Ponownie pobiegną po ulicach Ostrowa

Udostępnij
Tweet

Trwają zapisy na X jubileuszowy Ostrowski ICE MAT Półmaraton. Patronat nad wydarzeniem objęła Beata Klimek prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Półmaraton odbędzie w niedzielę, 17 marca. Trasa liczyć będzie 21 097 m. Start biegu głównego zaplanowano na godzinę 13.00.

Start i meta na ostrowskim Rynku. Trasa wiedzie ulicami miasta: Wrocławską, Staszica, Gimnazjalną, Ledóchowskiego, Śmigielskiego, nawrót, dalej Ledóchowskiego, Limbową, Głogową, Grabową i z powrotem Limbową, Ledóchowskiego, Kościelną do Rynku – trzy pętle. Po trzeciej pętli meta Rynek (linia start-meta).

Szczegóły wydarzania w załączniku.

https://umostrow.pl/files/file_add/download/2191_regulamin-x-ice-mat-polmaraton-regulamin-17.03.2024.pdf

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Wiózł po pijaku małe dziecko. Wpadł na trzeźwym poranku (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
30 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
8*
4 miesięcy temu

Pobiegnę. I do tego bardzo wolno, żeby jak najdłużej “zablokować” i centrum i jelita tego przypała, który dostaje od tego zatwardzenia przy klawiaturze.

Jasio Wędrowniczek
4 miesięcy temu

Jakbyście w Warszawie mieszkali, to dopiero byście zobaczli blokady. Tam cały czas coś się dzieje: pikiety, protesty, kontrprotesty, marsze, delegacje zagraniczne, dom kaczora itd, itp.A tu raptem raz czy dwa jakiś bieg i wielkie halo. Częściej imprezy masowe organizuje kościół. A poza tym, zawsze jak coś się dzieje w centrum, to knajpy mają żniwa.

dietetyk
4 miesięcy temu

Caryca niech leci, sadło zgubi

Uve
odpowiada  dietetyk
4 miesięcy temu

To nie sadło tylko powiększona wątroba która wypycha resztę flaków.

Tomasz - były mieszkaniec Osw
4 miesięcy temu

I za każdym razem gdy coś się dzieje w Ostrowie Wielkopolskim widać jaka hołota tam zamieszkuje sądząc po komentarzach . Krytykują ale sami nic nie potrafią osiągnąć .

wdzięczni mieszkańcy po zapłaceniu faktur OZC
5 miesięcy temu

To już przechodzi granice. Czy naprawdę nie ma terenów do biegania? Jak nie biegi to drogi krzyżowe, procesje i wszystko w centrum? No i żeby Becia się mogła polansować? Nie udało się z pucharem i Stalówką, to teraz tym biegiem i znowu za nasze pieniądze. Tej kobiecie dziękujemy.

Polak Biegacz

A jakie konkretnie te granice to niby przechodzi? Bo jako biegacz, to ja widzę w co niektórych komentarzach tylko granice inteligencji.

kierowca
odpowiada  Polak Biegacz
4 miesięcy temu

A ja lubię szybką jazdę samochodem. I wielu innych też. To może będziemy uprawiać draft w centrum miasta? Pojeździmy rycząc silnikami, bo lubimy. A inni niech się odczepią. Ludzie w dni wolne pragną spokoju w mieście. Swobodnego dostępu do rynku, który jest centrum gastronomicznym. Szczególnie w środku dnia. Na obiad z rodzina, na lody z dziećmi. Takie hobby, które wiąże się z ograniczeniem swobody innych jest ograniczaniem swobody innych. Chcecie i lubicie biegać? Kto wam broni? Wyznaczcie trasę po okolicznych lasach i biegajcie do woli. Choćby z Jankowa do Antonina i z powrotem Będzie lasami jakieś 22 km. I nikomu nie będziecie wadzić. Nie, wy musicie sparaliżować miasto i popisywać się przed innymi.

No niestety
odpowiada  kierowca
4 miesięcy temu

Swoim ciągnikiem nie podryftujesz.
po lasach to twoja stara stała przy drodze.
A jakbyś ze swojej wsi do Ostrowa wpadał częściej, niż do galerii po wypłacie, to byś wiedział, że bieg nawet na minute nie blokuje dostępu do Rynku.
A jak już koniecznie chcesz swoim klepanym złomem z niemiec wbić się prosto do restauracji, nie parkując, jak Ostrowianie na co dzień na tzw zielonym rynku, to niestety musisz się nap***dalać z biegaczami. No nie ma wyjścia, dziecino

Ostatnio edytowany 4 miesięcy temu by No niestety
Ovia forever
odpowiada  kierowca
4 miesięcy temu

Ziomuś, organizatorzy wpłacili więcej do budżetu miasta za zamknięcie tych kilku ulic, niż ty wpłacisz do budżetu podatków przez 3 pokolenia. Miejskie biegi od dawna reperują miejskie budżety.
Wpłać i sobie dryftuj. Co? Nie stać cię? To japa i kibicować.

Ostatnio edytowany 4 miesięcy temu by Ovia forever
Jasio Wędrowniczek

Nie rozumiem. W czym ci to przeszkadza?

8*
5 miesięcy temu

Większość negatywnie komentujących:
-nie ma auta
-nie jeździ autem do centrum w weekend.
-nie wie, że centrum miasta nie jest dla samochodów i tylko dla samochodów. Miasto jest żywe, inaczej jest martwe

oczywiście nie wiedzą też, że aby zrobić półmaraton na piskach, kilkaset osób musiałoby tłumnie biegać 25 razy wokół jeziora, blokując kompleks z każdej strony na cały dzień.

miejskie maratony to na świecie norma. Nie podoba się, to zostańcie u siebie na wsi. Kościółek, familiada, rosół i nyny.

kelner
odpowiada  8*
5 miesięcy temu

Cwaniaczku, do naszego ciasnego centrum ludzie, także w niedzielę przyjeżdżają na obiad, do kilkunastu lokali gastronomicznych. I zablokowanie centrum na kilka godzin spowoduje wymierne straty kilkunastu restauratorów (o kelnerach pozbawionych napiwków nie wspominam), głównie po to, żeby Becia mogła się polansowac przed wyborami. Nikt nim nie zwróci strat, cwaniaczku w krótkich majtkach.

8*
odpowiada  kelner
5 miesięcy temu

W centrum w ciągu 2 godzin będzie tylu głodnych ludzi, ile przez miesiąc przyjezdnych w tych samochodach. Restauracje tylko zacierają ręce. Więc nie wymyślaj

Hołownia na prezydenta
odpowiada  kelner
5 miesięcy temu

To która restauracja konkretnie jest zablokowana? Te kilka restauracji na rynku pod które nie można podjechać 365 dni w roku? 😎

nie rób poruty. Nic w Ostrowie nie jest odcięte od świata. W dużych miastach na taką imprezę ruch odcinany jest na większość dnia a samochody odholowane.

Poza tym nic tak nie wpływa na biznes na rynku, jak…. tłum ludzi na rynku. Najlepszy dzień utargu dla restauracji i barów. Dziękuję za uwagę.

kierowca
odpowiada  Hołownia na prezydenta
4 miesięcy temu

Będzie wielki tłum? Ciekawe.

Jasio Wędrowniczek
odpowiada  kelner
4 miesięcy temu

Ciasny, to masz umysł.

Ovia forever
odpowiada  kelner
4 miesięcy temu

Ziomuś, czy ty chcesz właśnie powiedzieć, że zamknięcie na 3 godziny 150-metrowej, jesnokierunkowej Wiosny Ludów i 75metrów jednokierunkowej Kościelnej sparaliżuje Rynek, a kilkuset biegaczy nie zapełni barów i restauracji na Rynku na pół dnia?
Buhahahaha!
Ty chcesz mi powiedzieć, że ty jesteś z Ostrowa?

Uve
odpowiada  8*
4 miesięcy temu

A dlaczego (dla Ciebie „czemu” ) biegaczki są wolne od posiadania piersi??? 🤔🤔🤔

Ola
5 miesięcy temu

Mamy taki piękny kompleks na piaskach, dlaczego tam nie mogą odbywać się takie akcje tylko blokujemy centrum miasta? Super, że ludzie chcą się ruszać ale są do tego lepsze miejsca.

8*
odpowiada  Ola
5 miesięcy temu

Piaski nie nadają się na półmaraton.

ciekawski
odpowiada  8*
4 miesięcy temu

Centrum miasta się nadaje. Tereny leśne się nie nadają do biegania. Ciekawe.

8*
odpowiada  ciekawski
4 miesięcy temu

To, że masz biegunke, nie oznacza, że twój kibel nadaje się do zorganizowania tam profesjonalnego półmaratonu w którym biegnie kilkaset osób.

Ostatnio edytowany 4 miesięcy temu by 8*
grrrr
5 miesięcy temu

znowu te oszolomy

Osw
odpowiada  grrrr
5 miesięcy temu

Kanapowiec bez hobby.

8*
odpowiada  grrrr
5 miesięcy temu

O! Patrzcie ludzie, kolejny XIX-wieczny cukrzyk

biegacz
odpowiada  grrrr
5 miesięcy temu

Ważysz pewnie z 120kg słonino

To znowu ja
5 miesięcy temu

Hej organizatorzy. Też jestem czynnym biegaczem i chwałę sobie takie imprezy, ale już słyszę głosy sprzeciwu że znowu miasto zablokują😉 . Zawsze przy takich imprezach, obojętnie gdzie, jest zablokowane miasto ale pytanie nasuwa mi się inne, dlaczego o 13ej a nie jak w innych połówkach 9lub10 godz? Było by mniej problemów, o tej godz w niedzielę miasto z reguły jeszcze śpi, a nie robicie w
” godzinach szczytu” tak czy owak fajnie że jesteście, brawo👍

Pik.
odpowiada  To znowu ja
5 miesięcy temu

Tak jest ustalone z proboszczami :). O 13.00 jest już po ostatniej mszy w kościołach.

hej
5 miesięcy temu

Hejterzy, do dzieła.

30
0
Napisz co o tym sądziszx