Nagrody Energi dotarły do mieszkańców Ostrowa

Udostępnij
Tweet

Dotarły! Nagrody „wyklikane” w plebiscycie „Świeć się z Energą” są już w ostrowskim urzędzie. To dwie: lodówki, pralki, mikrofalówki, blendery, parowary i czajniki elektryczne oraz kuchnia elektryczna, zmywarka i sokowirówka. Urząd odwiedzili przedstawiciele Energi – Jolanta Sztrąpf oraz Artur Dembny, którzy oficjalnie przekazali je Miastu. Nagrody i dyplom dla Świetlnej Stolicy Wielkopolski”, bo właśnie taki tytuł udało się Miastu w konkursie wywalczyć.

+

Dzięki zorganizowanemu przez Grupę plebiscytowi „Świeć się z Energą” do polskich miast trafił energooszczędny sprzęt AGD o wartości 200 tys. zł, który następnie przekazany zostanie na cele charytatywne. W Ostrowie będzie to 15 rodzin w trudnej sytuacji materialnej wskazanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

– Od początku tej kadencji staramy się, by nasze miasto w czasie świąt bożonarodzeniowych było coraz piękniejsze. Każdego roku dokładamy kolejne elementy. W 2016 roku była to piękna i unikatowa konstrukcja na rondzie bankowym, a w ubiegłym nowa choinka na ostrowskim Rynku, która dała tak wiele radości najmłodszym mieszkańcom Ostrowa. Nadal pamiętam ich radość podczas wspólnego włączenia światełek na choince. Bardzo się cieszę, że to co robimy spodobało się naszym mieszkańcom – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Należy jednak podkreślić, że oświetlenie miasta to jedno, jednak najważniejsze w konkursie były głosy mieszkańców. Codzienne akcje w Internecie, mobilizowanie siebie nawzajem do głosowania, dzięki temu Ostrów zdobył nie tylko tytuł „Świetlnej stolicy Wielkopolski”, ale także energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł, w rywalizacji regionalnej pokonując inne miasta z regionu m.in. Gniezno, Jarocin, Kalisz, Konin, Leszno, Piłę, Wrześnię i Poznań.

Do Ostrowa zawitali: Artur Dembny, dyrektor Departamentu Sprzedaży Rynku Instytucji Publicznych Energa Obrót SA oraz Jolanta Sztrąpf, kierownik Wydziału Sprzedaży Południe Energa Obrót SA, by oficjalnie przekazać energooszczędny sprzęt AGD.

– Grupa Energa – ogólnopolski sprzedawca energii elektrycznej i gazu dla domu i biznesu – jest firmą odpowiedzialną społecznie, która inicjuje i wspiera ważne inicjatywy prospołeczne. Realizuje wiele ogólnopolskich inicjatyw sportowych, edukacyjnych, prospołecznych, które angażują tysiące Polaków. Jedną z takich akcji jest realizowany już od 9 lat plebiscyt „Świeć się z Energą”. Gratuluję Ostrowowi przekonującego zwycięstwa, także nad większymi od niego miastami – powiedział Artur Dembny przekazując dyplomy dla Ostrowa i symboliczny czek na wartość „wyklikanych” przez internautów urządzeń.

CZYTAJ  Uciekał przed policją "sportowym" mercedesem - wersja "AMG"

Energooszczędny sprzęt przekazany zostanie w tym tygodniu rodzinom wskazanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

– Pracownicy MOPS przeanalizowali sytuację poszczególnych rodzin, które mają pod swoją opieką i wskazali te, którym sprzęt AGD przyda się najbardziej. Na przykład rodzice z czwórka dzieci otrzymają zmywarkę, która na co dzień bardzo im się przyda. To świetny plebiscyt, dzięki któremu ostrowskie rodziny zyskają konkretną pomoc. Dziękuję organizatorom, a także ostrowianom, dzięki którym nasze miasto otrzymało te nagrody – przekonuje  Łukasz Handke, kierownik Wydziału Wsparcia Rodziny Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostrowie Wielkopolskim.

– Ostrowianie to osoby, które są bardzo otwarte na cudzą krzywdę i chętnie angażują się w projekty, które mają na celu pomoc potrzebującym. Było to bardzo widoczne w tym plebiscycie. Wzięliśmy w nim udział dopiero po raz pierwszy, a już zostaliśmy „Świetlną Stolicą Wielkopolski”. Przed nami jest jeszcze sporo pracy, ponieważ chcemy oczywiście tytuł ten obronić w kolejnej odsłonie konkursu. W tej chwili bardzo się cieszę, że piętnaście rodzin otrzyma wsparcie, które pomoże w codziennych obowiązkach – dodaje prezydent Miasta.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
irek
6 lat temu

No i będzie co zastawić w lombardzie a później imprezka

Marian z USA
odpowiada  irek
6 lat temu

każdego swoją miarą nie mierz 🙂

2
0
Napisz co o tym sądziszx