Rozpoczynają się wypłaty nowej edycji 500+. Ilu się zgłosiło?

Udostępnij
Tweet

Do 10 października br do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wpłynęło 4292 wniosków o przyznanie świadczenia wychowawczego. Zaledwie 1160 osób zdecydowało się na złożenie wniosku drogą elektroniczną. Od dziś rozpoczyna się wypłata pierwszych świadczeń na nowy okres.

+

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wydał już 3415 decyzji administracyjnych, co stanowi 89,92 % złożonych w sierpniu wniosków.

Na dzień 30.09.2017 r. do świadczeń wychowawczych uprawnione były 4663 rodziny. Można więc się spodziewać, że do końca roku wpłynie jeszcze około 300 wniosków.

Wnioski o świadczenia wychowawcze przyjmowane są w siedzibie MOPS od poniedziałku do czwartku do godziny 15.00. W piątki czas przyjmowania wniosków wydłużony jest do godz. 17.00.

Uwaga! Aby otrzymać świadczenie za październik należy złożyć wniosek do końca października. Jeżeli wniosek o świadczenie wychowawcze zostanie złożony w listopadzie świadczenie przyznane będzie od listopada, nie będzie wyrównania za październik.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Bałagan przy kontenerach na odzież
Subskrybuj
Powiadom o

13 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Naiwny
6 lat temu

@LR 2005. Dlatego podpisałem się tak jak się podpisałem.

Naiwny
6 lat temu

Mam nadzieję, że za przyczyną opozycji totalnej, Obywateli RP i KOD wybory wygra PO i wtedy 500+ będzie na wszystkie dzieci.

LR 2005
odpowiada  Naiwny
6 lat temu

Jesteś naiwny bo prędzej zabiorą całe świadczenie niż dają więcej …
Dziwne, że przez 8 lat ich „rządów” żadne pieniądze dla dzieci i rodzin się nie znalazły, a nagle PiS udowodniło, że jak się chce to można.
Zobaczcie jakie ogromne pieniądze traciła Polska z wyłudzeń podatku VAT.
Uszczelnienie tego systemu to najlepsze osiągnięcie obecnego rządu, ukrucili drogę tzw. złodziejom w białych rękawiczkach.
A najlepsze jest to, że platfuski nie mają najmniejszych szans wygrać następnych wyborów bo mądrzy i rozsądni ludzie już się poznali na tych złodziejach z HGW na czele z reprywatyzacją.

suweren
odpowiada  Naiwny
6 lat temu

Obyś nie wykrakał! Suweren przywykł juz do wygodnego życia i 500+ więc PO będzie musiała rzucić jeszcze więcej. Już zresztą o tym przebąkują.

koniuszko
6 lat temu

Dobra sprawa.. Ja i daria dostalem 500+ na tosie, dlatego już od 10 rano można piwo pić

jj
6 lat temu

Czy ktoś to kontroluje. Samotna i niepracująca na własne życzenie, po kilku kursach z MOPsu, odrzucająca oferty pracy, Otrzymuje alimenty od państwa i oczywiście 500+, dziecko stypendium z MOPsu i darmowe dożywianie w szkole. Ojciec dziecka – konkubent, wielokrotnie karany, nie pracujący – przejmuje zarówno alimenty jak i 500+. Dodatkowo dopłaty do mieszkania,opału, opłat za media. I tak już kilka ładnych lat. O co w tym wszystkim chodzi. Oczywiście „rodzina” pod opieką MOPsu. Czy to aby nie przesada z tą opieką i pomocą? Ile lat można żyć na koszy społeczeństwa otrzymując dotacje z MOPsu i jednocześnie odrzucając wszelką pomoc w zatrudnieniu. To nie fikcja. Może tylko trochę chaotyczny opis rzeczywistej „rodziny” bezrobotnych leni, cwanych i wymagających. Alkohol, bójki, interwencje policji i MOPsu. W tym 10 letnie już dziecko. Z tego 7 – 8 lat z rodzicami którzy maja zawsze na piwko ale niekoniecznie na posiłek. Nowe 500+ nowe widoki na wieczne wakacje z piwkiem w tle.

suweren
odpowiada  jj
6 lat temu

Czym więcej beneficjentów socjalu i czym więcej urzędników do jego obsługi i osobników na posadach budżetowych tym silniejsza władza władzy:)
PiS ma w kieszeni kolejną wygraną.

LR 2005
odpowiada  jj
6 lat temu

Niestety, ale to nie jest opis tylko jednej takiej „rodzinki”.
Pracować nie trzeba bo po wszystko łapy wyciągają od państwa, a najgorsze że my, pracujący na nich robimy.
Poza tym MOPS to bardzo niegospodarna i patologiczna instytucja, dają pieniążki patologii, a dla najbardziej potrzebujących nie ma.
I to nie tylko taka sytuacja jest w Ostrowie.

Pokolenie X
6 lat temu

Szkoda że za pana yyy nie było 500+ może rodzice przeznaczyli by te pieniądze na pana wychowanie i naukę bo jak narazie jest pan tępy jak ołówek aż szkoda że takie cymbały żyją na tym świecie

Pokolenie X
6 lat temu

Jaki z pana yyy tępak sam jesteś bachorem swoich starych

xxx
6 lat temu

Ciekawe jak to się zakończy 🙂 . To będzie bieda. A dzieci się nie pozbędą chyba.

yyy
6 lat temu

I znowu kasa na bechory. Rodzić rodzić baby bo kasę dawają.

gierkaczlepp
odpowiada  yyy
6 lat temu

A my tu w Ostrówku będziem głosować na PiS i co nam zrobita? A jak łby podniesieta, to poszczujem was kibolstwem ONRu,odziałami OT i związkowymi ze solidarności z Kacperkiem na czele was poszczujemy.

13
0
Napisz co o tym sądziszx