Zmarł 2-miesięczny chłopiec. Interweniował śmigłowiec LPR

W niedzielę o godzinie 9:00 powiadomiono służby ratownicze o 2-miesięcznym dziecku, które przestało oddychać. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że niemowlę miało się zakrztusić.

+

Do Odolanowa zadysponowano śmigłowiec LPR. Wyjechała także karetka i miejscowa straż pożarna.

Medycy przez dwie godziny prowadzili reanimację. Starali się ustabilizować małą istotę by móc przewieźć do szpitala.

Podjęto decyzję o transporcie karetką, do której wsiadła załoga śmigłowca oprócz pilota. W szpitalu na intensywnej terapii chłopiec zmarł.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Ostrzeżenie pogodowe - PIĄTEK
Subskrybuj
Powiadom o

59 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
o
6 lat temu

do doopy to zycie

Waleria
6 lat temu

Ludzie co w Was jest?umiera malutki chłopiec a Wy jak zwykle juz plujecie jadem. Wierze,ze lekarz zrobil wszystko co w jego mocy.Mój syn niejednokrotnie byl zabierany do szpitala czy to karetka czy helikopterem i ekipa ratownicza robila wszystko co mogli. Nie mozna tak podchodzic do sprawy. Laczmy sie w bolu z rodzina malego aniolka,ktory odszedl z tego swiata a nie piszcie glupich komentarzy.Ogromne wyrazy wspolczucie dla rodziny tego chlopca

G.
6 lat temu

To wielka tragedia.Rodzicom składam szczere wyrazy współczucia.Ale nikt rządzących nie zwolni z analizy zdarzenia i wyciągnięcia wniosków , aby taki przypadek się już nigdy nie powtórzył.Czy nie stać szpitala czy starostwa, aby w rejonie Odolanowa razem z karetką dyżurował lekarz.

Olo
odpowiada  G.
6 lat temu

To nie jest kwestia tego ,czy szpital albo starostwo stać na dyżur lekarza w karetce-po prostu lekarzy DRAMATYCZNIE BRAKUJE,nagminne są sytuacje braku lekarza nawet w karetce S w wielu miastach ,nie tylko w naszym rejonie.Lekarzy w karetkach będzie ubywać,a nie przybywać i nic tego nie zmieni.

Kayah
6 lat temu

Taka sytuacja rownież mnie spotkała, noworodek zakrztusił się po karmieniu. Trauma niewyobrażalna. dzięki bogu nie skonczyło się tragicznie ale mimo upływu lat pamiętam ten strach i panikę. Wyrazy wspolczucia dla rodziców

uzer
6 lat temu

od czasu usuniecia z ratownictwa lekarzy i zastapienie ich tzw ratownikami (niejednokrotnie po kursie lub liceum) problemy z ratownictwem bedą – 2 godziny czy godzina reanimacji to bujda – brak im uprawnień np do wstrzykniecia andrealiny w mieśień czy bezpośredni zabieg rozciecia tchawicy – a lekarze to czynili – reforma zbiera swoje zniwo !

zorientowany
odpowiada  uzer
6 lat temu

panie uzer – nie ma kogoś takiego , jak ratownik ” po kursie lub liceum”. proszę sobie wyszukać w necie , kto to jest ratownik medyczny i jaką szkołę musi ukonczyć.. A Adrenalinę w resuscytacji krążeniowo – oddechowej ( bo tak się poprawnie określa czynności reanimacyjne ) podaje się DOZYLNIE , a nie ” w mięsień” , kazdy ratownik ma do tego uprawnienia .. i taki jest poziom pańskiej wiedzy w tym zakresie ,panie ekspercie…

gosc
odpowiada  uzer
6 lat temu

Do Uzer wielki znawco ! Podczas czynności ratunkowych byl lekarz i ratownicy ,którzy są dobrze wyszkoleni.Z jak jest pan .pani takim znawca to może trzeba starać sie o stanowisko ministra ?

Judge Dredd
6 lat temu

Co niektórzy tu piszący mogli by śmiało startowac na ministra ochrony zdrowia 🙂

Aa
6 lat temu

Ludzie co wy wypusujecie taka tragedia spotkala rodzicow tego maluszka. Spij aniolku w spokoju

max
6 lat temu

cała masa „znawców” się wypowiada że źle, że nie tak, a tak naprawdę stając w sytuacji gdzie trzeba by było ratować komuś życie staneli by naprzeciw i kręcili film telefonem zamiast ratować życie. ale tutaj to wielcy fachowcy na wszystkim się znający. banda kretynów i tyle.

Robert
6 lat temu

Czytam Panstwa komentarze i mam wrazenie ze to jakies forum lekarskie.Jakie doswiadczenie i praktyka w ratowaniu źycia.

win
6 lat temu

Prosta sprawa-dekretem zabronić chorować.

59
0
Napisz co o tym sądziszx