pełną parą w terenie. Aktualnie wykonywane jest m.in. duże zadanie inwestycyjne związane z budową sieci i przyłączy do kamienic w ulicy Gimnazjalnej.

+

Tak, jak w poprzednich latach zapowiadała spółka, każdy budynek znajdujący się w ścisłym centrum Ostrowa ma możliwość podłączenia do ciepła systemowego, które jest najlepszym rozwiązaniem dla likwidacji smogu w mieście. To właśnie dlatego wykonane zostało nowe podłączenie kamienicy przy ulicy Kolejowej, natomiast przy ulicy Wrocławskiej trwa kontynuacja dużego zadania zapoczątkowanego w ubiegłym roku, którego celem będzie możliwość podłączenia do sieci ciepłowniczej budynków socjalnych.

– Mieszkańcy tych budynków ponoszą duże koszty na zainstalowane w ich mieszkaniach ogrzewanie elektryczne. Podłączenie cieplika zmniejszy ich wydatki na ogrzewanie i poprawi standard tych budynków – mówi Marian Kupijaj, prezes Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego.

Zewnętrzna firma pracuje też na skrzyżowaniu ulic Wysockiej i Klonowicza. Nastąpiło także przekazanie placu budowy w ulicy Pułaskiego. Własne ekipy remontowo-inwestycyjne OZC koncentrują swoją działalność na terenie całego miasta i wykonywaniu nowych przyłączy do bloków i budynków jednorodzinnych, remontach sieci i budowie nowych węzłów ciepłowniczych w zasilanych budynkach.

– Warto podkreślić, że od 2019 roku wszystkie węzły będące własnością spółki znajda się w systemie inteligentnych sieci ze zdalaczynnym odczytem liczników i regulacją parametrów węzłów ciepłowniczych – dodaje prezes OZC.

CZYTAJ  5-latek mógł umrzeć podczas kąpieli

4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ciekawski
4 lat temu

ile mieszkań zostanie podłączonych?

budyń
4 lat temu

cieplik to drożyzna

polka galopka
4 lat temu

„cieplik” jest nieopłacalne w Ostrowie.

plebs
4 lat temu

A stan kostki brukowej po wykonanych pracach woła o pomstę ale chyba tylko do nieba bo rządząca nie widzi czego nie chce widzieć.

4
0
Napisz co o tym sądziszx