DK11: Poważny wypadek busa z tirem w Rogaszycach

Udostępnij
Tweet

W środę w godzinach porannych doszło do wypadku busa i samochodu ciężarowego w Rogaszycach na drodze krajowej nr 11. Ciężarówka zjechała na przeciwległy pas i zderzyła się z busem.

+

Kierowca samochodu dostawczego ma połamane nogi i liczne obrażenia. Trafił do szpitala. Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 11. – Ze wstępnych informacji wynika, że 48-letni kierowca ciężarówki z naczepą nie zachował bezpiecznej odległości między poprzedzającymi go autami i zjechał na przeciwległy pas ruchu. Tam zderzył się z prawidłowo jadącym renault – poinformował asp. Sztab. Mariusz Tomczak z ostrzeszowskiej policji.

30-latek ma złamania otwarte nóg i liczne obrażenia wewnętrzne. Przetransportowano go do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Droga w miejscu wypadku droga krajowa nr 11 jest zablokowana w obu kierunkach. Utrudnienia mogą potrwać co najmniej do godz. 16. Policjanci kierują kierowców w kierunku miejscowości Syców.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Świadkowie Jehowy będą 3 dni robić TO w hali Arena
Subskrybuj
Powiadom o
42 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Nauczyciel
6 lat temu

[*]

kuku
6 lat temu

MOŻE SIĘ KTOŚ W KOŃCU WEŹMIE ZA TYCH DEBILI TRZYMAJĄCYCH SIĘ NA ZDERZAKU AUTA POPRZEDZAJĄCEGO???????????????????????

Wer
6 lat temu

Czy wiadomo coś na temat kierowcy busa w jakim jest stanie

...
6 lat temu

z jednej strony budzi się we mnie sprzeciw jak widzę bezmyślność kierowców pojazdów ciężarowych, a z drugiej strony rozumiem, że oni są obciążani i często muszą naginać nie do końca ze swojej winy. Fakt faktem magnesik na tacho, czy spanie za tempomatem niczego nie usprawiedliwia, ale pokazuje jakie patologie panują jeszcze w tym kraju mimo, że uważa się nas za rozwijający się kraj europejski…

Szkoda 30 – latka, niefajny prezent dla rodziny przed 1 listopada. Wyrazy współczucia.

Lech
6 lat temu

Paradoks: 1 (słownie jedna)sekunda nieuwagi i zgasło czyjeś całe życie.
Teraz nie pora na roztrząsanie niewątpliwej winy kierowcy ciężarówki, teraz każdy z nas, uczestników ruchu musi sobie odpowiedzieć na pytanie: czy sekundy mojego czasu są aż tak ważne?

max
6 lat temu

[*]

rafalk28
6 lat temu

Zmarł na stole operacyjnym 30-letni kierowca busa z wypadku w Rogaszycach.

koza
6 lat temu

Znowu pokrzywdzony niewinny niczemu człowiek !!

Karol
6 lat temu

Ograniczenie prędkości do 30 km/h zwłaszcza na tym odcinku!!!!!już za dużo niewinnych ludzi tam zginęło!

qazwsx
6 lat temu

Dlatego właśnie rząd powinien wprowadzić przepisy, które sprawiłyby, że spedycja tirami na długie dystanse byłaby o wiele mniej atrakcyjna (chociażby na korzyść kolei), podobnie jak jest to wprowadzone w wielu krajach zachodnich! Taki młody człowiek… Wracaj do zdrowia!

Jogi
odpowiada  qazwsx
6 lat temu

Kolej nie dojedzie pod rampe w firmie docelowej. Jeśli w krajach zachodnich wybiera się kolej to dlaczego tyle polskich kierowców jeździ tam od punktu do punktu wracając do Polski co 2 albo 3 tydzień?

Tom
odpowiada  qazwsx
6 lat temu

Zgadzam się. TIRY NA TORY!!! TIRY NIOSĄ TYLKO ŚMIERĆ

Spedytor
odpowiada  qazwsx
6 lat temu

Spedycja tirami? Ich ogranicza tacho(ok czasem idzie to obejsc ale to juz rzadkosc) Moze wypowiesz sie o kierowcach busów ktorzy robia po 2tys km bez snu Wiesz co piszesz? W wielu zachodnich krajach korzystniejsza jest kolej? Co masz na mysli? Szwajcarię? Czy może tez liczysz pociąg pod kanałem FR-GB. Jeśli nie masz pojęcia o transporcie to idź rozwozić chlebek w piekarni i pamiętaj ze jak zapierdzielasz do marketu na zakupy to KAŻDY z towarów które kupujesz został dostarczony taka włąsnie cieżarówką.

Mackpl
odpowiada  qazwsx
6 lat temu

Po pierwsze: sterowanie gospodarką już bylo ale nie w tym ustroju politycznym. To co proponujesz to tak jakby fryzjerowi zakazać obcinać włosy dłuższe niż do ramion.
Po drugie: jak coś zamawiasz na aledrogo to chcesz mieć to jutro nie? I wtedy masz w doopie kto za ile i w jaki sposób to przewiezie…. Kolej się tu nie sprawdzi boz jednyym kartonikiem / paletą nie pojedzie.

Przemo
odpowiada  qazwsx
6 lat temu

Rozumiem bunt spedytorów ale fakt jest taki że na długich odcinkach tiry nie są najlepszym wyborem.. od tego są bocznicę kolejowe i stacje przeladowcze żeby dalej transportować te towary tirem lub busem, bo rozumiem że nie można tego uniknąć. Dodatkowo tiry niszczą drogi które i tak nie są świetne. Tak jak kolega wyżej napisał, np. w Szwajcarii nie jest opłacalne wozić towary tirami na długich dystansach bo to jest po prostu drogie… I nawet bułki mają na miejscu! Trzeba patrzeć szeroko, i fakt jest taki że większość woli zmiany względem spedycji

Pani
odpowiada  qazwsx
6 lat temu

Przemo.A mąkę do wypieku tych „bułek na miejscu” to z samolotów zrzucają w tej Szwajcarii?

Przemo
odpowiada  qazwsx
6 lat temu

„od tego są bocznicę kolejowe i stacje przeladowcze ” polecam nauczyć się czytania ze zrozumieniem ale nie wymagam od nikogo myślenia

123
odpowiada  qazwsx
6 lat temu

Chłopie piszesz bzdury pod wpływem emocji …
Ciężarówki były, są i będą czy nam się to podoba czy nie.
Gospodarka się rozwija, a bez transportu nie da się funkcjonować.
Transport kolejowy jest dużo mniej atrakcyjny od drogowego i do tego dużo droższy.
Poza tym w Polsce infrastruktura kolejowa i transport kolejowy praktycznie nie istnieje więc jak ma być jakąkolwiek alternatywą dla transportu drogowego ?!

42
0
Napisz co o tym sądziszx