Śląsk zrewanżował się Stali

Koszykarze BM Slam Stali nadal nie mogą przełamać się na wyjeździe. Tym razem ostrowianie okazali się gorsi od WKS-u Śląsk Wrocław.

+

Ostrowianie we Wrocławiu mogli liczyć na wsparcie dużej liczby fanów, którzy wybrali się na to spotkanie i bardzo głośno dopingowali swój zespół. To nie pomogło jednak w pierwszej kwarcie, która należała do gospodarzy. W pewnym momencie prowadzili oni już nawet różnicą 14 punktów. Na szczęście Stalówka szybko otrząsnęła się po fatalnym początku, odrobiła straty i wyszła nawet na prowadzenie. Po pierwszej połowie ekipa prowadzona przez Zorana Sretenovica prowadziła różnicą trzech „oczek” (38:41).

Po przerwie obraz gry uległ po raz kolejny zmianie. O losach meczu zadecydowała trzecia kwarta, w której ostrowianie zanotowali kolejny przestój. W rezultacie Śląsk wyszedł na kilkupunktową przewagę, której umiejętnie bronił w ostatniej odsłonie meczu. Stal próbowała gonić. Dwoił i troił się Bułgar Christo Nikołow, ale na niewiele się to zdało. Gospodarze dowieźli do końca zwycięstwo. Ostatecznie mecz zakończył się ich wygraną 79:73.

Wrocławian do zwycięstwa poprowadził Dennis Ikovlev. Amerykanin zdobył łącznie 26 punktów i był najskuteczniejszym graczem w całym spotkaniu. Dla Stali najlepiej punktowali wspomniany Nikołow (19 punktów) i Millage (15 „oczek”).

Ostrowianie przegrali 12 raz w tym sezonie. W tej chwili zajmują dziesiąte miejsce w ligowej tabeli. Teraz czeka ich spotkanie we własnej hali, gdzie 20 marca zmierzą się z drużyną Wilków Morskich Szczecin.

WKS Śląsk Wrocław –BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 79:73 (26:15, 12:26, 24:14, 17:18)

Śląsk: Ikovlev 26, Jankowski 16, Jarmakowicz 14, Kowalenko 12, Chanas 6, Han 5, N.Kulon 0, M.Kulon 0.
BM Slam Stal: Nikołow 19, Millage 15, Kaczmarczyk 9, Ochońko 8, Delaney 6, Wangmene 6, Zębski 4, Sroka 3, Suliński 3.