Miejska spółka adoptowała psy

Jurek, Bob i Tasza dołączyli do grona „pracowników” Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego. Czworonogi etatowo szczekają, spacerują i cieszą się na widok swoich dwunożnych przyjaciół. To kolejne adoptowane zwierzęta z ostrowskiego schroniska przez miejskie spółki.

– Jurek, Bob i Tasza dołączyli do ekipy Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego. Mają tu swoje budy i wybieg. Niecierpliwie czekał na nie staruszek Eryk, który w OZC spędza swoją „emeryturę”. To również adopciak. Teraz wszystkie razem spacerują z Panem Marianem, który opiekuje się czworonogami w spółce. I z dumą wyprowadza całe stadko. Wszystkie spędziły w schronisku już wystarczająco dużo czasu. Teraz czeka je miłość i pieszczoty – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego i dodaje – Ostrowskie spółki wspierają czworonogi ze schroniska, nie tylko przygarniają czworonogi w swoje szeregi, ale i organizują zbiórki karmy wśród pracowników. Jeśli dzięki ich działaniom, choć jeden psiak więcej znajdzie kochający dom, to będzie to fantastyczną wiadomością.
Jurek, Bob i Tasza to psiaki, które w ostrowskim schronisku spędziły wiele dni i miały bardzo małą szansę na adopcję. Czworonogi mają za sobą wiele przeżyć. Jurek ma trzy łapki, a Tasza ma chore serduszko. Zwierzęta będą mieć na terenie spółki 24-godzinną opiekę. Czuwać będą nad nimi pracownicy Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego.

– Podczas ostatniej wizyty w schronisku dla zwierząt usłyszałem historię Jurka, który musiał mieć amputowaną łapę. To piękne i urocze zwierzę, ale niestety z niewielką szansą na dom. Właśnie dlatego postanowiłem przygarnąć go do Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego, gdzie ma teraz budę i duży wybieg. Wraz z Jurkiem przygarnęliśmy do spółki psiaki, które dobrze się z nim dogadywały – Boba i Taszę. Wcześniej adoptowaliśmy także Eryka. Teraz cała czwórka radośnie merda ogonami mając swój własny kąt – mówi Mariusz Bolach, prezes spółki OZC.

CZYTAJ  Oświadczenie szpitala po śmierci 18-latki

Wśród ostrowian nie brakuje miłośników zwierząt. Mamy ich również w szeregach miejskich spółek i miejskich instytucjach. Pracownicy chętnie wspierają zbiórki karmy dla zwierząt, czy kocy i ręczników, często potrzebnych w zimniejszym okresie. Adopcja zwierząt to kolejny krok akcji promującej adopcje zwierząt. OZC to niejedyna spółka, która ma w swoich szeregach pupile ze schroniska. Koty i psy cieszą również pracowników innych ostrowskich spółek. Czworonożnych przyjaciół mają pracownicy MZO S.A. Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami, Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów, Miejskiego Zakładu Komunikacji. Chcemy pokazywać, że w naszej miejskiej i komunalnej przestrzeni zdecydowanie jest miejsce na kochający dom dla psiaków i kociaków ze schroniska.

Jeśli jesteś zainteresowany adopcją zwierzęcia z ostrowskiego schroniska zadzwoń na numer 722-333-376.

Adres e-mail do ostrowskiego schroniska: [email protected]

Przypominamy godziny otwarcia ostrowskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt w 2023 roku:

w dni robocze od poniedziałku do piątku:
od 1 stycznia do 31 marca: w godz. od 8:00 do 17:00,
od 1 kwietnia do 31 października: w godz. od 9:00 do 18:00,
od 1 listopada do 31 grudnia: w godz. od 8:00 do 17:00,
w soboty, niedziele i święta przez cały rok (z wyjątkiem świąt Wielkanocy, Poniedziałku Wielkanocnego, Wszystkich Świętych, wigilii oraz Bożego Narodzenia) w godz. od 10:00 do 15:00,
w Wielkanoc, Poniedziałek Wielkanocny, Wszystkich Świętych, wigilię i Boże Narodzenie, w godz. od 9:00 do 12:00.
Jeśli widzisz zagubionego w mieście psa, zadzwoń na numer interwencyjny 504-584-848 do Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Ostrowie Wielkopolskim. Prosimy, by z numeru korzystać tylko w przypadku znalezienia zbłąkanego lub rannego zwierzęcia.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

39 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jacek
6 miesięcy temu

Super sprawa gratuluje jesteście wspaniali

Meggi
6 miesięcy temu

Co za wspaniała inicjatywa. Jesteście cudowni, pokochaliście tych najbiedniejszych ,chorych , bez łapki i jeszcze zatroszczyliście o to żeby mieli przy sobie kolegów z którymi się lubili. Tylko brać przykład. Brawo!

Ostrowianka
6 miesięcy temu

Szacunek!

Agata
6 miesięcy temu

Napewno dostaną od tych zwierzaków dwa razy więcej miłości

Tamara
6 miesięcy temu

Jesteście wspaniałymi ludźmi że tak pomagacie naszym braciom mniejszym. Dziękuję w imieniu piesków i kotkow za Wasze dobre serce i za miłość 😻🐕💗

Krakowianka
6 miesięcy temu

Da się? Da! Inne miasta powinny brać przykład. Brawo!

Joanna
6 miesięcy temu

Witam. Panie Marianie jest PANI WIELKI. Ja też pomagam zwierzętom i wiem że one są tego warte. Szanuje je. Człowiek to najgorsza bestia żyjąca na kuli ziemskiej, tylko myślimy o sobie. Otrzywiscie jest grupa ludzi która pomaga zwierzętom, dlatego mam wielki dla nich szacunek. Wszystkiego dobrego życzę Panu i pieskom, są śliczne. Pozdrawiam

MniejNaChlebMamy
6 miesięcy temu

Nasze wyłudzone podle pieniądze za ciepło,choć na tych nieboraków pójdą.

Ala
6 miesięcy temu

Świetny pomysł:)

Frania
6 miesięcy temu

Superrrrrrrr❤️❤️❤️

39
0
Napisz co o tym sądziszx