Pożegnali lato na basenie

Udostępnij
Tweet

Po raz dziesiąty już zorganizowano zawody pływackie „Pożegnanie lata na basenie”. Patronat nad przedsięwzięciem objął Starosta Ostrowski Paweł Rajski. Zmagania odbyły się 20 września 2014 roku na Krytej Pływalni „Wodny Raj” przy III Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim.

+

Zawody odbywają się cyklicznie od 2004 roku i mobilizują dzieci oraz młodzież do doskonalenia swoich umiejętności pływackich. W zawodach uczestniczyło 54 dzieci i młodzieży. Zawody były przygotowane przez pracowników basenu dla amatorów pływania.

zdjecie

zdjecie

Zwycięzcom w poszczególnych konkurencjach Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Maria Tomalak wraz z  Starostą Ostrowskim Pawłem Rajskim wręczyła medale, dyplomy i upominki. Dla najlepszych pływaków w  każdej kategorii wiekowej Powiat Ostrowski ufundował  puchary. Po zawodach wszyscy uczestniczyli w pokazie pierwszej pomocy. Zorganizowane też były dodatkowe zawody w nurkowaniu oraz wyławianiu rybek na wędkę. Zawody zakończyły się wspólnym zdjęciem.

Zawody odbyły się  w 3 grupach wiekowych. Konkurencje dla rocznika od 1999 do 2001: 50 metrów stylem dowolnym dziewcząt i chłopców, 50 metrów stylem grzbietowym dziewcząt i chłopców, 50 metrów stylem klasycznym dziewcząt i chłopców. Konkurencje dla rocznika od 2002 do 2004: 50 metrów stylem dowolnym dziewcząt i chłopców. Konkurencje dla rocznika od 2005 do 2008: 25 metrów stylem dowolnym dziewcząt i chłopców.

Zawody stanowią wspaniałe zakończenie wakacji i przygotowanie do solidnej pracy w nowym roku szkolnym.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx