50-lecie piłki ręcznej w Ostrowie

Udostępnij
Tweet

50-lecie istnienia piłki ręcznej w Ostrowie Wielkopolskim zostało podkreślone galą, która odbyła się w Ostrowskim Centrum Kultury. Była to okazja do zgromadzenia w jednym miejscu kilku pokoleń angażujących się w rozwój tej dyscypliny w naszym mieście. Byli zawodnicy, trenerzy, działacze oraz osoby od lat wspierające ten klub.

+

To była gala godna 50-lecia piłki ręcznej w Ostrowie! Wypełniona sala OCK, tłumy tych, którzy tworzyli markę ostrowskiego szczypiorniaka, trenerów, zawodników działaczy. Prawdziwe spotkanie pokoleń. Piotr Młoczyński w historii w pigułce wspominał wiele nazwisk m.in. pierwszych trenerów Jerzego Młoczyńskiego i Kazia Marchewkę.

Ja dorzuciłbym dwa nazwiska nieżyjącego już ostrowskiego ,,szmala” bramkarza Mirka Sampira oraz Ryszarda Tomalaka długoletniego kierownika drużyny i działacza. Ręczna jest mi nie tylko bliska, dlatego, że kiedyś trochę w nią grałem. To dyscyplina, którą tworzyli w większości ostrowianie i która dziś opiera się na naszych zawodnikach-wychowankach biało-czerwonych barw, trenerach oraz wiernych kibicach. Nie ma tu kosztownych ,,zaciągów” jak w innych przypadkach. Gratuluję wszystkim nagrodzonym, ale przede wszystkim Zbyszkowi Domagale, który kilka miesięcy temu podjął się trudu zorganizowania tej gali, co do najłatwiejszych zadań nie należało, a z czego wywiązał się bardzo dobrze. – powiedział Paweł Rajski, starosta ostrowski.

Klub ten wychował wielu kadrowiczów, również medalistów mistrzostw świata oraz olimpijczyków. Wiele osób mówiło dziś, że Ostrów może być dumny z tak bogatej historii szczypiorniaka. I rzeczywiście jest. Niewiele klubów może pochwalić się tak znakomitymi zawodnikami, którzy grając nawet poza granicami kraju, zawsze cenili miejsce, z którego się wywodzili. To pokazuje, że sport to nie tylko wygrane i porażki, ale twarda i cenna szkoła życia. Jeszcze raz składam serdeczne gratulacje wszystkim, którzy przez minione 50 lat zapisali się w historii ostrowskiej piłki ręcznej. – powiedziała Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp.

 

CZYTAJ  Radny zmienił polityczne barwy
POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kibic
7 lat temu

DOBRE PYTANIE ?

GDZIE PAN PAWEŁ RUSEK . . .

KRZYSZTOF
7 lat temu

GALA ŁADNA.
SZACUN DLA PIŁKI RĘCZNEJ W OSTROWIE.
TYLKO KARUZELA WYRÓŻNIEŃ ZBYT POWTARZALNA.
MOŻE PREZ TO ZABRAKŁO UZNANIA I PODZIĘKOWANIA DLA JEDNEGO Z TRENERÓW
PANA PAWŁA RUSKA – MISTRZOSTWO POLSKI JUNIORÓW I V-ICE MISTRZOSTWO,
(TAKICH SUKCESÓW W oSTROVI JEST NA PALCACH JEDNEJ RĘKI.),
PLUS PROWADZENIE ZESPOŁU SENIORÓW.
WIELU Z WYRÓŻNIONYCH MOGŁOBY POBIERAĆ NAUKI U TEGO TRENERA.
CZY W SPORCIE SA TEŻ UKŁADY I UKŁADZIKI.

kazimaki
7 lat temu

A Staszek Zielińsi też był?

3
0
Napisz co o tym sądziszx