Tajemniczy klient ocenił kontakt z ostrowskim urzędem

W 226 gminach województwa wielkopolskiego Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przeprowadził badanie za pomocą narzędzia „tajemniczy klient”. Obserwowano wymianę korespondencji elektronicznej. Ostrowski urząd zajął w tym rankingu znakomite trzecie miejsce.

+

Na potrzebę badania stworzono profil 32-letniej kobiety, która wkrótce przeprowadzi się do badanej gminy. Jej mąż jest zawodowym kierowcą, a ona sama ma dwójkę dzieci. Syn idzie do pierwszej klasy szkoły podstawowej, a córka ma dwa lata i jest niepełnosprawna. Przesłane pytania dotyczyły opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem, uczęszczania do żłobka i przedszkola, a także działalności gospodarczej. Korespondencja rozesłana została do urzędów w województwie wielkopolskim za pośrednictwem zakładek „zadaj pytanie”, formularzy kontaktowych lub na adres kontaktowy podany na stronie internetowej.

– Celem badania była ocena faktycznej korespondencji elektronicznej, co oznaczało, że przeprowadzający badanie nie ujawnili swojej rzeczywistej roli. Profil tajemniczego e-klienta został stworzony, aby uwiarygodnić badania – wyjaśniają pomysłodawcy badań z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Autorzy badań przyjęli założenie, że lokalni politycy, włodarze gmin deklarujący otwartość na kontakt elektroniczny z mieszkańcami, dbają o wysoką jakość tych relacji, co przyczynia się do budowania ich wiarygodności i wizerunku w oczach mieszkańców. Przyjęto też założenie, że urzędy nie powinny pełnić wyłącznie funkcji administracyjnym, ale są również pierwszym punktem kontaktowym dla nowych mieszkańców.

– Ostrowski urząd zajął w tym badaniu rewelacyjne trzecie miejsce. Maksymalną ilość punktów otrzymaliśmy za kompleksowość odpowiedzi, wysoko punktowano także czas odpowiedzi. Bardzo duże znaczenie ma dla mnie kontakt z mieszkańcami, również ten elektroniczny, więc bardzo cieszy mnie tak znakomita ocena – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Wypadł z drogi. Nie udało się go uratować
Subskrybuj
Powiadom o

11 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ramzes wędzony
5 lat temu

Miałem do załatwienia zaległe płatnosci za wywóz śmieci. Wszystko szybko i sprawnie załatwiłem.

olo
5 lat temu

A ja w swojej sprawie bylem kilka razy i dostawalem odpowiedz ze dzisiaj juz tej Pani nie bedzie prosze przyjsc jutro nastepnym razem Pani miala akurat urlop i oczywiscie nikt nie mogl inny tego zalatwic za nastepnym podejsciem dostalem odpowiedz ze system nie dziala i nic nie mozemy zrobic wiec moze ktos mi wytlumaczy skad taka wysoka ocena bo u mnie trwalo to prawie 2 miesiace sprawa ktora w rzeczywistosci zajela 7 miniut

xyz
odpowiada  olo
5 lat temu

Hmm… może dlatego, że badania dotyczyły e-komunikacji, czyli przez internet? a nie osobście?

M&M
5 lat temu

A ja mam bardzo mile wspomnienia w kontakcie z urzędnikami. Jak otwierałem firme kilka lat temu to np w urzędzie skarbowym przemiła Pani w krótkich czarnych włosach pomogła mi wypełnić wszystkie dokumenty i odpowiedziała na wszystkie moje pytania. A gdy w styczniu rejestrowałem auto to Pani w loczkach i okularach przeprowadziła całą procedurę rejestracyjną w mgnieniu oka. Ja osobiście nie mam nikogo rodziny lub znajomych ale jak dla mnie wszyscy wypełniają swoje obowiązki prawidłowo.

lokator z rynku
5 lat temu

Jak się pani prezydent pozbyła tego nieudacznika Szczurka to zaraz jest sukces! Brawo!

Lech
5 lat temu

Co na to radny Paduch?

mieszkanka
5 lat temu

Ojej,a jeśli coś trzeba dla mieszkańców zrobić to. Miałam mieć prąd z fotowoltaiki, a został mi się tylko sznur. Ale urząd jest super.

myszka rozrabiaka
odpowiada  mieszkanka
5 lat temu

…ostał mi się tylko sznur – a Szczurek się nie ostał.

Eryk
5 lat temu

No to fajnie…szkoda tylko ze jak zalatwialem pozwolenie na przebudowe to odsylano mnie z pokoju do pokoju.
Spychologia po prostu.

Jontek
odpowiada  Eryk
5 lat temu

Pozwolenie na budowę czy przebudowę załatwia się w starostwie. Doucz się i nie myl urzędów.

Eryk
odpowiada  Eryk
5 lat temu

@Jontek…sam sie doucz. Pozwolenie zalatwialem w starostwie ale w urzedzie miejskim mieli balagan w dokumentach dotyczacych dzialki i to w urzedzie miejskim mie odsylali z pokoju do pokoju. Po co komentujesz jak nie znasz sprawy…Pani klimek lubi sie podczepic pod jakis sukces…np. niedawno chwalila sie nasadzeniami bratkow, m in. na ulicy Glogowskiej. Prosze zobaczyc jak to dzis wyglada. Trawa i chwasty na pol metra a bratkow w klombie prawie nie widac.

11
0
Napisz co o tym sądziszx