Super Express: „Po skandalu pijany komendant uciekł na zwolnienie”

Udostępnij
Tweet

Super Express informuje, że słynny już na całą Polskę komendant Zbigniew Raczak „uciekł na zwolnienie”. Uciekł i to dosłownie. Nie chciał rozmawiać z dziennikarzami. Szybko wsiadł do auta i pozwolił by żona wysłużonym Citroenem Saxo zawiozła go do Kalisza. Było to dzień po skandalu, kiedy to wypłynęła informacja o znalezieniu komendanta w stanie upojenia alkoholowego i częściowo roznegliżowanego.

{openx:1

Super Express powrócił do sprawy i sprawdził co się dzieje obecnie ze Zbigniewem Raczakiem. Jak poinformował SE rzecznik dolnośląskiej policji Petrykowski „Raczak mimo L4 i tak nie uniknie odpowiedzialności. – Trwa postępowanie administracyjne, które ma się zakończyć zwolnieniem z pracy byłego komendanta. Nie ma znaczenia, czy jest na chorobowym, czy nie”.

Później Super Express informuje, że jako komendant miejski zarabiał ponad 7 tysięcy na rękę. Teraz, przebywając na L4 zainkasuje 80% tej kwoty.

Wciąż trwa kontrola, która ma wyjaśnić, co się stało, że komendant Raczak w takim stanie został znaleziony przed sklepem. Policyjni kontrolerzy mają odpowiedzieć na pytania, gdzie był, co robił i z kim. – Postępowanie jeszcze nie zostało zakończone – mówi Petrykowski – kończy Super Express.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

64 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
pani
6 lat temu

nie tak do konca – był policjantem, chronila go słuzba i chamstwo . Dzisiaj jest juz cywilem i bedzie mieszkał w naszej przestrzeni publicznej . Jak spojrzy na ulicy, w galerii w kaliszu, ostrowie itp. tym których gnoił .
Oj cięzko ci bedzie życ a juz myslales ,ze jak trzymasz za nogi klechę to wszystkich masz w d… . Powtarzno ci ,ze komendantem sie bywa a człowiekiem sie jest, a ty byles zawsze nikim .
Wywalili cie na zbyty pysk ty nie odszedłes jak widac i czuc na zasłuzona emeryture – czy w stan spoczynku. Zasłona – typu komisja lekarska, grupa inwalidzka, emerytura to dla naiwnych takich jak ty – prawda jest jedna – wypierdalaj . do zobaczenia

mieszkaniec
6 lat temu

Bedzie spokojnie odpoczywał i śmiał się Wam w twarz „sąsiedzi” 🙂

ramzes wędzony
6 lat temu

​Przed odpowiedzialnością uciekł na rentę – to nowe informacje dotyczące byłego komendanta miejskiego policji z Wrocławia, do których dotarł reporter RMF FM. Były już funkcjonariusz został na początku stycznia znaleziony koło sklepu. Był pijany i niekompletnie ubrany.

Postępowania dyscyplinarne, które wszczęto wobec komendanta, zakończą się bez żadnych efektów. Zgodnie z przepisami trzeba je umorzyć, bo były szef wrocławskich policjantów nie jest już funkcjonariuszem.
Jak dowiedział się reporter RMF FM, po skandalu, gdy nietrzeźwego oficera koło sklepu odnalazł patrol Straży Ochrony Kolei, komendant poszedł na zwolnienie lekarskie.
Ostatnio stawił się przed komisją, która orzekła trwałą niezdolność policjanta do służby. W związku z tą decyzją okoliczności nocnych wojaży komendanta pozostaną niewyjaśnione.

Joachim Wagner
odpowiada  ramzes wędzony
6 lat temu

I wszyscy mozecie mu skoczyc i pogilac pod dzydzelkiem 🙂

64
0
Napisz co o tym sądziszx