Duże sukcesy lekkoatletów

Dwa złote medale naszych zawodników w FINALE OGÓLNOPOLSKIM CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH – Nikodem Borecki i Eryk Krakowski najlepszymi sprinterami na 60 m!!!

+

Nikodem Borecki i Eryk Krakowski zwyciężyli w biegach na 60 m podczas Finału Ogólnopolskiego Czwartków Lekkoatletycznych rozegranych w dniach 5-6 września w Łodzi. Aleksandra Koniarek i Jakub Płócienniczak tuż za podium – na IV miejscach w skoku w dal. Ostrów Wielkopolski na VIII m. w kategorii medalowej w Polsce.

Znakomicie spisali się zawodnicy i zawodniczki z powiatu ostrowskiego podczas tej finałowej imprezy. Przypomnę tylko, iż udział w finale krajowym poprzedziły rozgrywane w całym kraju Czwartki Lekkoatletyczne na szczeblu miast i powiatów. Najlepsi z rankingu ogólnopolskiego wystartowali w tej imprezie finałowej. Ekipą w Łodzi opiekowała się znakomita zawodniczka – wielokrotna medalistka mistrzostw Polski seniorów – Ewa Rosiak.

Nikodem Borecki przed rokiem został zwycięzcą tej imprezy na szczeblu krajowym. W tym roku również nie miał sobie równych w roczniku 2009 i młodsi i obronił tytuł najlepszego sprintera tej imprezy uzyskując w eliminacjach 8,21 s., a w finale 8,27 s. Ciekawostką jest, iż w ubiegłym roku ustanowił rekord Polski Czwartków Lekkoatletycznych w tej grupie wiekowej – 8,20 s. Tym razem zabrakło mu jednej setnej sekundy do wyrównania go.

Eryk Krakowski był rewelacją zawodów. W grupie chłopców 2008 rocznika w eliminacjach uzyskał 8,33 s, co było drugim rezultatem zawodów. Jednak w finale pobiegł wspaniale uzyskując 8,18 s pokonując drugiego na mecie zawodnika o półtora metra. Jest to też wielki sukces trenera Aleksandra Mądrego, który w Dębnicy prowadzi zajęcia z utalentowanymi dziećmi i Eryk jest jego podopiecznym. Z pewnością jest to największy sukces sportowy tego duetu. Cieszymy się, iż dzieci z Dębnicy startują w naszych imprezach i współpracują z KS STAL LA.

Aleksandra Koniarek przez cztery kolejki prowadziła w konkursie skoku w dal dziewcząt rocznika 2007. Wydawało się, iż medal ma już prawie zapewniony. Jednak aż trzy konkurentki w piątej i szóstej kolejce uzyskały lepsze wyniki i Ola musiała się zadowolić IV miejscem z wynikiem 4,80 m. Jest to tez oczywiście sukces, ale pozostaje lekki niedosyt, gdyż do złotego medalu zabrakło jej zaledwie 11 cm.

CZYTAJ  Małe dzieci bez ubrań chodziły po osiedlu!

Również IV miejsce w skoku w dal w kategorii 2008 rocznika zajął Jakub Płócienniczak. Uzyskał on 4,81 m, a do brązowego medalu zabrakło 4 cm.
Lena Kanicka w eliminacjach biegu na 300 m. uzyskała 45,16 s, co pozwoliło jej awansować do ośmioosobowego finału. Jednak z powodu problemów zdrowotnych w nim nie pobiegła i została sklasyfikowana na VII pozycji.

Dobrze zaprezentował się Jan Namysł, który w skoku w dal rocznika 2007 zajął VIII m z rekordem życiowym – 4,57 m.
Na IX pozycji w roczniku 2009 ukończył zawody Franciszek Grzegorowski. Dystans 300 m przebiegł w czasie 50,83 s.
Weronika Dudzińska uplasowała się na X miejscu w biegu na 300 m rocznika 2008 z czasem 48,99 s.

OSTRÓW WIELKOPOLSKI został sklasyfikowany na VIII miejscu w kraju w klasyfikacji medalowej zdobywając dwa złote medale. W klasyfikacji tej zostały ujęte 44 miasta z Polski.