Rozdadzą 300 czujek czadu

Udostępnij
Tweet

Ruszyła kampania „Będzie bezpieczniej, czujka w każdym domu”, organizowana przez radę sołecką i strażaków z Jankowa Przygodzkiego. Dzięki wspólnym ich staraniom 300 detektorów dymu i czadu trafi wkrótce do mieszkańców. Projekt finansowo wsparł Gaz-System.

+

Wystarczy przyjść na spotkanie informacyjne i zaakceptować regulamin akcji, by za darmo otrzymać urządzenie – mówi sołtys Wiesław Witek„Promujemy i proponujemy instalację czujek, które mogą być sposobem uniknięcia zagrożenia związanego z pożarem czy zatruciem tlenkiem węgla”.

Według Tomasza Koczorowskiego, prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Jankowie, akcja ma przekonać miejscowych, że warto zadbać o swoje bezpieczeństwo. „Podpowiemy, jak i gdzie zainstalować czujniki oraz jak wymienić w nich baterie”.

Warto zatem wcześniej zaznajomić się z regulaminem akcji dostępnym na profilu Facebook OSP http://osp.jankowprzygodzki.pl/ oraz na stronie internetowej lokalnego stowarzyszenia http://www.stowarzyszenie.jankowprzygodzki.pl.

Przekazanie czujek mieszkańcom odbędzie się podczas szkoleń zaplanowanych na 10. i 22. listopada oraz 8. grudnia. Wszystkie spotkania odbędą się w sali wiejskiej, o godz. 18.
Dodatkowych informacji udziela Wiesław Witek pod nr tel. 733-351-682.

Termin zgłoszeń upływa 26 listopada.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Strażacy jadą alarmowo. Wiemy dlaczego
Subskrybuj
Powiadom o

13 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
sini
5 lat temu

we wysocku OSP zainwestuje myslenie w kierunku czujników ? kto ? kiedy ? Praktycznie w tym stanie osobowym nie da rady . Na tym etapie bojowym OSP wysocko obstawia pogrzeby ,

do 123
5 lat temu

Jak niewiesz gdzie wysocko tam blisko wiatrakow co byles brany i o malo tylek ci niepekl

wyborcy
5 lat temu

Panie soltys pomoglbys rodzinie z pana ulicy wyremontowac ten domek przeciez sa na to srodki tylko checi i motywacji.

MM
odpowiada  wyborcy
5 lat temu

Który domek ???????

Anonimowo
5 lat temu

I znowu Janków Przygodzki wyprzedzil inne miejscowosci w gm Przygodzice. Mozna krytykowac ale diałacze – radni z Jankowa maja pomysł, wizje i sie chce . Nie potrzebne juz w tym są te spotkania polityczno – wyborcze , bo kazdy sobie w instrukcji obslugi poczyta jak sie w tym czujniku zakłada baterie, to nie urzadzenie z NASA sołtysie. Ale z pomysł gratulacje . Zamiast przepuszczac kasę na polityczne zloty , imprezy , warto zainwetowac w takie urzadzenia i kazdy mieszkaniec powinien dostac takie urzadzenie ,nawet za symboliczna 1 zł., Komendanci OSP do roboty. To jest wasza broszk .

zzz
5 lat temu

To jest czujnik czadu a nie gazu deklu czytaj ze zrozumieniem

sas
5 lat temu

A kiedy taka akcja wysocku i po bliskich wioskach?

123
odpowiada  sas
5 lat temu

A gdzie to całe „wysocko” leży ?
Gdzieś blisko Przygodzic i Jankowa ?

Ostrowiakinfo
5 lat temu

A kiedy taka akcja w Ostrowie?

Realista
5 lat temu

Jak durna firma bez nadzoru zacznie kopać w ziemi gdzie jest gazociąg, to żadne czujki nie pomogą nikomu.

13
0
Napisz co o tym sądziszx