Koparka uderzyła w wyprzedzające auto. Interweniował LPR

Udostępnij
Tweet

Do niecodziennego zdarzenia doszło na drodze idącej wzdłuż lotniska w Michałkowie. Kierująca Seatem postanowiła wyprzedzić koparkę. Jej operator nie upewniając się czy nie jest wyprzedzany, rozpoczął manewr skrętu w lewo na pobliski plac budowy.

+

Łyżka znajdująca się z przodu koparki zahaczyła o boczne drzwi osobówki od strony pasażera. Samochód wjechał do rowu. Podróżowała nim 30-letnia kobieta znajdująca się w 8. miesiącu ciąży oraz jej matka. Ciężarna uskarżała się na ból brzucha, a starszej wiekiem kobiecie opatrzono palec u dłoni.

Na miejsce zadysponowano straż pożarną z Ostrowa Wlkp. oraz OSP Czekanów. Zamiast karetki, powiadomiono medyków stacjonujących w bazie LPR w Michałkowie. Do zdarzenia mieli kilkaset metrów. Żeby nie tracić czasu na odpalanie śmigłowca, wsiedli do prywatnego samochodu i podjechali do poszkodowanych.

Dopiero po udzieleniu I pomocy, postanowiono użyć śmigłowca LPR, którym pilot doleciał do dwóch kolegów znajdujących się na miejscu zdarzenia. 30-letnią kobietę przetransportowano do ostrowskiego szpitala.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

34 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ania
6 lat temu

A z tą kobieta to wszystko dobrze?? ona to jest z Michałkowa??

zbyszko z Zielonej
6 lat temu

W sumie racja z tym helikopterem poniewaz gdyby zadzwonili pod 112 do Ceulowa ,a tam dyspozytor zaczął by zadawc pytania i wypełniac „druki” to ranna kobieta mogła by ……

Pilot
6 lat temu

Wylot śmigłowca do akcji to sa koszta najmiejsze,a najwieksze koszta to jest utrzymanie cłlej bazy i niech nasz orzeł lata i cieszymy sie napewno wszyscy,ze mamy takie cudo u nas w powiecie.

Ika
6 lat temu

Brawo, brawo, brawo, Panie Tomaszu życzylibyśmy sobie tylko i wyłącznie takich komentarzy. Oczywiście jeżeli sprawa nie dotyczy bezpośrednio osób komentujących to zawsze w tyłku będzie źle.

zorientowany
6 lat temu

znowu popis „wiedzy” genialnych ekspertów od ratownictwa ( i wszystkich innych dziedzin życia ) ,panie Tomaszu , nie ma sensu im tłumaczyć rzeczy oczywistych i elementarnych. Nie dotrze. Proszę nie mieć złudzeń.

...
6 lat temu

Ale wy smęcicie z tym śmigłowcem. Dobrze że lata i służy. Jak już płacić za utrzymanie jego to lepiej że nie gnije w hangarze.

Tomasz
6 lat temu

Po pierwsze: zadysponowany został najbliższy ZRM.W tym wypadku najbliższym ZRM był Lotniczy Zespół Ratownictwa Medycznego.Po drugie:każdy przytomny pacjent w kontakcie logicznym jest informowany że zamierzamy transportować Go do szpitala śmigłowcem ii ma prawo odmówić transportu lotniczego.
Po trzecie:nie wiadomo czy w danej chwili dostępny był ambulans.Po czwarte:Lekarz postanowił że nie należy odwlekać transportu a stwierdził to na podstawie wieloletniego doświadczenia,stanu pacjentki i możliwości powikłań w wyniku wypadku.Po czwarte:koszt paliwa jest 1/10 utrzymania każdego statku powietrznego.
Reasumując:jeśli przeczyta się ze zrozumieniem co napisałem powyżej nie powinien mieć wątpliwości czy ta akcja miała sens czy nie.
A tak na marginesie,nasuwa się jedno pytanie.Czy jeśli w takiej sytuacji znaleźli by się podważający sens tej akcji lub ich bliscy komentarze były by podobne?Wątpię.

Marysia
odpowiada  Tomasz
6 lat temu

niektórym się nie dogodzi… zawsze wiedzą więcej i lepiej… szczególnie jeśli nie dotyczy to ich samych.
jeśli wezwano by ambulans a w między czasie pacjentce coś by się stało… to krytyka lotniczego ZRM nie miałaby końca….
BRAWO dla LPR… tyle na ten temat

xxaa
odpowiada  Tomasz
6 lat temu

Nie chodzi mi o to, ze neguje calkowicie uzywanie smiglowca, ale niestety jak widac po ostatnich stłuczkach i wypadkach to wydaje mi sie ze słuzby są czesto az nadto w ilosci wykorzystywane… jak widac po fotach :/

zybi
6 lat temu

Co do OC koparki jezeli uczestniczymy w ruchu to jest obowiazkowe

34
0
Napisz co o tym sądziszx