OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski
Koszykówka czy supermarket? BM Slam Stal nie zagra w ekstraklasie

Koszykówka czy supermarket? BM Slam Stal nie zagra w ekstraklasie

Polska Liga Koszykówki poinformowała, że zarówno BM SLAM Stal z Ostrowa Wielkopolskiego oraz PGE Turów Zgorzelec nie zagrają w Tauron Basket Lidze. I choć obydwóm klubom przysługuje 7-dni na odwołanie się od tej decyzji, to nieoficjalnie mówi się o dużych uchybieniach we wniosku z Ostrowa Wlkp. o grę na najwyższym poziomie koszykówki.

+

Kibiców szokuje również fakt, że zespół nie został nawet zgłoszony do gry w I lidze. Największym brakiem formalnym był brak pozyskania gruntu pod rozbudowę hali przy ul. Kusocińskiego. Jak podaje portal sportowefakty.pl, właściciel gruntu miał nie wyrazić zgody na sprzedaż. My jednak dotarliśmy do niego i okazuje się to całkowitą nieprawdą. Pan Ryszard Kazowski z firmy KaDa, chętnie odsprzeda swoją działkę. Zaznacza jednak, że nie „za czopkę śliwek, tylko za realną kwotę”. W 2012 roku pan Ryszard Kazowski wykonał dla siebie wycenę tego terenu. Szefom spółki BM Slam zaproponował niższą kwotę niż wynikała z tej wyceny. Dodał, że nie chciałby, żeby hala bezpośrednio graniczyła z jego pozostałą działką.

Pan Paweł Matuszewski z BM SLam dwa tygodnie temu rozmawiał z panem Ryszardem Kazowskim. Właściciel firmy KaDa przedstawił swoje warunki i na odchodne usłyszał od Pawła Matuszewskiego, że ten się z Ryszardem Kazowskim skontaktuje za tydzień. I tak kontakt się urwał. Firma KaDa w tym roku wykonała nowe pokrycie dachowe na 200 m2 budynków, które stoją na działcę, którą koszykarska spółka miałaby przejąć. Pan Ryszard Kazowski nie ukrywa goryczy. – Oni myśleli, że ja im to sprzedam na świstku papieru – mówi. – Panowie myśleli, że ja im to za darmo oddam – dodał. Nie chciał publicznie powiedzieć tego, co naprawdę myśli o tych dwóch przedsiębiorcach.

Kolejnym zarzutem świadczącym o ………… przedstawicieli nowo-powstałej spółki jest fakt, że Ci nie chcieli pokryć 70 tys. zł wynikających z premii dla zawodników za awans do ekstraklasy.

CZYTAJ  Anita zginęła w sylwestrową noc. Wyszły na jaw nowe fakty

Prezes KS Stal, Krystiana Drozd wydała specjalne oświadczenie. – Regulamin jednoznacznie zobowiązuje stronę przejmującą prawo do gry w ekstraklasie, do przejęcia ewentualnych zobowiązań wynikających z prowadzenia drużyny pierwszoligowej w sezonie 2014/2015. Klub Stal przekazał takie dokumenty podpisane przez przedstawicieli zarządu, a spółka chcąc przystąpić do rozgrywek ekstraklasy, musi te dokumenty podpisać i przekazać komisji decydującej o przyznaniu licencji.

– Zobowiązanie stanowi niecałe 5% wymaganego budżetu na ekstraklasę a KS Stal poinformował przedstawicieli BM SLAM STAL SA, że w każdej chwili może przedstawić do podpisu przez spółkę umowy sponsorskie, które pokryją w całości zobowiązania, które pozostały do uregulowania po sezonie 2014/2015. Żałujemy, że spółka odrzuciła propozycję pomocy przy kompletowaniu dokumentów do wniosku licencyjnego, ponieważ mogła skorzystać z naszego doświadczenia i razem mogliśmy przygotować dokumenty, które byłyby zgodne z procedurami narzuconymi przez regulamin PLK SA. Brak powyższych dokumentów to nie jedyne braki w materiałach licencyjnych – kontynuuje Drozd.

To może być koniec zawodowej koszykówki w Ostrowie Wielkopolskim. – Ubolewamy nad faktem, iż procedury licencyjne przeprowadzone były przez Spółkę niekompetentnie i spowodowały, że na dzień dzisiejszy nie mamy prawa startu ani w ekstraklasie, ani w pierwszej lidze. Zarząd Klubu Sportowego Stal oświadcza, że za wniosek licencyjny odpowiada Zarząd BM SLAM STAL SA, którego Klub Stal nie jest udziałowcem i który nie ma swojego przedstawiciela we władzach Spółki – pisze Krystiana Drozd.

Mówi się o sporym konflikcie, który zrodził się na linii Krystiana Drozd z KS Stal i Paweł Matuszewski, Marcin Napierała z BM Slam Stal. Można się tylko głośno zastanawiać czy przypadkiem za niedługi czas nie powstanie jakiś market w miejscu hali… Jednocześnie fakt przygotowywania wniosku przez Grzegorza Glubiaka należy pozostawić bez komentarza.

Masz newsa? Poinformuj nas! Prześlij zdjęcie lub wideo. Twórz portal ostrow24.tv
30 komentarzy
uu
10 lat temu

Spokój z ta pedalska grą haha

xxx
10 lat temu

Oj będzie afera…

suzuki
10 lat temu

Nie będzie koszykówki,,nie ma Fanaberii,nie ma parku wodnego,ani hali z prawdziwego zdarzenia , Maj Ostaszki coraz gorsze, w centrum same lumpeksy żadnych porządnych firmowych sklepów ,kamienice obskurne jakoś smutno i szaro ,coś mi się wydaje,że tu psy zaczynają dupami szczekać.

Józek
10 lat temu

Panie Redaktorze, nigdy nie byłem pańskim fanem, ale z uznaniem zauważam, że zadziałał Pan jak rasowy dziennikarz- sprawdził Pan jedną bzdurę i stwierdził kłamstwo SSA. Może warto pogadać z Panią Prezes i sprawdzić kolejne rozbieżności w oświadczeniach? Ci faceci nie mają kasy, a sadzą się jakby ją mieli. Nie wspomnę już o zaangażowaniu niejakiego Grzesia G. jako pełnomocnika. Przypomina się przysłowie – wiódł ślepy kulawego…

Hej Stal
10 lat temu

Często powtarzała, ze zawodnicy chcą u nas grać, bo zawsze mają płacone na czas i ze nigdy nie miała zaległości wobec zawodników !!!!! Po sprzedaży hali powiedziała, ze wszystkie długi są spłacone i co sie okazało??? Sponsorzy byli fajni jak dawali tylko kasę 😉 wiedziałem, ze ekstraklasa nie jest komuś na rękę ale najpierw trzeba było zrzucić winę na panią Prezydent, a teraz na spółkę 😉 oj oj !!!

Romeko
10 lat temu

Jesli w tym sezonie nie będzie koszykówki to tych panów nie chce widzieć w Ostrowie! A gdzie się podziała pani Drozd ,wielka cisza nastała,potrafi krytykować PIS A PIS za takich ludzi się wkotce weźmie,wielki czas zlodziei zamknąć!

bolo
odpowiada  Romeko
10 lat temu

Nie bądź naiwny

och
10 lat temu

Zaorac to wszystko w diabły i trawę zasiac będzie gdzie z psem wyjść żeby się wysral

och
10 lat temu

A po co? A komu to potrzebne?

mTP
10 lat temu

a co sie dzieje z 2LO?, tam jakieś dziwne akcje są z nowym dyro usadzonym na tym stolku przez złotoustego.

Poliszynel
odpowiada  mTP
10 lat temu

Ten dyro, to ambitny facet który pozyskuje fundusze dla szkoły, a jego zastępczyni pozyskuje fundusze na swoje zęby.

30
0
Napisz co o tym sądziszx
×