OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Każdy może walczyć ze smogiem

Sezon grzewczy to czas, kiedy jakość powietrza w mieście gwałtownie się pogarsza. Dzieje się tak za sprawą pieców i kotłów, które służą do ogrzewania budynków. Najwięcej szkodliwych substancji emitują do atmosfery piece i kotły starego typu. Czy nie ma sposobu na to, by w sposób tani i nieskomplikowany poprawić jakość powietrza i zaoszczędzić? Okazuje się, że każdy z użytkowników pieca lub kotła może się przyczynić do poprawy jakości powietrza w mieście, a przy okazji zaoszczędzić na opale.

+

Rozwiązaniem jest palenie od góry.

W bardzo wielu piecach i kotłach starego typu można palić od góry. Metoda ta wymaga odrobiny teorii i praktyki. Przed przystąpieniem do palenia od góry warto zapoznać się z teoretyczną stroną przedsięwzięcia, by ustrzec się błędów i palić w sposób bezpieczny.

O tym, jak należy właściwie się do tego przygotować można przeczytać na stronie internetowej http://czysteogrzewanie.pl

Na stronie tej można m.in. znaleźć informacje:

Jak palić czyściej węglem i drewnem? (http://czysteogrzewanie.pl/jak-palic-w-piecu/jak-palic-czysto-weglem/)

Rozpalania od góry – wyniki badań, najczęstsze pytania (http://czysteogrzewanie.pl/jak-palic-w-piecu/rozpalanie-od-gory/)

Rozpalanie od góry – instrukcja krok po kroku (http://czysteogrzewanie.pl/jak-palic-w-piecu/rozpalanie-od-gory-instrukcja-krok-po-kroku/)

Instrukcja palenia kroczącego – krok po kroku (http://czysteogrzewanie.pl/jak-palic-w-piecu/palenie-kroczace/)

Informacje na stronie przedstawione są w przystępny sposób (w formie opisowej, graficznej i multimedialnej). Zachęcamy do zapoznania się z treściami w niej zawartymi, ponieważ każda, nawet drobna zmiana w sposobie palenia w piecach i kotłach starego typu może się przyczynić do znaczącego poprawienia jakości powietrza, którym wszyscy oddychamy.

Drobne zmiany mogą przynieść duże korzyści. warto o tym pamiętać przy kolejnym napełnianiu pieca lub kotła opałem.

32 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
obserwatorka
2 lat temu

Mieszkam na osiedlu przy Sklejkach od prawie 40 lat. Smród z dymiących Sklejek nawet drobne opiłki drzewa na parapetach okien .Póżnym wieczorem nie wiem co jest spalane ale straszny smród że okna trzeba zamykać.Jestem alergikiem i bardzo od tego smrodu mnie zadusza.Co Ochrona Srodowiska w tej sprawie zrobiła ? rzekomo zostały założone filtry na kominy w co wątpię -jak śmierdziało tak śmierdzi . To też zabójca miasta nie tylko prywatne domy!

MaGda
2 lat temu

Zgadzam się z Weroniką, że chyba nic innego nam nie pozostało jak samemu obronić się przed smogiem. Ja w zeszłym miesiącu kupiłam oczyszczacz powietrza Boneco https://loveair.pl/oczyszczacze-powietrza/boneco. Różnica jest ogromna! Komfort oddychania bez porównywania większy.

Weronika
2 lat temu

Oczywiście, że każdy może walczyć ze smogiem. Sposobów mamy sporo https://aero7.pl/poradnik/jak-chronic-sie-przed-smogiem Dobrze by było, gdyby jednak systemowo zabrać się do rozwiązania tego problemu.

32
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x