Pacjentka wyskoczyła ze szpitalnego okna

Udostępnij
Tweet

85-letnia kobieta przebywała na oddziale geriatrycznym przy ul. 3 Maja w Ostrowie Wielkopolskim. Tego dnia po zakończeniu wizyty przez jej syna, personel medyczny przywiązał kobietę do łóżka dla jej bezpieczeństwa. Z niewiadomych przyczyn, pacjentka najprawdopodobniej wyswobodziła się. Wyszła z sali na korytarz oddziału, podeszła do okna, z którego miała zdjąć kwiaty, weszła na daszek i wyskoczyła.

+

Zdarzenie po godzinie 21:00 miała widzieć postronna osoba, która poinformowała pielęgniarki. Te wezwały pogotowie ratunkowe. Kobietę przewieziono do głównego szpitala przy ul. Limanowskiego. Diagnoza? Złamanie miednicy. Zdaniem jednego z lekarzy, który rozmawiał z bliskimi pacjentki „nadzieja umiera ostatnia”.

Według wstępnych ustaleń, na zmianie były dwie pielęgniarki. Mają pod opieką ponad dwudziestu pacjentów. Wstępnie miały stwierdzić, że jedna z nich była w pomieszczeniu „zabiegowym”, a druga pobierała krew od innego pacjenta. Postępowanie w sprawie zdarzenia prowadzi ostrowska policja.

Rodzina kobiety prosi o kontakt osobę, która odnalazła kobietę przy budynku pod numerem telefonu 731-002-489.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

62 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
psych..
6 lat temu

za dużo sprzeczności, negacji, emocji w temacie tego oddziału/ ów . Dla mnie jest w miarę jasne ,ze nikt nie rusza tematu ew. niekompetencji personelu a wprost odwrotnie. Bo faktycznie jak na to spojrzeć obiektywnie, to ciężka , odpowiedzialna praca . Ale to jest praca i wybór pracy, wiec o czym tutaj dyskutować, chwalić itp.,
Nie można pisać , a to pewnie dot. emocjonalnego komentarza samego personelu, że wszyscy nagminnie szukaja i znajduja ,problemy aby na siłe oddawac członków rodziny na ten oddział i to dla wygodnictwa . Chociaż i takie przypadkui, tez sie moga zdarzyc . Ale nie w tym problem . Problem jak mozna wskazac dot . warunków technicznych – lokalowych , w jakich chorzy tam sie znajdują . Nie mozna sie obrazać / komentarze / i wskazywać,że to Odziały a nie hotel, że oddac do prywatnego Domu Opieki, ,że chodzi o emerytury itp. itp. A juz u nas stylistyka i ortografia ma kolosalne znaczenie w ocenie temaciu, jaki tutaj poruszają .
No sami poligloci . Dobrze,ze ludziska pisza , wymieniaja uwagi . Ktos z decydentów moze poczyta – pojedzie i spojrzy z perspektywy na problem

fifi
6 lat temu

do psycholog – masz racje nie chodzi na żadna nagonke ale o warunki techniczne, medyczne itp.
Jak widac personel sam siebie chwali – i OK . Ale tam nikt łaski nie robi ,że pracuje to ci dziadkowie przez cale życie placili, pracowali .

Bibi
6 lat temu

Fala hejtu którą na was wylewają te osoby to gnojki, które też będą kiedyś w podeszłym wieku.
Brawo kobiety na geriatrii nie dajcie się ,jesteście świetne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Beata
6 lat temu

Super Geriatria i cudowni lekarze! Moją mamę postawili na nogi, a tacie uratowali życie. Jestem dozgonnie
wdzięczna Pani Ordynator i personelowi szpitala za ich trud pracy z pacjentami w podeszłym wieku.

Psycholog
6 lat temu

Ludzie! Przyjmijcie do wiadomości, że każdy senior będzie się lepiej czuł, gdy będzie miał warunki jak za swoich młodych lat. Wtedy będzie się czuł o wiele lepiej!

62
0
Napisz co o tym sądziszx