Duża dotacja na rozbudowę szpitala

Ostrowski szpital otrzyma 6,5 miliona złotych dofinansowania ze środków unijnych na przeniesienie do nowego skrzydła w szpitalu Oddziału Chirurgii Dziecięcej i Traumatologi. Ponadto zostanie utworzone Wielkopolskie Centrum Oparzeń.

+

Powiat ostrowski przygotował projekt, który opiewa na 7,7 miliona złotych. Pozostała jeszcze formalna uchwała Zarządu Województwa.

– Dzięki tej inwestycji personel i pacjenci chirurgii będą mieć nowe świetne warunki, ale równie ważne jest to, że te przenosiny otwierają nam drogę do przeprowadzki NEUROLOGII. Cieszę się ze strumienia zewnętrznych pieniędzy, które udaje się ściągać do naszego szpitala. Dzięki nim zagospodarujemy kolejne piętro nowego skrzydła. Zarówno przed nami, szpitalem i m.in.doktorem Witold Miaśkiewicz dużo pracy, ale… warto mieć marzenia i życzliwość tych, którzy chcą pomagać w ich spełnianiu! – powiedział Paweł Rajski, starosta ostrowski.

POLECANE NEWSY

21 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
uuu...uuu
4 lat temu

odnosnie warunków przy ul wrocłwaskiej – zwirki . potwirdzam . Byłem, widzialeem, doswiadczylem .
Fakt – pielegnniarki, salowe, lekarki – nie mozna im zarzucic nic . Ale one w tych warunkach nie moga robic cudów.

yili
4 lat temu

XX nie wal głupola wiesz o co chodzi . W Ostrowie Wlkp., uli Wroclawska – a moze Zwirki i Wigury znajduje sie taki zapomnialy obiekt NFZ – Szpital, Jak go zwia tak go zwią . Nie jest istotne . Co ciekawe 90% nas kiedys tam wyladuje w ostatnich latach zycia . Prosze wybrac sie na wycieczke a zobaczycie,że sam obiekt – dla władz Miasta, Powiatu jest zapomniały jak zło konieczne. Prezdent Miasta otwiera rowerownie, Starosta Powiatu Edukator Oswiaty . Radni Miasta-Powiatu rajcuja sie która partia wazniejsza . Lokalny kler zamkniety w strzezonych plebaniach . A tam szanowni samorządowcy coś jest, tam ktoś ” jeszcze”” żyje . Pytanie w jakich warunkach. ??

komunikatory
4 lat temu

usraju postaramy się pokazać twoje działanie, bądz spokojny bo to będzie w Twoim stylu.

prasowy
4 lat temu

a proszę pokazać podpisaną umowę.wg mnie to bajki jak zwykle usraja.

kefir
4 lat temu

Dotacje ze strony państwa i wszelkich innych urzędników wyglądają mniej więcej tak:
http://www.wiocha.pl/1471178,Prawda-o-rzadzie-ktory-pomaga-podatnikom

nnn
4 lat temu

Moze w ostrowskim szpitalu warto zaczac od reorganizacji srodowiska lekarskiego – 90% to stare ramole, kolesie, rodziny. Wyksztalcenia ostatnie reformowalne w latach 70-80 i konec z ksiażkami. Prosze o informacje o zarobkach ordynatorów – szczególnie kardiologi / 50 tys.,/ mies / moze sie myle,

ccc
4 lat temu

Tak,Tak – to prosze udac sie do oddziału NFZ w Ostrowie wlkp ., przy ul Wrocławskiej t.z ” umeralnia ” dla osob starch, przwlekle chorych . Prezydent miasta, starosta, radni, itp., prosze ruszyc d… i zobaczyc w jakich warunkach leza nasi dziatkowwie, rodzice . Jezeli opieka pielegnacyjna jest w miare dobra, naturalnie przy duzym wsparciu rodzin, to sam obiekt to jest zło konieczne. Zaduch, brak klimatyzacji, świetlicy, telewizora, ciasno, ciemno , brak terenu rekracji-wpoczynku na zewnatrz, Wentylator na korytarzu, P.s rehabilitacja na korytarzu, Ostatnia pomoc Orkiestry w 2013 roku, pomogła poprawic sytuacje ale – remonty ze strony Miasta to juz kpina . W ostatnim okresie czasu takiego syfu w rejonie obiektu, NFZ dawno nie widziałem . Jedzenie ? to kpina . Jedzenie dla psów a nie zasłuzonych rodziców . Więzniowie dostana posilki wygladajace apetyczniej . Dziwie się,że tyle inwestycji w w szpitalu glownym a dla naszych rodziców, dziadków warunki adekwatne do nazwu. „”Umeralnia>””. Rodziny myja, ubieraja, zywia, pielegnuja, itp. . wstyd patrząc na to. Chwala i podziekowanie dla pielegniarek , lekarzy robia co moga w tych strasznych warunkach . Apel- TVP prosze udac sie do tej placowki i obejrzec ten obiekt. Pacjentów- rodziny prosze o opinie na tym forum , moze ps. wladze samorzadowe w ramach wizerunku wyborczego-politycznego podejma dzialania. ew. przed wyborami obiecanki.

podajesz fakty
odpowiada  ccc
4 lat temu

Ten obiekt też podlega pod Starostwo?

xx
odpowiada  ccc
4 lat temu

a co to jest „oddział NFZ na Wrocławskiej”??Z tego , co wiem, najbliższy oddział NFZ znajduje się w Kaliszu ma Pl.Katedralnym..

odp dla ccc
odpowiada  ccc
4 lat temu

CCC jesteś pewny ze na tym oddziale który zwiesz„Umieralnia” rodziny myją ubierają , żywią, pielęgnują, itp? To jesteś w błędzie. Ostatnimi czasy leżała tam moja babcia a ni ja ani nikt z mojej rodziny nie musiał myc na tym oddziale. Myją tam opiekunowie którzy służą zawsze pomoc. Bardzo fajny duet z nich świetnie się dogadują , pocieszą
Karmić owszem zdążała się ale jak ktoś przychodzi w odwiedziny to chyba może pomoc przy karmieniu osoby która tam przebywa na hospitalizacji . Rehabilitacja , która prowadzona na korytarzu to jest zbiorą dla wszystkich. Ale także prowadzona indywidualna z pacjentami na salach. Lekarze tez super tam są.
WIEC CCC najpierw upewnij się a potem pisz. CHWAŁA DLA TEGO ODDZIAŁU ZE JEST I WYKONUJE SWOJA CIĘŻKA PRACE

Is
4 lat temu

Neurologia jak prosektorium z lat 80 wygląda

Sfefcio
4 lat temu

Kolejna inwestycja! Super, tylko szkoda że kadra lekarska nie znająca się na fachu. Także czekam na inwestycję zwiazaną z wypierdoleniem tuch lekazyni zatrudnieniem takic co to uwazali na studiach medycznych.

mp
odpowiada  Sfefcio
4 lat temu

cóż na kulturalna wypowiedź…a pan w podstawówce na lekcjach j.polskiego uważał?(lekaRZyn, jak już..)

Mateo
odpowiada  Sfefcio
4 lat temu

Kolega Stefcio może i nie jest polonistą ale przynajmniej wie o czym piszę i sam dopiszę od siebie że laryngologia oraz lekarz który ogląda fotki z rtg to dziękuję bardzo, wole unikać i jechać np. prywatnie do Poznania czy Wrocławia. :/

Mp
odpowiada  Sfefcio
4 lat temu

Problem w tym ,źe to błąd na poziomie podstawówki,co tu mi pan o polonistyce pisze…

Wox
4 lat temu

To ja polecam sor w kaliszu jak tam trafisz to będziesz mógł dopiero narzekać , to co jest u nas to cud miód i malina.

21
0
Napisz co o tym sądziszx