Zawody szybowcowe w Michałkowie

Trwają zawody szybowcowe w Michałkowie. – Zawody przebiegają zgodnie z planem – mówi Tadeusz Malarczyk, członek zarządu Aeroklubu Ostrowskiego.  XXI Szybowcowe Mistrzostwa Polski Kobiet, Regionalne Zawody Szybowcowe o Puchar Prezydenta Ostrowa oraz I Krajowe Zawody Szybowcowe w klasie 18 metrowej potrwają do 20 lipca 2014 roku.

+

Do trzech organizowanych w tym roku imprez zgłosiło się w sumie 77 zawodników z całej Polski, w tym pań, które biorą udział w Mistrzostwach Kobiet Polski. Szybownicy do Michałkowa przyjechali już 11 lipca, by dzień później rozpocząć rywalizację w powietrzu. Jak wyjaśniają pogoda w Michałkowie sprzyja, co umożliwia wykonywanie codziennych, długich lotów. Trasy – jak mówią – są jednak wymagające i trudne.

– Trzeci dzień konkurencji, pogoda nam sprzyja. Jeśli taka pogoda się utrzyma do niedzieli,  to w każdy dzień możemy organizować konkurencje. Te zawody, podobnie jak każde inne imprezy szybowcowe, są bardzo wymagające. W przypadku zawodników liczone są punkty do rankingów – klasyfikacji szybowników. Zdobyte miejsca dają odpowiednią liczbę punktów w rankingu międzynarodowym. W locie szybownicy muszą wykazać się wiedzą – muszą wiedzieć, która chmura „nosi” i przede wszystkim rozwagą – powiedział Tadeusz Malarczyk, członek zarządu Aeroklubu Ostrowskiego.

Zawody są bardzo dobrze zorganizowane. Pogoda jest jak na zamówienie. Zawsze rozgrywamy maksymalną ilość konkurencji. Zawody są dobrze obsadzone, jest wielu utytułowanych zawodników. Jeśli chodzi o rozgrywane konkurencje to są one trudne –  mówi Marek Szumski, szybownik  –  Szybowiec, którym  latam,  jest uznawany za najlepszy  w klasie 18 metrowej. Jest produkcji niemieckiej. W tej chwili, w tej klasie,  te szybowce  nie mają sobie równych. Szybowiec  przystosowany jest i na trudne i na dobre warunki.  

Zawody szybowcowe w Michałkowie od lat cieszą się  ogromną popularnością i sympatią wśród pilotów szybowcowych. To kolejna impreza, obok festynu „Lotnisko Bliżej Miasta”, która przyciąga całe rzesze miłośników lotnictwa i nie tylko. Organizatorem imprezy jest Aeroklub Ostrowski, przy wsparciu z Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ  Mocno pobity przy ostrowskim klubie

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx