Zrobią chodnik na Traugutta

Udostępnij
Tweet

Miejski Zarząd Dróg przekazał dziś plac budowy wykonawcy inwestycji polegającej na przebudowie nawierzchni chodnika na ulicy Traugutta na odcinku od ulicy Skorupki do Krotoszyńskiej. Inwestycja dotyczy strony zachodniej chodnika.

+

– Po tej stronie, przy ulicy Traugutta, występują głównie zjazdy do posesji wykonane ze starej trylinki. Ta część ulicy jest w złym stanie technicznym – liczne  ubytki,  spękania  deformacje. Utrudnia  to  poruszanie  się  pieszym  oraz  mieszkańcom  korzystającym ze zjazdów  do  posesji – mówi Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

W związku z tym powstanie tu chodnik z betonowej kostki brukowej w kolorze szarym o grubości 6 cm oraz grafitowe zjazdy do posesji wykonane z kostki o grubości 8 cm.

Do przetargu ogłoszonego przez MZZ zgłosiły się trzy firmy. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego i Ogólnego KANBRUK sp. z o.o. z Ostrowa Wielkopolskiego. Wartość złożonej przez ten podmiot oferty to 86 974,51 zł. Okres gwarancji na wykonane prace wynosi 60 miesięcy.

Inwestycja w pierwszym etapie polegać będzie na rozbiórce elementów drogi, a następnie wykonaniu koryta i warstwy podbudowy. Po nich przyjdzie czas na wykonanie wspomnianych już nawierzchni z kostki oraz betonowych obrzeży.

– Między częścią dla pieszych a jezdnią  występuje pas  zieleni. Tutaj również teren zostanie wyrównany i nasadzona zostanie trawa – dodaje Marcin Wieruchowski.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Krytykowano rozdawnictwo PiS. Teraz sami rozdają
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
SMOG
6 lat temu

Proponuję za jednym zamachem zrobić chodnik na ulicy Taczaka. Rodzice prowadzący dzieci do pobliskiego przedszkola muszą chodzić ulicą pomiędzy zaparkowanymi na poboczu samochodami. Na Traugutta jest chodnik chociaż z jednej strony.

kolasz
odpowiada  SMOG
6 lat temu

A ja proponuję za jednym zamachem zrobić wszystkie pozostałe chodniki w mieście i dodatkowo – za jedną robotą – wszystkie nieutwardzone ulice, a na tych utwardzonych wykonać nową lepszą nawierzchnię. To tak żeby zaoszczędzić kosztów.

bez nicku
6 lat temu

a co z remontem drugiej części śmigielskiego? Pół zrobione a reszta?

SYSTANE
odpowiada  bez nicku
6 lat temu

Na razie niech naprawią te zapadnięte studzienki na jezdni i dopiero niech się biorą za drugą część, jak widać budowa dróg w Polsce to nadal technologia z kosmosu.
Studzienki zapadnięte, jedna po drugiej to samo co na Staroprzygodzkiej.

mieszkaniec
6 lat temu

A propos, na nowo wyremontowanej ulicy Spichrzowej (przy dawnej Rzeźni) na pasie trawnika oddzielającego ulicę od chodnika urządzono parking (rozjeżdżając trawnik). Jeśli to zgodne z prawem to sorry, ale jeśli nie to proszę o interwencję odpowiednie służby.

gk
6 lat temu

jak ktoś otworzy interes na miarę NOWA

driver 123
6 lat temu

Jest kilka dni na plusie po opadach śniegu to mogli by te ulice i chodniki pozamiatać!!! A ciągle jeździ się i chodzi po syfie, za kilka dni znów posypią, a na wiosnę brud zostanie. Zamiatarki powinny jeździć minimum raz w tygodniu po każdej ulicy.

Henryk B.
odpowiada  driver 123
6 lat temu

Kiedyś jeździły po mieście zamiatarki, a teraz …
Teraz jeśli pada deszcz to na jezdniach błoto, a jak się wysuszy to będzie się kurzyło.
Wystarczy spojrzeć jaki syf jest na ulicy Staroprzygodzkiej, czyli pod „oknami” MZO, błoto które wywożą na jezdnię śmieciarki już chyba nawet zatkało studzienki burzowe, jak widać nikomu to nie przeszkadza.
To ja się pytam jak w innych częściach miasta ma być czysto jak oni koło siebie mają taki syf, właśnie tam powinna przynajmniej raz w tygodniu, najlepiej pod koniec tygodnia jechać zamiatarka …
Może ktoś się tym zainteresuje.

Honko
odpowiada  driver 123
6 lat temu

Staroprzygodzka tak-brudasy.

ramzes wędzony
6 lat temu

A od Skorupki do Kordeckiego kiedy Panie Marcinie ???

10
0
Napisz co o tym sądziszx