Wyrok w sprawie znęcania się nad setką psów

Prokuratura Rejonowa w Kaliszu skierowała akt oskarżenia przeciwko 42 letniej mieszkance jednej z podkaliskich miejscowości, której zarzucił znęcanie się w okresie pomiędzy marcem 2015 a marcem 2017 r. nad psami różnych ras poprzez narażenie ich na utratę zdrowia w wyniku rażącego niechlujstwa i zaniedbania w postaci niezapewnienia im właściwej opieki, dostępu do wody i prawidłowego karmienia, utrzymywania psów w niewłaściwych warunkach bytowania.

+

Jak ustalił Prokurator psy przetrzymywane były w okresie objętym zarzutem w klatkach bez możliwości swobodnego poruszania się i zachowania naturalnej pozycji, a także wystawione były na działanie warunków atmosferycznych zagrażających ich zdrowiu w stopniu znacznym.

W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, Prokurator zakwalifikował powyższe zachowanie jako wypełniające znamiona występku z art. 35 ust 1 a ustawy o ochronie zwierząt, co zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności, lub pozbawienia wolności do 2 lat.

Wyrokiem nakazowym z dnia 14 listopada 2017 r. Sąd Rejonowy w Kaliszu po zapoznaniu się z materiałem dowodowym przedstawionym przez Prokuratora uznał oskarżoną za winną zarzucanego jej czynu i wymierzył jej karę 1 roku ograniczenia wolności polegającej na wykonywaniu nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 40 godzin miesięcznie.

Jednocześnie zgodnie z wnioskiem Prokuratora Sąd orzekł wobec oskarżonej maksymalny 10 letni zakaz posiadania zwierząt oraz prowadzenia działalności polegającej na hodowli zwierząt.

Oskarżona musi ponadto uiścić nawiązkę w wysokości 10.000 zł na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt w Kaliszu oraz uiścić koszty postępowania.
Ponadto, Sąd orzekł przepadek na rzecz Skarbu Państwa 105 psów znajdujących się od czasu postępowania przygotowawczego w schronisku dla zwierząt w Łodzi.

106 psów przebywało w skandalicznych warunkach

POLECANE NEWSY

9 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Radek
4 lat temu

A kiedy ktoś w Ostrowie zadba o bezdomne koty ? Czy schronisko dla psów ma jakies pomieszczenia ciepłe na zimę dla kotów ? gdzie można było by oddać bezdomnego kotka ,Może by w końcu ktoś się tym tematem zajoł ?.Jakaś wyjątkowa znieczulica ,w tym miescie .

Aaa
odpowiada  Radek
4 lat temu

DO RADEK. Schronisko nie ma miejsca na kotki. Wezmą jedynie chorego bądż po wypadku. Miała powstać kociarnia ale niestety za mało mieszkańcy głosów oddali :(. Wiem że to duży problem zwłaszcza zimą. Miasto ma to w dupie.

Asia
4 lat temu

Tak? A jakby ludzi przetrzymywała to gorsza kara… Nie zapominajmy że zwierzęcia mają takie same uczucia jak ludzie! Biedne psiaki oby znalazły nowy szczęśliwy dom!

koko
4 lat temu

Ooo matko! Smiech na sali. Czysty idiotyzm ten wyrok. Ale co tu sie zastanawiac taki mamy Sąd w tym Naszym kraju. Potem sie nie ma co dziwic ze idioci znecaja sie nad biednymi zwierzakami i przywiazuja je w lasach skoro wiedza iz gówno im zrobia.

insomnia
4 lat temu

Biedne pieski takiej babie to dożywocie dać kara to za mało do psychiatra z nią niech się leczy albo w kaftanik bezpieczeństwa a potem do klatki i na szprychy ha lekami niech baba płaci za swoje czyny jakie biednym psiaków wyrzuciła te pieski juz normalnie pewnie żyć niebędą to co im wyrządził to będą pamiętać dokońca dni a tej baby juz są dni policzone do piachu z nią głupia krowa. Pozdrawiam

T.
4 lat temu

Ta baba pewnie codzienie w pierwszej ławce w kościele i na tace dawała a prywatnie wiadomo. Kara za mała. Żadna kara nie będzie dostatecznie sprawiedliwa

Bbb
4 lat temu

Maly wyrok wiec powinna dostac

pos
4 lat temu

Jak to w polsce (świadomie z małej litery) potrzeba kilka lat się nad kimś znęcać żeby ktoś to zauważył. Gdyby nie to że jestem przeciwnikiem krzywdzenia innych (mimo iż obojętne jest dla mnie kiedy sami robią sobie krzywdę bardziej lub mniej świadomie np. nie wzrusza mnie los pieszego który przechodząc na czerwonym świetle został potrącony przez samochód ) to taka śmieszna kara za robienie innym krzywdy nie wpłynęła by w żadnym stopniu na zaniechanie tych czynności.

Aaa
4 lat temu

Bardzo dobrze. Niech nauczą się szanować te żywe istoty tak jak należy.

9
0
Napisz co o tym sądziszx