Do kogo strzela nowa minister?

Biuro Poselskie PiS na terenie Mikstatu pozwala przyjmować mieszkańców tej urokliwej miejscowości. Głównym politykiem jest Katarzyna Sójka, nominowana jako Minister Zdrowia w rządzie Mateusza Morawieckiego. Odwiedziliśmy biuro i zaskoczyliśmy się.

Biuro chociaż znajduje się pod adresem Mikstat, ulica Krakowska 5, to nie sposób znaleźć do niego drzwi wejściowe. Dopiero rozpytanie pracownicy piekarni pozwala uzyskać dalsze wskazówki dotarcia do biura. Trzeba obejść szereg kamienic i pójść na inną ulicę. Tam wita nas zadbany budynek. Na jego parterze znajduje się biuro z nazwiskami sześciorga parlamentarzystów i jednej europosłanki.

Po wejściu spogląda na nas wizerunek Jana Pawła II. Po prawej stronie przy aneksie zawieszono tarczę strzelecką  z sylwetką człowieka (nie przypomina żadnego znanego polityka) z widocznymi otworami po pociskach. Okazuje się, że to nie sympatyczna asystentka pani Katarzyny Sójki ćwiczy celność przed wizytą przeciwników politycznych, a jest to dowód celności samej nowej minister. Jak można się dowiedzieć w biurze, Katarzyna Sójka jest myśliwym.  Nie wiadomo jednak jak potencjalni rozmówcy będą odbierać jej zamiłowania do strzelectwa i wywieszanie takiej tarczy na wejściu do biura.

Dziennikarze z mediów ogólnopolskich prześwietlili wykazany majątek pani Sójki. Wynika z niego, że zarabia miesięcznie prawie 17 tysięcy złotych. Z tytułu obowiązków parlamentarnych prawie 200 tys. złotych. Z czego 151 tys. zł to uposażenie poselskie, a 45 tys. zł pochodzi z diety. Takie zarobki pozwoliły jej zgromadzić na koncie 37 500 zł.

Średnio miesięcznie posłanka zarobiła około 16 660 złotych. Wśród innych dochodów Katarzyna Sójka wymieniła 11 tys. zł z umowy-zlecenia.

Posłanka PiS wskazała, że ma dwie działki o powierzchni o powierzchni 0,2322 ha i 0,2441 ha. Każda z nich o wartości ok. 60 tys. zł. Z oświadczenia wynika, że nowa minister zdrowia nie jest właścicielką mieszkania, domu ani żadnego pojazdu. Nie oznacza to jednak, że przemieszcza się pieszo. Często można zobaczyć ją w dużych SUVach. Mieszkańcy i gazeta Fakt wskazują, że w niedalekiej przyszłości ma zamieszkać w wielkim pałacu budowanym na terenie gminy Mikstat.

CZYTAJ  Pierwszy motocyklista rozpoczął sezon od wizyty w szpitalu

Katarzyna Sójka jest posłanką Prawa i Sprawiedliwości. Urodziła się w Ostrowie Wielkopolskim. Ma 37 lat. W 2011 roku ukończyła Uniwersytet Medyczny w Poznaniu. Jest lekarzem, specjalistą chorób wewnętrznych. Ukończyła także Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu (2013 r.) na wydziale leśnictwa, zdobywając tytuł inżyniera leśnictwa. Startując do Sejmu z 10. miejsca zdobyła 15 860 głosów.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

79 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
olo
6 miesięcy temu

i to jest katoliczka? a jak rozumie przykazanie Nie zabijaj???????????????????????

79
0
Napisz co o tym sądziszx