Pałac w Antoninie odzyskuje blask

Udostępnij
Tweet

Pałac Myśliwski w Antoninie przechodzi gruntowny remont. Od początku sierpnia remontowana jest część zewnętrzna. Już teraz widać błyszczącą powłokę dachu, która zastąpiła zaśniedziałą i pełną nalotów blachę z miedzi. Remont tej perełki był koniecznością, ponieważ drewniany budynek się rozchodził.

+

Pałac powstał w latach 20. XIX wieku. W stylu myśliwskim zaprojektował go Karl Friedrich Schinkel. Posiadłość należała wówczas do księcia Antoniego Radziwiłła. Dwukrotnie odwiedził ją Fryderyk Chopin czy inne ważne osobistości ze świata sztuki i polityki.

Po zdjęciu modrzewiowej otuliny okazało się, że brakuje belek dębowych, wzmacniających konstrukcję. Kosztu remontu wyceniono na 4 miliony złotych.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zderzenie 3 aut. Wjechała na czerwonym
Subskrybuj
Powiadom o

6 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kris
6 lat temu

Na paterze to można przynieść z 10 pięćdziesiątek

vic
6 lat temu

piękne miejsce, od lat przesympatyczna obsługa tylko pani manager psuje całą magię swoimi chorymi i złośliwymi wymysłami. porażka – niewłaściwa osoba na takim stanowisku. wielki stres podczas imprezy rodzinnej, nie polecam …

Roman
6 lat temu

patyną a nie paterą

75thecrow
6 lat temu

Brawo mam nadzieję że przez następnych wiele lat będzie cieszył oko, jest to w naszych okolicach jeden z piękniejszych pałacyków

mieszkaniec
6 lat temu

ta piękna i błyszcząca powłoka z miedzi za parę lat będzie wyglądała tak samo jak stara bo tak w bardzo długim procesie powolnie koroduje miedz .

rys
odpowiada  mieszkaniec
6 lat temu

Miedz nie koroduje, tylko pokrywa się paterą!

6
0
Napisz co o tym sądziszx