Ksiądz puścił w szkole film o Halloween. Wyrzucili go

Diakon prowadzący lekcje religii w Szkole Podstawowej Spółdzielni Oświatowej „Edukator” wywołał kontrowersję. Puścił 9/10-letnim uczniom czwartej klasy film mający ostrzegać ich przed Halloween. Problem w tym, że zawiera on zdjęcia mogące wywoływać przerażenie, zwłaszcza u dzieci.

+

Część dzieci miało wrócić do domu z płaczem i nie móc usnąć. Reakcja proboszcza parafii Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wlkp. była radykalna i natychmiastowa. Odsunął diakona od pełnienia dotychczasowej roli. O jego losie zdecyduje jutro biskup. Dyrekcja szkoły wezwała rodziców by oficjalnie ich przeprosić, a także zapewnić pomoc psychologiczną dzieciom, na których poniższy film wywarł negatywny skutek.

Poniższy film trwa 17 minut i zawiera mroczną muzykę, a także obrazy mogące szokować i wywoływać przerażenie u wrażliwych odbiorców. Najmocniejsze obrazy rozpoczynają się w 14 minucie nagrania. Przed filmem jest ostrzeżenie, że film zawiera sceny drastyczne.

Czy Państwa zdaniem film był odpowiednim przekazem mającym odsunąć młodzież od bawienia się w Halloween? Czy kara, która spotkała diakona jest adekwatna do czynu? Zapraszamy do dyskusji

CZYTAJ  Budują niewymiarowy basen

194 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
DO REDAKTORA
5 lat temu

tak a propos ksiezy prosze o artykul o księzach z naszef okolicy tzn taki ogolny o koledach jakies pytanie co mieszkancy ostrowa i okolic sadza o zwyczaju koledowania. teraz to bedzie gl temat na innych portalach wiec mysle ze nie zaszkodzi jakies ziarenko zasiac a zobaczymy co z tego wyniknie. ksieza z okolic coraz czesciej odmawiaja sakramentow np crztu warto sie tym zainteresowac

Obserwatorek
5 lat temu

Zen zamienił się w Zeniu i merytorycznie raczy nas „piękną, poprawną” polszczyzną :-).

Zeniu
odpowiada  Obserwatorek
5 lat temu

Libre dzięki za komplement?. Ile ty masz tu nicków, nie zliczę. Co do twojej merytoryki i polszczyzny … hmm. Obserwuj, obserwuj może się czegoś nauczysz od mądrzejszego.

Obserwatorek do zeniu/zen
odpowiada  Obserwatorek
5 lat temu

Ja jestem Obserwatorek, nie Libre. Chamstwa i nienawiści nie mam zamiaru się uczyć, tego rodzaju polszczyzny również NIE! Merytorycznie powinno również być w ” „.

Zeniu
odpowiada  Obserwatorek
5 lat temu

Obserwatorek nie tłumacz się kim jesteś, bo się ośmieszasz. Nienawiści uczą właśnie tacy „katolicy”jak wy. Na tym kończę, bo nie zamierzam się zniżać do twojego poziomu. Osoby plujące na dzieci i broniących ich rodziców to dla mnie dno dna. Tyle i tylko tyle żałosny człowieczku.

Obserwator*
5 lat temu

Rodzice, Dyrektor szkoły i Proboszcz są oburzeni!
A w szkołach dalej są organizowane konkursy, horror przedstawienia i rodzice nie są temu przeciwni (zobacz sceny na: „HALLOWEEN 2011 – Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w …“). Fragmenty:„Klasy IV-VI miały apel“, „Największą atrakcją apelu było przedstawienie, horror story, przygotowane przez nasze aktorki:“„Dziewczyny same napisały scenariusz…“. „imprezy przygotowały i przeprowadziły nauczycielki języka angielskiego“
A coroczne przedstawienia Ukrzyżowania Jezusa ( Misterium Męki Pańskiej ) przed Kościołem ? To też bardzo okrutne i drastyczne sceny, które dzieci oglądają!

Hania
5 lat temu

Tłumaczenie że dzieci grosze rzeczy oglądają są śmieszne… czy akurat te dzieci grosze filmiki oglądały nie wiem bo z nimi nie mieszkam a jeśli tak nie tłumaczy żeby filmiki 18+ wyświetlał ksiądz pod takim pretekstem… Morał taki jeśli ktoś robi źle ty też to zrób i tłumacz się JAK dzieci w przedszkolu.. bo on to ja też będę głupi i będę robił co mi do głowy przyjdzie

Zeniu
odpowiada  Hania
5 lat temu

Oglądałem ten filmik i jeśli ktoś twierdzi, że nie jest straszny, to KŁAMIE! Chyba, że kato oszołomy mają już tak sprane mózgi, że nic ich nie rusza. No ale jak 70-letni moher może zrozumieć psychikę 9-latka.

Hania
5 lat temu

Gdyby ten film był puszczony przez panią z J polskiego sprawa była by zamieciona pod dywan a księdza to zlinczowali. Kiedy te Panie pojda w koncu na emeryturę i daja prace mlodym?

Hania
odpowiada  Hania
5 lat temu

Gdyby był puszczony 18 + NIE było by tematu bo takie jego było przeznaczenie

kefir
5 lat temu

No i znowu wychodzi, że tzw. oświatę należy sprywatyzować! Tylko w państwowych instytucjach możliwy jest taki bigos o byle co:)Od czasu gdy sporo państwowych firm sprywatyzowano, nie słychać nic o strajkach. Tylko w państwowych kopalniach, szkołach, szpitalach wiecznie źle w dupach. Nie tylko tam zatrudnionym, ale jak widać rodzicom też. Im się akurat nie dziwię. To rodzice płacą za publiczne szkoły i to ogromną kasę! I nie mają nic do powiedzenia w sprawie czego też ich pociechy są nauczane. Wiem, że religia nie jest obowiązkowa, nie trzeba mi tego wytykać, chodzi o zasady. Z religią to akurat załatwili kościół nieźle. Owszem, księża, katecheci kasują, ale ogólny efekt będzie odwrotny, czyli odchodzenie młodych od kościoła. Niestety.

Do Kościuszko miał rację
5 lat temu

Bzdury opowiadasz. Dla Katolika najważniejsze jest Prawo Boże. Ono nas Katolików obowiązuje zawsze i wszędzie, w domu, pracy, na ulicy, na wakacjach, Ono jest ponad wszelkim prawem

Ciekawe
odpowiada  Do Kościuszko miał rację
5 lat temu

Nooo brawo. I to prawo Boże jak piszesz pozwala księdzu dzieci straszyć i puszczać im filmy 18+. I nie pisz mi znowu, że oglądają gorsze rzeczy, bo ja nie jestem 70 letnim dziadkiem żebyś mi takie kity pociskał. Większość 9latkow takich rzeczy nie ogląda!

Kościuszko miał racje
5 lat temu

Kościuszko miał rację pisząc w swoim memoriale:
„Kościół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród”.

maks
odpowiada  Kościuszko miał racje
5 lat temu

Pitolenie jakiego dawno nie slyszalem. Religia w szkole nie jest obowiązkowa i pragnę dodac bo moze nasz wielbiciel Kosciuszkowy tego tez nie wie msze święte tez nie są przymusem. Każdy ma swój wybór i jeśli ci przeszkadza religia po prostu nie puszczaj swojego dziecka na te zajęcia!
Znaleźli sobie nowobogaccy postepowi pogańscy rodzice miejsce do plucia jadem…

?
odpowiada  Kościuszko miał racje
5 lat temu

Powiedz to tym „prawdziwym katolikom”, którzy wolą dać na kapiące złotem kościoły niż na chore dzieci i którzy plują tu jadem broniąc księdza , który rozladowując swoje frustracje postanowił puścić dzieciom horrorem. W ramach nauki o grzechu cudzołóstwa może by im tak pornosa puścić co? Co wy na to katolicy od siedmiu boleści? Ciemnogród jeden.

Piłsudzki
odpowiada  Kościuszko miał racje
5 lat temu

„Religia jest dla ludzi bez rozumu”.

do maks
odpowiada  Kościuszko miał racje
5 lat temu

NAJWIĘKSZY Polak Gen. T. Kościuszko powiesił publicznie 4(CZTERECH) ZDRAJCÓW Polski -biskupów przed k. Św. Anny na Placu Zamkowym w Warszawie. KOŚCIUSZKO -ten był PRAWYM I SPRAWIEDLIWYM Polakiem……klinga od szabli po gołym tyłku tłukł sukienkowych na rynku…Nie odbieraj NAJWIĘKSZEMU PATRIOCIE Rzeczypospolitej jego zasług w TĘPIENIU bandytów watykańskich.Jego wizerunek powinien zdobić ściany WSZYSTKICH Polskich domów.

Ja
5 lat temu

A w którym to miejscu Konstytucja jest nie przestrzegana?!

czytelnik2
odpowiada  Ja
5 lat temu

Będąc w temacie dobra dziecka to Art.72 Konstytucji.
Oraz podobne 52 i 48.

Zniesmaczona układami w Ostrowskiego oświacie
5 lat temu

Dyrektor Ewiak ułoży się z każdą władzą, za pomocą Rajskiego jest mu dobrze (w końcu to tu wice jest małżonka p Rajskiego) NO CÓŻ W OSTROWIE DZIAŁAJĄ KOSMICZNE UKŁADANKI, nepotyzmu niesamowita ilość, w iluż to szkołach jest mama+córką, mama+syn itd, i tak sobie przypochlebiają, obrzydliwe te układy, ich źródło w Starostwie i Urzędzie Miasta. Niech to wreszcie pęknie. Pan Ewiak do wyrzucenia, do przeniesienia Proboszcz, pora zająć się duszyczkami, a nie biegać za układami w zgniłym świecie i budową (od tego są architekci) kapłan to lekarz dusz a nie budowniczy. Pan dyr członek Zarządu Powiatu – wydaje mu się że wszystko może, a jak on pięknie łączy stołki?! Synu się już ustawił, może odejść. A propos – czy Pan Starosta ma twarz, patrzy sobie w lustro, poukłada się że wszystkimi – z Biskupem (np organizuje spotkania w Synagodze) z Owsiakiem, z p Rafalską_umie że wszystkimi-kościele w ławce, nic mu się nie kłóci, byleby być na stołu i umieć pięknie mówić. (nawet ludzi z SLD przyjmie)

kumciąż

jest tyle określeń nt tow. z PO UW, UD, akcji katolickiej tj rajskiego i to zupełnie w 100 % prawdziwych. Piszcie o jego dokonaniach w jego stylu.

Ja

Maly zawistny człowieczku-wstyd

194
0
Napisz co o tym sądziszx