Wkrótce ruszy nabór na dofinansowanie do wymiany pieców

Udostępnij
Tweet

Na podstawie § 6 uchwały nr XLV/541/2018 Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego z dnia 28 lutego 2018 r. w sprawie udzielania dotacji celowej na dofinansowanie wymiany źródeł ogrzewania węglowego na ekologiczne źródła ciepła w 2018 r. informuję, że nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na dofinansowanie wymiany źródeł ogrzewania węglowego na ekologiczne źródła ciepła w 2018 r. rozpocznie się z dniem 4 kwietnia 2018 r. i potrwa przez 14 dni (do 17 kwietnia 2018 r. włącznie).

+

Wnioski wraz z załącznikami należy składać:

1) w Referacie Obsługi Mieszkańców zlokalizowanym na parterze budynku Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim;

2) na adres Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim (Al. Powstańców Wielkopolskich 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski).

Za datę złożenia wniosku uznaje się dzień wpływu do Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Wnioski złożone przed dniem rozpoczęcia naboru i po dniu zakończenia naboru pozostawiane będą bez rozpatrzenia.

Do ubiegania się o dotację uprawnione są podmioty wskazane w art. 403 ust. 4 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (tekst jednolity Dz. U. z 2017 r. poz. 519 z późn. zm.) t j.:

1)   podmioty niezaliczone do sektora finansów publicznych, w szczególności:

a)  osoby fizyczne,

b)  wspólnoty mieszkaniowe,

c)  osoby prawne,

d)  przedsiębiorcy;

2)   jednostki sektora finansów publicznych będące gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi.

Podmioty wskazane powyżej muszą posiadać tytuł prawny do budynków mieszkalnych lub lokali mieszkalnych położonych na terenie Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.

Wnioski będzie można pobierać od dnia 14.03.2018 r.:

1) w Referacie Obsługi Mieszkańców zlokalizowanym na parterze budynku Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim;

2) w Referacie Ochrony Środowiska (II piętro pok. 227) Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim;

3) na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim (http://umostrow.pl/) oraz na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim (http://bip.ostrow-wielkopolski.um.gov.pl/)

W przypadku wyczerpania się środków finansowych zabezpieczonych w budżecie Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski na 2018 r. wnioski pozostałe zostaną rozpatrzone negatywnie.

Uchwała nr XLV/541/2018 Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego z dnia 31 stycznia 2017 r. w sprawie udzielania dotacji celowej na dofinansowanie wymiany źródeł ogrzewania węglowego na ekologiczne źródła ciepła w 2018 r. opublikowana została w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego z dnia 6 marca 2018 r. poz. 2021.

Prezydent Miasta
Beata Klimek

Dokumenty można pobrać stąd:
https://umostrow.pl/aktualnosci/ogloszenie-prezydenta-miasta.html

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

13 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
trtrt
6 lat temu

ludzie nie ma już wyjścia . miasta, wioski podmiejskie zadymione, szkoły, przedszkola zamykają okna .
Powołano ministra do tego problemu . Czujniki dymu w miastach. Moze 2018/19 wejda przepisy ustawowe o tym czym możemy palic. W tym roku juz pozostanie nam warunkowo tylko wegiel z certyfikatem jakości . Zadne floty, miały, szuty, brykiety miałowe itp., to już odpada. Piece t.z z podajnikiem na t.z e-co wegiel rozdrobniony, to tylko temat przejściowy. Czy chcesz czy nie . Zostanie tylko opał drewno, palet, trociny, słoma itp./ to równiez drogo i problem ze zdobyciem / – Piece gazowe same wejdą do naszych kotłowni, bo – wegiel bedzie drogi , bo drogi juz jest – średnia to 1000 zł /t. Bo go nie będzie w wystarczajacej ilości . Przykład tona wegla dobrej jakości bez metanu itp. średno 1200 t. zł a spalisz min 3-5 t ., do tego drewno 100 zł /m / spalisz 5 m 3 = piec z podajnikiem 7-10 tys. / wystarczy na 5-7 lat ..i jak to sobie policzysz, bez pracy, remontów, + wygoda to R= zasilanie gazowe . I nic ,ze boli nie ma wyjscia . Jeszcze na wiochach rolniki i.t.p ., będą kombinaowac rok dwa . Skutek zostanie taki sam . Ustawy, przepisy, kontrole wydusza zadymiarzy . Kto dzisiaj zainwestuje w gaz , energie to i tak jutro wyjdzie 30% do przodu . To jest matematyka .

roman
6 lat temu

Brawo Krystyna to jest sama prawda jak powiedział pewien klasyk.

Krystyna
6 lat temu

Zamiast wymieniać piece LEPIEJ założyć filtry kominowe!!!! Na to powinno być dofinansowanie!! A gdzie biedni ,starsi ludzie ,nawet 100% dofinansowania z montażem.Chorujemy my ,dorośli ,ale najwięcej dzieci. Za nie wiele lat RAK będzie nas zjadał.Tak robią już w Polsce.A Ostrów ma powietrze ,że często nie ma czym oddychać.Głupcy rządzą!!!!

Praktyczny
6 lat temu

Ja na przykład palę węglem, miałem i to od dołu. mój samochód to stary dobry turbodiesel. Mam gdzieś ekologię , bo liczą się przede wszystkim koszty, a nie propaganda nieczystego powietrza.

Ciekawy
6 lat temu

A skąd te pieniądze ma państwo na te dopłaty przecież oni nic nie mają wszystkie zakłady zostały zlikwidowane na pewno jakiś dobry podatek nałożony będzie na wszystkich obywateli i będzie jeden za wszystkich wszyscy za jednego pani prezydent Niech się wykaże i niech wybuduje na terenie Ostrowa Państwowy Zakład pracy bo te wszystkie zagraniczne Dzisiaj są a jutro ich nie ma

Barbara
6 lat temu

Znowu pozbierają pieniądze jak za poprzedni program,a ludzie zostaną z nadzieja……

kefir
odpowiada  Barbara
6 lat temu

Dobrze pozbierane myśli. Chodzi o to żeby Żydy zbierały profity. Od 1917 żydy zaczęły siać śmierć i biedę. .To ich żniwo. Czekam na pozew. Uważam, że rewolucja 1917 roku w Rosji jest głównie żydowską sprawą i służyła głównie żydowskim interesom. Bolszewizm był żydowski. Oczekuję z przyjemnością pozwów, zasiądę w ławach, wejdę w sejmy. Uważam, że żydy zniszczyli Rosję. Niszczą każdy chrześcijański kraj jaki im stanie na drodze. Poza tym przyznaję letkom się napił. Ale to nic. Tern gość mnie zmobilizował. Dobrze napisałaś.

budyń
6 lat temu

w woli przypomnienia od 31 marca drożeje gaz a ozc może wprowadzi jakąś opłatę transmisyjną Pani Prezydent a le zawsze można się iść wykapać do podgrzewanego basenu miejskiego – ament

sierz
6 lat temu

oo – ma racje ogłupianie ludzi . Prosze udac sie do UM i zap. sie z szczególami . Dla mnie taniej i szybciej- w okresie zimowym – grzewczym dotacja dla wł. piecy gazowych-elektrycznych np. 20-30 % do kazdej faktury za np. gaz – a ludzie sukcesywnie sami zwalcza t.z dymy, bez wyborczego poklasku p. Prezydent . Ale… jest początek w temacie dymu, wiec kazdy sposób dobry.

Jarosław K.
6 lat temu

Nigdzie nie mogę znaleźć informacji ile czasu muszę utrzymać zrealizowaną inwestycję (rok, dwa lata czy pięć lat)?
Np. wymieniam piec miałowy na gazowy, okazuje się że ogrzewanie miałowe kosztuje mnie 2 razy więcej niż gazowe, i po zakończonym sezonie grzewczym chcę przejść ponownie na ogrzewanie miałowe. Czy będę zmuszony do zwrotu dotacji?

motofan
odpowiada  Jarosław K.
6 lat temu

Jesli ogrzewanie miałowe będzie kosztowało dwa razy drożej niż gazowe to po co chcesz zmieniać na droższe? przeczytaj co napisałes.

Jarosław K.
odpowiada  Jarosław K.
6 lat temu

mój błąd, powinno być gazowe.

oo
6 lat temu

Patrzcie kurła w 14 dni chcą świat zwojować!Pani prezydent proszę się nie ośmieszać i szukać głupszych od siebie!W .upe se wsadzcie te wasze „dofinansowania” które kosztują więcej niż kupno pieca za gotówkę!Audyty,sryty i wszelka papierologia,a na dodatek droższy koszt comiesięcznych opłat!Brawo, za ogłupianie zwykłych obywateli!

13
0
Napisz co o tym sądziszx