OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Była dyrektor szkoły oskarżona przez prokuratura

Pół roku temu obszernie informowaliśmy o możliwych nieprawidłowościach wokół byłej już dyrektor szkoły podstawowej w Ostrowie Wlkp. Dzisiaj już wiemy, że czarna bohaterka artykułu otrzymała akt oskarżenia z ostrowskiej Prokuratury Rejonowej. Obejmuje on 3 różne przestępstwa.

+

Iwona G. związana przed laty ze Szkołą Podstawową nr 4 nie ma powodów do dumy. Obecnie prokurator oskarżył ją o:

art. 231 kk
§ 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

art. 270 kk
§ 1. Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.


Tutaj przeczytają Państwo obszerny artykuł z lutego 2017 r. m.in. o tej sprawie:

Ciemna strona szkoły

34 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
___
odpowiada  Rudy
3 lat temu

Pan zna paragraf, który zabrania zatrudnienia członka rodziny?ja nie znam, oczywiście dla pana to nie ma znaczenia bo tacy jak pan uważają, że rodzina kogoś na stanowisku powinna być bezrobotna, taka bezinteresowna zawiść, zarzuty dla tej pani nie są związane z faktem zatrudnienia córki i zięcia lecz ze stylem i jakością pełnienia swojej służby dyrektorskiej

?
odpowiada  bbb
3 lat temu

Z tego co można przeczytać w artykule nie widzę aby zięć miał postawione zarzuty więc skąd ta nieuzasadniona dyskryminacja nowej pani dyrektor ?

Beka
3 lat temu

Rudy popieram.Ale w niektórych gminach już zaczyna się dziać więc na przedszkola też przyjdzie pora

Aga
odpowiada  Sxx
3 lat temu

Słaby żart!

Rudy
3 lat temu

To ze w szkolach czy przedszkolach dyrektorzy zatrudniaja swoje niedouczone rodzinki to norma. Stolki trzeba obsadzic swoimi.

!!!
3 lat temu

Ostrowianin zdobył Mount Everest gratulacje!
Niestety I.G.tez osiągnęła szczyt na miarę swoich możliwości szczyt bezczelności.

Domestos
3 lat temu

Rzekomy extra wygląd i brak refleksji to najlepszy dowód na ignorowanie opinii publicznej przez osobę kształcącą młode pokolenie. Nie ma żadnego usprawiedliwienia, przecież tu chodzi o nauczyciela, dyrektora, funkcjonariusza publicznego w jednej osobie. Jakby na to nie spojrzeć wstyd dla ostrowskiej oświaty.

Mimi
odpowiada  Mimi
3 lat temu

A ciebie sabinko to pani iwona ze skory obdarls ? Kipi z ciebie nienawisc ze az boli ale to ty bedziesz z tym zyla twoje sumienie

Mimi
3 lat temu

A baba jaga krazy po sxkole w czworce i sra w swoje gniazdo i szkodzi nowej pani dyrektor i szkole i nie ma na nia bata !

XX L
3 lat temu

Gratulacje dla gwiazdy filmowej za główną rolę w serialu pt Ciemna strona szkoły.Ciekawe czy przeczytała już recenzje zamieszczone w kurierze ostrowskim .

34
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x