Obwodnica Ostrowa Wlkp. pojawiła się na Mapach Googla

Po 2,5 miesiąca obwodnica Ostrowa Wlkp. pojawiła się w najpopularniejszej, darmowej nawigacji samochodowej. To oznacza, że kolejni kierowcy ominą centrum naszego miasta. Do tej pory omijali je kierowcy uważnie wpatrujący się w drogowskazy, a nie ufający bezgranicznie nawigacji dostępnej w telefonie komórkowym.

+

Do tej pory uaktualnianiem zmian na mapie zajmowali się użytkownicy, korzystający ze specjalnego programu Map Maker. Od kilku miesięcy sytuacja uległa zmianie i internauci mogą jedynie sugerować zmianę, ale jej wprowadzeniem zajmuje się bliżej nieokreślona osoba.

Co dziwne, obwodnica Jarocina została pokazana na Mapach Googla znacznie wcześniej, pomimo oddania jej 1,5 później niż ostrowskiej obwodnicy. Różnica na dzisiaj polega jeszcze na dość istotnym szczególe. Przez jarocińską obwodnicę mapy googla już wytyczają trasę, a przez ostrowską jeszcze nie, ale zapewne zmieni się to w krótkim czasie. Najważniejsze, że jest już widoczna. Być może jest to zasługa wysłanego maila z pytaniem o jej brak tydzień temu przez naszą redakcję.

CZYTAJ  Policja podsumowała akcję z dronem

15 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
dawid
5 lat temu

osobowki moze jechaly przez miasto ale tiry maja navi i znaja kierowcy trasy przez CB i jada juz obwodnica.

Rylek50
5 lat temu

Obwodnica Ostrowa Wlkp jest super ale tylko jest.Wcale nie spełnia roli jaką miało być odciążenie ruchu tranzytowego w mieście.Ciężarówki od strony Krotoszyna i tak jadą po staremu,a wystarczy przed skrzyżowaniem z ulicą Poznańską ustawić znaki i kierować ciężarówki w lewo na obwodnicę.Jednocześnie trzeba uwzględnić wjazd do miasta samochodom dowożącym towar do sklepów i firm.

Zimę.
odpowiada  Rylek50
5 lat temu

Od początku było wiadomo, że obwodnica jest tylko w ciągu dróg DK 11/25, krajowa 36 została po staremu także nie wiem o co ten lament.
W porównaniu do tego co było teraz ruch tranzytowy jest wręcz marginalny.
W pewnym stopniu na pewno pomogła by rama północna, przez którą bez korków można by przejechać z Kalisza w stronę Rawicza i odwrotnie omijając problematyczne skrzyżowanie koło Statoila i „świetlane” aleje Słowackiego.

Tom
odpowiada  Rylek50
5 lat temu

Tego problemu nie da się rozwiązać. Od strony Rawicza/Krotoszyna zawsze będą jechały tiry. Wydaje się, że jedynym rozwiązaniem jest przekierowanie tranzytu od strony Krotoszyna na rondzie (dla pojazdów powyżej 3,5t nakaz w prawo) w Zacharzewie na ul. Topolowa i dalej Gorzycką, Długą i do Wrocławskiej.

ktos
5 lat temu

Km byl/jest nijaki gogel? Myslalem, ze Google to takie okulary?

Kamil
5 lat temu

Bardzo dużo kierowców ufa bezgranicznie nawigacji i mimo tego, że są piękne, duże znaki informujące o S11 to jechali starą drogą …

Mac
5 lat temu

trasa z ostrów , wylotowa np do Wrocławia to jakaś pomyłka , Google maps chyba nie do końca wie jak poprowadzić przez obwodnicę oprócz tego że jest widoczna

Tjo
5 lat temu

Na automapie była już 2 dni po otwarciu

KM
5 lat temu

Jesteście zajebiści 🙂

Całuski
5 lat temu

Pojawiła się później na mapach niż obwodnica Jarocina a kolejność była jakby odwrotna.

roman
5 lat temu

Ale gogle map dalej kieruje starą trasą …jeszcze dziś.

abc
odpowiada  roman
5 lat temu

Zgadza się, wyznaczenie trasy obwodnicą jeszcze nie jest gotowe…

Lokalny24
odpowiada  roman
5 lat temu

Bo Ostrów to dziura i nawet w gogle to wiedzą, czego nie rozumiecie… Nawet nasze władz e nie potrafią sciągnąc firm i inwestorów, będzie przemysł będą drogi…

Po co mają robić S11 jak tu nic nie ma co mogliby połączyć z resztą Polski He ???

ona
odpowiada  roman
5 lat temu

lokalny — bo jeżdżą na co dzień rowerami tak jak Ty po Ostrowie i nie maja czasu na pierdoły – w końcu rowery są najważniejsze

15
0
Napisz co o tym sądziszx