106 psów przebywało w skandalicznych warunkach

106 psów przebywało w skandalicznych warunkach na terenie jednej z posesji w gminie Brzeziny (powiat kaliski). Jedna z mieszkanek wsi Aleksandria postanowiła prowadzić hodowlę czworonogów. Sęk w tym, że najwyraźniej zabrakło kontroli i chęci, co doprowadziło do sytuacji zagrażającej zdrowiu i życiu tamtejszych zwierząt.

+

Kaliskie stowarzyszenie Pomocy dla zwierząt Help Animals otrzymało anonimowe zgłoszenie od kobiety, która dzień wcześniej zakupiła jednego psa z tej hodowli. To co zobaczyła, wzbudziło u niej przerażenie i obrzydzenie.

Anna Małecka, Straż Zwierząt Animals w Kaliszu: „W poniedziałkowy wieczór otrzymaliśmy informację o bardzo złych warunkach w hodowli pod Kaliszem. Jedna z osób, która zakupiła stąd psa, przyjechała i zobaczyła obraz, który ją przeraził. Jej zdaniem warunki zagrażały zdrowiu i życiu tutejszych psów. Jako Straż Zwierząt z Kalisza potwierdziłyśmy na miejscu tę sytuację. Psy nie miały wody. Została ona dopiero nalewana po naszym przybyciu. Wewnątrz domów znajdowały się klatki od królików, ułożonych jedna na drugiej, a w środku psy.”

Anna Małecka, Straż Zwierząt Animals w Kaliszu: „Po wezwaniu na miejsce policji, niezwłocznie zadzwoniłem do Urzędu Gminy w Brzezinach. Na miejsce przybył wójt, którego poprosiłyśmy o wezwanie lekarza weterynarii. Jednak on odmówił. Stwierdził, że psy mają właściciela. On nie będzie za to płacił, a poza tym nie widzi nic niewłaściwego w tej hodowli. Wezwaliśmy lekarza weterynarii z Kalisza, pełniącego funkcję lekarza biegłego w Sądzie. Stwierdził brak jakiejkolwiek opieki nad zwierzętami. Jedna z suk w klatce zaczęła rodzić. Ponadto sierść psów zawiera kołtuny oblepione kałem i moczem, w którym te psy brodzą.”

Joanna Kokot-Ciszewska, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kaliszu: „Podczas doraźnej kontroli stwierdziłam rażące zaniedbania jeżeli chodzi o utrzymywanie psów w hodowli. Jednakże nie mieliśmy kontaktu z właścicielką hodowli. Informacje przekazywane przez osobę uczestniczącą w kontroli wymagają uzupełnienia. Zaniedbania to m.in. bardzo zaniedbane psy w wysokiej ciąży. Skołtuniona sierść, odleżyny. Przebywały w pojemnikach transportowych, które służyły jako porodówki. Nie było tam żadnej wyściółki, ani wody, ani karmy. Na miejscu znaleźliśmy hormony – oksytocynę, antybiotyki iniekcyjne oraz szczepionkę przeciwko wściekliźnie i innych chorób. Kategorycznie właściciel psów nie może samodzielnie wykonywać tego typu zastrzyków. Sprawa zostanie skierowana do prokuratury.”

Psy zostaną najprawdopodobniej zabrane w środę do schroniska. Jednak decyzję ostateczną musi podjąć Wójt Gminy Brzeziny.

36 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Karolina
5 lat temu

Ponoć w Jankowie Przygodzkim także jest pseudohodowla warunki okropne chyba yorki mają trzymają w chlewie ….

maja
6 lat temu

max,,,,,,podaj adres, ulice ? tej w BŁASZKACH U ALICJII,,,,, PODAM DO US ITP,,,,ZALATWIE TO

max
6 lat temu

Proponuję odwiedzić pseudohodowlę bullterrierów w Błaszkach,k.Kalisza,”U Alicji”.Serce pęka.

SKate
6 lat temu

Biedne te pieseły 🙁

Kasia
6 lat temu

Ja bym tej babie nasłała kontrolę z Urzędu Skarbowego!! Skoro sprzedawała pieski po kilkaset złotych, to ile podatku odprowadziła? US to jedyna instytucja, która może jej dowalić tak, że w życiu już nie pomyśli o żadnej hodowli.
P.S. Wójt do wymiany.

Dan
6 lat temu

Kupujcie dalej „rasowe” pieski za 400 zlotych !!! Wspieracie tym ten biznes i zwiekszacie popyt !! I nie wierzcie w bajki kiedy ogladacie pieski w domu na różowych poslankach. Zaraz po waszym wyjsciu te psy laduja w stodole !!

Paulina
odpowiada  Dan
6 lat temu

Dokładnie te psy były ogłaszane na OLX z koralikami i kokardkami na szyi na kocykach i podusiach.

Anna
odpowiada  Paulina
6 lat temu

Jako co? Jeszcze powiedz, że jako psy rasowe? O ile się nie mylę to zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt nie można ogłaszać nierasowych psów w internecie ani ich sprzedawać poza miejscem hodowli.

pff
6 lat temu

tego hodowce zabić to mało

Wkurzony
6 lat temu

„Psy zostaną najprawdopodobniej zabrane w środę do schroniska. Jednak decyzję ostateczną musi podjąć Wójt Gminy Brzeziny”. Czegoś tu nie rozumiem, Czy ten trefny wójt, to jakiś sąd ostateczny? Ktoś kto nie wie albo udaje, że nie wie co się w jego gminie dzieje powinien decydować o losie biednych nieszczęsnych psiaków. Czy taki palant powinien nadal sprawować urząd Wójta?

Pies
odpowiada  Wkurzony
6 lat temu

Nie osądzaj nikogo palancie jak nie wiesz o co chodzi gmina będzie płacić za utrzymanie tych psów 30 tyś miesięcznie a za taką kwotę to ile dobrego by zrobili WIĘC MIŁOŚNICY PIESKÓW MOŻE WY ZAPŁACIE A NIE TYLKO GŁUPIE KOMENTARZE

Miłośnik psów
6 lat temu

Od dawna zabieram psiaki ze schronisk i daję i dom. Uważam, że dopóki w tych przybytkach jest chociażby jeden bezpański pies, bo nikt nie powinien kupować psów z jakiejkolwiek hodowli Kiedyś usłyszałem mądre zdanie, że nie jestem w stanie zmienić całego świata, ale jestem w stanie jednemu psiakowi zmienić cały świat. Mam już 4 psiaka i myślę, że ten będzie ostatni, bo ze względu na swój wiek pewnie nie będę mógł dać domu następnemu. Dodam, że nigdy nie sugerowałem się tym, że pies musi być rasowy, wręcz przeciwnie, bo wielorasowce miały najmniejsze szanse na adopcję.

marek
6 lat temu

106 psów i nikt tego nie widział? Wieśniaki widza co się dzieje u sąsiadów, kto kupił auto, kto się rozwiódł a nie widzą takiej psiej tragedii. Dramat.

Antonov
odpowiada  marek
6 lat temu

Marek, szczera prawda.

Pies
odpowiada  marek
6 lat temu

Miastowa szmata z Ciebie a ty widzisz jak ci żonę ktoś dyma haha

36
0
Napisz co o tym sądziszx