Zatruli się na weselu

117 gości brało udział w jednym z wesel na terenie gminy Odolanów. W miniony weekend świętowali wspólnie z parą młodą, a niedługo po tym potrzebowali pomocy lekarskiej z powodu zatrucia pokarmowego.

+

Problemy żołądkowe dotknęły co najmniej 7 gości. Tylu zgłosiło się z prośbą o pomoc do lekarzy. Dwie osoby postanowiono hospitalizować na oddziale zakaźnym w kaliskim szpitalu, jedna z nich jednak odmówiła pobytu w szpitalu.

Okazuje się, że ciasto z kremem i desery dostarczały dwie firmy gastronomiczne z powiatu ostrowskiego. Ostrowski Sanepid pobrał już próbki z pokarmem od podejrzanych firm. Na szczęście przepisy zobowiązuje do zachowywania źródłowych pokarmów, którymi masowo częstuje się ludzi.

W Polsce zdarzały się nawet przypadki śmierci pana młodego. Standardem są pozwy sądowe o odszkodowanie od zawinionych firm. W opisywanej sprawie, pan młody trafił pod opiekę lekarską. Natomiast jedna z poszkodowanych była w ciąży.

POLECANE NEWSY
62 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
stary
odpowiada  Przezorny
3 lat temu

ja widząc produkcję tych wszystkich ciast i tortów przestałem w ogóle je jeść ,

x4
odpowiada  ktosik
3 lat temu

może są znajomości ?

paweł
3 lat temu

cukiernia wie kiedy sanepid ją odwiedzi i pomieszczenia szybciutko wysprzątane , stare jaja i masła usunięte i to nie u nas się tłumaczą , sanepid to powinien bez zapowiedzi wszystkie restauracje i cukiernie sprawdzać

ktosik
3 lat temu

I co?Sprawa ucichła?Żadnych wyjasnień,ze strony sanepidu.

Przezorny
3 lat temu

Strach jesc te placki kuPNE nima co . Brać sie do roboty i samemu upiec

Rafi
odpowiada  Beowar
3 lat temu

Jest w komentarzach nazwisko i miejscowość cukiernika

Beowar
3 lat temu

Ktos wie co to za cukiernia?

ala
3 lat temu

Dlaczego mówimy tylko o weselach ja byłam na 18 i też ciasto było od nich i co połowa gości chora…

ania
3 lat temu

Ja dostałam paczkę weselną od znajomej i razem z mężem byliśmy chorzy. Nie życze nikmu bo czuliśmy się fatalnie szkoda mi tylko tych młodych bo swoje przeszli.

Fiona
odpowiada  Beowar
3 lat temu

babski wywiad u fryzjera podaje że nawet jakiś DJ-muzyk też się pochorował na weselu i na 100% nie był w kardamon … pewnie mu kiszki marsza zagrały.

62
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x