OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

SBPC bez TŻ Ostrovia?

We wtorek władze Ostrowa podpisały umowę z firmą One Sport. Miasto za organizację turnieju Speedway Best Pairs Cup zapłaci 100 tysięcy złotych. Na ten moment nie ma tematu uczestnictwa w tym projekcie klubu żużlowego z naszego miasta.

+

Wcześniej informowaliśmy, że władze TŻ Ostrovia miały pretensje do prezydent Beaty Klimek, że ta pomija ich w negocjacjach z firmą One Sport. Teraz wiemy już, że ewentualna współpraca pomiędzy organizatorem SBPC a ostrowskim klubem może nie dojść do skutku. – W zeszłym roku mówiliśmy o organizacji turnieju (SEC), który miał zupełnie inny model biznesowy. Mistrzostwa Europy były imprezą pod auspicjami FIM Europe i Polskiego Związku Motorowego. Teraz mamy do czynienia z bardziej komercyjnym tworem, który chcemy prezentować tam, gdzie jest na to zapotrzebowanie – wyjaśnia Jan Konikiewicz z firmy One Sport.

–  W przypadku Ostrowa Wielkopolskiego nie widzieliśmy potrzeby rozmawiania z kimkolwiek innym niż miasto, które było dla nas wiarygodnym partnerem. Co więcej, że strony klubu TŻ Ostrovia nie było żadnego kontaktu. Nie wykluczamy, że współpraca jest możliwa, aczkolwiek doskonale pamiętamy ubiegłoroczne wydarzenia, które miały miejsce w Ostrowie po turnieju SEC. To wszystko nie sprzyjało prowadzeniu rozmów. Dodatkowo do nawiązania współpracy nie skłaniały nas kulisy negocjacji pomiędzy ostrowskim klubem a Spartą Wrocław – dodaje Konikiewicz.

Miasto za organizację turnieju Speedway Best Pairs Cup zapłaci 100 tysięcy złotych, czyli o połowę mniej niż rok wcześniej w przypadku SEC (na konferencji Beata Klimek podała kwotę 100 tys. za SEC, co jest nieprawdą). Organizatorzy liczą na jeszcze lepszą frekwencję i zapewniają, że zawodnikom nie zabraknie motywacji, mimo że impreza nie ma oficjalnie takiej rangi jak zawody przed rokiem. Żużlowcy będa mogli jednak dobrze zarobić, bo pula nagród za uczestnictwo w jednym turnieju wyniesie aż 260 tysięcy złotych.

POLECANE NEWSY
12 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
pepe
5 lat temu

Super. Gratulacje dla Pani Prezydent. Żadnych pseudo działaczy. Teraz Pani Prezydent proszę jeszcze o informację wprost. Kto “wspaniale” negocjował warunki ze Spartą ze strony jakiegoś klubu? Prosimy o informację jaki klub był w to zaangażowany…

Ostrowianin
5 lat temu

Speedway Best Beata

kibic
odpowiada  po
5 lat temu

…pewnie tak będzie jak piszesz..jeśli nie znajdą się Profesnonaliści znający się na żużlu i zarządzaniu i uczciwi oczywiście bez przekrętów w przeciwnym razie nie sądzę aby Ostrovia wysartowała w 2017. Pozdrowienia kibicowskie Wiara Lecha.

grzes
5 lat temu

Takiego debila to postawić przed kibicami co pozbawił nas ekstra ligi co to za baran byl taka okazja byla na taka ligę bo jak by się udało ze za rok będzie żużel ligowy to nie to samo co ekstra liga

Loramski
5 lat temu

Łooohohohoooo już cała Polska wie, że w ostrówku przy żużlu same kmioty….

Marc
5 lat temu

Brawo Pani Prezydent . Odsunąć od wszystkiego pseudodziałaczy złodzieji!!!

po
5 lat temu

Jako kto TŻ Ostrovia chciała występować?Co chcieli zaproponować,wynajem miejskiego stadionu,opłatę którą wnosi miasto,polewaczkę? Na razie tylko słyszę o jakich roszczeniach i pretensjach nowego klubu.Ani słowa o startach np.młodzieżowców,podobno tacy w klubie są i ponoć trenują.Myślę,obym się mylił,że żużel w O-wie zakończył ligowy byt.Skończy się na okazjonalnych imprezach z roku na rok coraz rzadszych.

marco
5 lat temu

Może w końcu ktoś powie prawdę jak wyglądały te “kulisy negocjacji pomiędzy ostrowskim klubem a Spartą Wrocław”Które stowarzyszenie pozbawiło Ostrowa Ekstraligi?Wodniczaka czy tego od komputerów?Co oni chcieli do siebie ugrac?

dawny kibic żężla
5 lat temu

Ostrowianie płacą – urzędnicy i organizatorzy kasują, politycy brylują. “Partnerstwo publiczno-prywatne” się to nazywa jakby ktoś nie wiedział.

kibic
odpowiada  grzes
5 lat temu

Słusznie mówisz popieram Twoj wpis w 100 %. Pozdrowienia kibicowskie Wiara Lecha.

12
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x