Policjanci zaopiekowali się rannym psem

Udostępnij
Tweet

Policjanci z ostrowskiej komendy w ubiegłą niedzielę, 17 grudnia interweniowali w związku z leżącym na jezdni psem, który najprawdopodobniej został potrącony przez samochód. Policjanci odnaleźli psa i zaopiekowali się rannym czworonogiem.

+

Ze zgłoszenia, które policjanci otrzymali wynikało, że potrącony pies leżał na drodze i potrzebował pomocy; a ta przyszła w samą porę ze strony policjantów Wydziału Prewencji sierż. sztab. Macieja Szymczaka i sierż. sztab. Karola Jańczaka. Gdy policjanci dojechali na miejsce zwierzęcia już nie było. Jednak funkcjonariusze postanowili sprawdzić przyległy teren. Policjanci po pewnym czasie odnaleźli psa i zaopiekowali się rannym czworonogiem.

Mundurowi przenieśli psa do radiowozu i przykryli go folią zabezpieczającą przed utratą ciepła. Następnie powiadomili pracowników schroniska i przekazali pod ich opiekę.

Niesienie pomocy nie tylko społeczeństwu, przyświeca pracy mundurowych. W różnych sytuacjach, pomoc policjantów umożliwia podjęcie działań także wobec bezbronnych zwierząt.

Przypominamy, że zgodnie z art. 25 Ustawy o ochronie zwierząt prowadzący pojazd mechaniczny, który potrącił zwierzę, obowiązany jest, w miarę możliwości, do zapewnienia mu stosownej pomocy lub zawiadomienia jednej ze służb.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

23 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Leszek
6 lat temu

Wszystko ok tylko że jak moja zona dzwoniła w tej sprawie na policję odeslano ją do schroniska a schronisko obiecalo przyjazd żona czekała wyszła do niej pani z pobliskiego domu.nakarmić to biedne stworzenie ale nikt nie przyjechał pies uciekl i tyle dobrze że późno ale jednak przyjechał patrol gorzej że tylu przejechalo ludzi i nikt się nie zatrzymał to smutne

xxx
odpowiada  Leszek
6 lat temu

do Leszek. Bo znieczulica panuje wśród ludzi i tyle.

PS
odpowiada  Leszek
6 lat temu

Dokładnie tak,ale ta znieczulica panuje nie tylko dla zwierząt ,ale także wśród nas LUDZI ,który z was ostatnio pochylił się nad obskurnie ubranym człowiekiem i spytał czy nic mu nie jest?Czy potrzebuje pomocy?Większość mija takich ludzi myśląc”pewno pijany”,ale nawet pijany w chwilach kiedy już nad sobą nie panuje jest wart tego by mu pomóc.Kiedyś te święta mijały inaczej,kiedy był na ulicy samotny sąsiad,to się go zapraszało na wigilię, a dzisiaj?Byle odbębnić,albo całkiem się zamyka na innych…Ehhhh

ja
6 lat temu

WOW nie wierzę, że nie ma tu fali hejtu w komentarzach co dla ostrowiaków jest chlebem powszednim!
Super, że się nim zajęli! W świetle prawa mogli go odwieźć do weta a potem do schroniska. Myślę , że trafi do jakiegoś policyjnego domu :):)

L
6 lat temu

Oczywiście że Straż Miejska Ostrów dużo robi dla zwierzaków miałem na myśli że słabo to promują – byli by może wtedy bardziej lubiani…

TomekM
6 lat temu

Brawo Panowie … wolę czytać takie artykuły niz te w których policjanci robią coś źle i nieetycznego lub te straszne artykuły w których dochodzi do tragicznych wypadków jak choćby dzisiaj 21 grudnia o śmiertelnym potrąceniu ( oby tych pozytywnych było więcej, a tych smutnych jak najmniej- wyrazy współczucia dla rodziny ) a tak wracając do artykułu to przecież nie policjanci zrobili sobie zdjęcia i nie stworzyli ten artykuł tylko Pan redaktor , który pewnie z uwagi na nadchodzące święta chciał pokazac ludzką twarz Policji.. pozdrawiam .

Właściciel psa i kota.
6 lat temu

Dziękuję policjantom.

koko
6 lat temu

Wielkie Brawa Panowie! Oby tak dalej. Az miło sie czyta.

Dogdoctor
6 lat temu

W tej sytuacji to WIELKIE BRAWA DLA TYCH POLICJANTÓW!!!

23
0
Napisz co o tym sądziszx