BM Slam Stal – co nowego?

W piątek zorganizowano konferencję prasową przez BM Slam Stal. Prezes Paweł Matuszewski poinformował, że nowym zawodnikiem będzie Kamil Chanas, wieloletni reprezentant Polski. Dodatkowo odniósł się do najnowszych kwestii dotyczących hali sportowej.

+

Paweł Matuszewski: Hala ma pogodzić wszystkie dyscypliny. Powstał projekt rozbudowy tej hali. Jest to inwestycja istotna dla miasta. Do dnia dzisiejszego prace nie ruszyły. Było to spowodowane brakiem porozumienia z Klubem Sportowym Stal Ostrów, który  ma jeszcze przez cztery lata prawa do użytkowania tej hali.

Pomimo kilku propozycji KS Stali, nie dogadaliśmy się co do gry na Kusocińskiego. Widząc, że te rozmowy są trudne i przebiegają bardzo długo. Uniemożliwiło to rozpoczęcie prac budowlanych tej hali. Wtedy właśnie rozpoczęliśmy rozmowy z PLK na temat warunkowego przystosowania tej hali. Po dokładnej analizie dopuściła naszą halę warunkowo, pod warunkiem wykonania drobnych prac remontowych, bez konieczności wychodzenia poza bryłę hali K1.

Nie znajdując przez cały czas wspólnego języka z panią prezes KS stal, rozpoczęliśmy procedurę dopuszczenia innej hali, a konkretnie Gimnazjum nr 1 przy ul. Wrocławskiej. Wiele wskazuje na to, że mecze na poziomie ekstraklasy będą właśnie tam rozgrywane.

Prezes Paweł Matuszewski podziękował prezydentom Ostrowa Wlkp.

Hala będzie miesić około tysiąca kibiców, dzięki dołożeniu dodatkowych trybun. Będą specjalne kosze najazdowe i tablice świetlne.

Zamierzamy zwyciężać w każdym meczu. Chcielibyśmy zagrać w Play-Offach. Będzie to najlepsza ósemka. Parkiet to zweryfikuje.

POLECANE NEWSY
9 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
helka
5 lat temu

Brawo ? czopek to od koziolkow z wyksztalcenia i zawsze z wadzą

?
5 lat temu

Panie redaktorze, dlaczego u pana ani słowa o wielkim festiwalu na Piaskach? Warto zapytać w urzędzie ile tysięcy dotacji poszło na ten wielki festiwal, na którym w najlepszym momencie bawiło się może ze 200 osób. Ciekawe ile kasy na tę elitarną imprezę w tym roku wywaliło miasto? W sobotę bawiła się może setka może trochę więcej ludzi, w sobotę może nawet 200. Ciekawe czy do imprez w super klubie przy Chopina też miasto zacznie dopłacać?

Ryszard
5 lat temu

Pytam czy ks Stal po remoncie nie może wrócić i dograć te cztery lata , a halę opuścić tylko na czas remontu?

Stal
odpowiada  Ryszard
5 lat temu

Miasto kupi halę tylko bez obciążeń jakim jest użytkowanie KS Stal. Panowie rozbudują halę tylko wtedy gdy kupi ją miasto.. Tak wiec odpowiedz już znasz

Ryszard
odpowiada  Stal
5 lat temu

Tylko wówczas Panowie ( BM Slam Stal) też będą obciążeniem .

Stal
odpowiada  Ryszard
5 lat temu

Panowie będą ją wynajmować od miasta a miasto halą zarządzać a gdyby zachować obecną umowę to Stal będzie zarządzać halą do 2020 roku. Taka to różnica

Ryszard
5 lat temu

Mam pytanie czy ks Stal ma opuścić halę na stałe czy tylko na czas remontu i później wrócić na cztery lata ?

kibic
5 lat temu

Widać Pani Drozsdzina miesza o co jej chodzi moze to zazdrosc

;-)
odpowiada  kibic
5 lat temu

z tego co wyczytałem chodzi o drobiazg. KS Stal uważa, że jeśli ma opuścić halę za którą zapłacił ponad milion na 5 lat, to BM Slam powinien klubowi oddać kasę za pozostały okres- czyli 4 lata. A BM Slam nie chce oddać kasy. W sumie takie tam drobne 800 tys. Drobiazg.

9
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x