Kibice Ostrovii 1909 z zarzutami

Prokuratura zakończyła śledztwo po zamieszkach, do których doszło po meczu piłkarskim w dniu 31 października 2015 r. pomiędzy TP Ostrovia 1909, a KKS Kalisz.

+

Do sądu złożono wniosek o skazanie bez przeprowadzenia rozprawy 7 mężczyzn, w wieku od 18 do 39 lat. Kibicom zarzucono, że po derbach ostrowsko-kaliskich, wzięli udział w zbiegowisku, wiedząc, że jego uczestnicy dopuszczają się „gwałtownego zamachu na funkcjonariuszy policji będących w oddziale zwartym”, podczas pełnienia przez nich obowiązków służbowych. W zarzucie zaznaczono, że zadaniem policjantów było „prawne zapewnienie ładu i porządku publicznego” poprzez oddzielenie kibiców miejscowego klubu „wykazujących antagonistyczne nastawienie” do kibiców przeciwnej drużyny.

Z zebranych materiałów wynika, co również odzwierciedlono w zarzucie, że oskarżeni podbiegali do funkcjonariuszy policji, napierali na nich i uderzali w trzymane przez nich tarcze, aby doprowadzić do odstąpienia przez nich od realizowanych działań.

Część oskarżonych została zatrzymana bezpośrednio po zdarzeniu, inni zostali zatrzymani po kilku dniach. Po wykonaniu z ich udziałem czynności procesowych zostali oni zwolnieni.

Zarzucane oskarżonym czyny zakwalifikowano m.in. jako przestępstwa z art. 254 § 1 kodeksu karnego (udział w zbiegowisku publicznym) oraz art. 224 § 1 kodeksu karnego (użycie przemocy wobec funkcjonariusza publicznego) zagrożone karą od 3 lat pozbawienia wolności.

W środowisku ostrowskich kibiców panuje przekonanie, że to policjanci sprowokowali kibiców. Jak było faktycznie?

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  5 osób rannych w czołowym zderzeniu
Subskrybuj
Powiadom o

17 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Zjadłem na tym zęby
8 lat temu

nie zaeżnie od sytuacji…zawsze bronić swoich racji !!! Z farcikiem

Janusz Kochanowski
8 lat temu

Brawa dla POicji z Ostrowa! Super akcja PROWOKACJA! Mieszkałem w Ostrowie i zawsze próbowali robić ze mnie bandyte. Mam nadzieję że te dobre chłopaki dostaną grzywnę albo zawiasy. 1312 PDW

17
0
Napisz co o tym sądziszx