Wyróżniono sportowców i działaczy

W poniedziałek Forum Synagoga gościło przedstawicieli ostrowskiego świata sportowego, którzy w 2014 roku wyróżnili się szczególnymi osiągnięciami sportowymi. Wyróżniono 36 zawodników, 8 drużyn, 12 trenerów oraz 16 działaczy. – Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratuluję i życzę kolejnych sukcesów, byśmy w jeszcze większym gronie spotkali się tu za rok – mówiła Ewa Matecka, zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego, podczas wręczania pamiątkowych statuetek.     

+

Nagrody i wyróżnienia prezydenta miasta za wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym mogą być przyznawane zawodnikom zrzeszonym w klubach sportowych mających siedzibę i działających na terenie Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski, niezrzeszonym w klubach sportowych oraz trenerom i działaczom wyróżniającym się osiągnięciami w działalności sportowej.

Poprzez wysoki wynik sportowy rozumieć należy: udział zawodnika lub drużyny w Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach Świata, Pucharach Świata, Mistrzostwach Europy, Pucharach Europy, Paraolimpiadach, a także  miejsca od pierwszego do ósmego w klasyfikacjach na Mistrzostwach Polski, w Pucharze Polski, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

Te wysokie standardy osiągnęło w ubiegłym roku wiele postaci związanych z ostrowskim sportem.

– Ostrowianie każdego roku osiągają znaczące sukcesy na arenach sportowych. To bardzo cieszy, tym bardziej, że zdobywają wysokie pozycje nawet podczas zawodów o randze europejskiej, a nawet światowej. Cieszy również fakt, że nagradzaliśmy dziś wielu bardzo młodych sportowców, którzy mają szansę pójść w ślady już znanych zawodników rozpoczynających swoją karierę sportową także w Ostrowie. Wciąż rozbudowywana i coraz bardziej nowoczesna sieć infrastruktury sportowej w mieście, a także profesjonalna kadra trenerska zapewni tym młodym ludziom warunki do odpowiedniego rozwoju – przekonuje Ewa Matecka, zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

[jwplayer mediaid=”75322″]

CZYTAJ  Firma spod Ostrowa sprzedawała skażone warzywa

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kazimierz
7 lat temu

Na liście nagrodzonych działaczy jest nazwisko obywatela rodem z Jarocina, który w minionym okresie przyczynił się do upadku sekcji piłki siatkowej mężczyzn i – nieco później – kobiet w klubie STAL Ostrów Wielkopolski. Słynie również ze skłonności do nadużywania alkoholu i często korzystał z darmowych przejazdów taxi byłego zawodnika.

1
0
Napisz co o tym sądziszx