18-latek jechał w zabudowanym aż 120 km/h

Udostępnij
Tweet

Kolejny nieodpowiedzialny kierujący stracił prawo jazdy za znaczne przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Pomiar przeprowadzony przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego wykazał, że 18-latek pędził autem ponad 120 km/h. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to ciągle jedna z głównych przyczyna wypadków drogowych. Wielu kierowców jadąc za szybko ryzykuje życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

+

W ubiegłą sobotę, 19 maja w miejscowości Czekanów, policjanci prowadząc kontrole prędkości na drodze krajowej zauważyli bardzo szybko poruszający się samochód osobowy. Przeprowadzony pomiar prędkości wykazał, że w obszarze zabudowanym, na odcinku drogi gdzie obowiązuje ograniczenie do 60 km/h, pojazd jechał z prędkością ponad 120 km/h.

Skutkiem znacznego przekroczenia dozwolonej prędkości było zatrzymanie 18-latkowi z powiatu kaliskiego prawa jazdy. Policjanci nałożyli na kierującego mandat karny, a jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych.

Jak pokazuje powyższy przykład ani liczne kontrole, ani tragiczne zdarzenia na drogach nie wpływają na wyobraźnię kierowców, którzy nadal łamią przepisy o dopuszczalnej prędkości. Kierowcy którzy w podobny sposób łamią prawo będą spotykać się ze stanowczą reakcją policjantów.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

17 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Muszka
6 lat temu

Prawo jazdy od 21 r.z.!

123
6 lat temu

Jak z powiatu kaliskiego to pewnie rejestracja PKA, czyli kaliska wieś …

Fasola
odpowiada  123
6 lat temu

PKA to cebulorze…

Tom
6 lat temu

Zapraszam panów Policjantów z suszarką na Osiedle Robotnicze w Radłowie. W dniu wczorajszym motocyklista jechał chyba z 200km/h, bo słychać było tylko ryk silnika a widać go było przez sekundę. Na odcinku od skrętu w lewo na Świeligów (jadąc od ul. Krotoszyńskiej) do ul. Radłowskiej auta rozwijają ogromne prędkości, bo jest z górki a tam jest ograniczenie do 40km/h. Ponad 90% kierowców straciłoby prawo jazdy przy kontroli. Serdecznie zapraszam na pomiary prędkości.

Mieszkaniec
odpowiada  Tom
6 lat temu

Od tego jest krajowa mapa zagrożeń. Wystarczy tam zgłosić gdzie jest przekraczana prędkość. A nie tutaj pisać .Wierzycie że policja to tutaj czyta.

fanklub Murańki
6 lat temu

co za łoś, przecież każdy wie, że przed Czekanowem się zwalnia bo tam lubieją stać, dopiero jak się przejedzie tą wioche to daje się buta w dół

Cebularze hwd
6 lat temu

To pewnie Krzychu kadetem

Mix
6 lat temu

Skoro do 25 lat kierowca jest w grupie ryzyka i płaci większe ubezpieczenie OC to takim żółtodziobom jak ten smark winno się zabierać prawko na pół roku….minimum….może coś by to dało..

Tom
odpowiada  Mix
6 lat temu

Młodych chłopaków stać teraz na bmw 5 z 200 konnym silnikiem bo Polska jest zalewana starymi gratami i auta są śmiesznie tanie, więc kupują i cisną ile fabryka da. Kiedyś to młodego było stać najwyżej na stare polo albo astrę.

Muszka
odpowiada  Mix
6 lat temu

Rodzicom zabierają kluczyki a potem wariuja na ulicach

Xxx
6 lat temu

A mnie ineresuje opel insignia ktora brala udzial.w stluce jaki jest final tego zdarzenua kto jest winny panie redaktorze

tomek
6 lat temu

do 120 pewnie udało mu się wyhamować

Zły
6 lat temu

Na ul. Pruślińskiej to każdy jeden by prawko stracił. Wariactwo po 5 zaczynają już. Od ul. Drzymały w dół i w drugą stronę . Jedyne to wieczory i noce spokojne. To wszystko do czasu. Były spowalniacze było ok. Kto był za zdjęciem tego…Długa ulica jeszcze z górki.

Adaśko
odpowiada  Zły
6 lat temu

I jeszcze proponuje uważać na kobietę w srebrnym Scenic-u która wyjeżdża z Olchowej na Pruślińską nie patrząc na nic i z podporządkowanej na główną jakby jechała z pola na swoje podwórko.

brajan
odpowiada  Zły
6 lat temu

te sceniki i picasso, tak jezdza, kupia za 500plus i szpan jakby to bylo audi lub bmw, i jakie to dumne, kupil bym ja od strzala taki rupiec

123
odpowiada  Zły
6 lat temu

Widać jakie imię taki „muzg” …

Dzesika
odpowiada  Zły
6 lat temu

Niech trafi na mojego kumpla, jak i wypakuje to na gjyrach byndzi łazić

17
0
Napisz co o tym sądziszx