Zamieszki pomiędzy kibicami Leszna i Ostrowa (WIDEO)

Po 24 latach odnowiły się negatywne emocje pomiędzy kibicami z Ostrowa Wielkopolskiego i Leszna. To pokłosie tragicznej śmierci żużlowca reprezentującego Iskrę Ostrów, który miał zostać „wywieziony przez leszczyńskich zawodników na zewnątrz toru”, przez co uderzył głową w metalowy słupek od bramy wjazdowej do parku maszyn. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu.

Już podczas meczu dochodziło do niegodnych zachowań z udziałem kibiców. Z jednej strony wulgarne przyśpiewki, z drugiej prowokowanie i rzucanie przedmiotów w kibiców drugiej drużyny.

Doszło także do pobić. Eskalacja nastąpiła po zakończonym meczu. Użyto gazu pieprzowego i zatrzymano część awanturników. Pozostali zostali wylegitymowani i nagrani. Po analizie wideo będzie możliwe postawienie zarzutów kolejnym pseudokibicom.

Jeden z ostrowskich kibiców spalił szalik Unii Leszno. Po kilku chwilach policja oczyściła teren przylegający do wyjścia z sektora gości i możliwe było wypuszczenie kibiców do autokarów.

Po dzisiejszych wydarzeniach powstały wątpliwości co do ogrodzenia, które miało zapewniać bezpieczeństwo. Kibice z Leszna mocniejszym popchnięciem otwarli bramę, która była zamknięta na klucz. Pozostałe siatki mocno kiwały się i prawdopodobnie przy mocniejszym naporze zostałyby sforsowane.

Policjanci wystawili 3 mandaty, a dwie osoby będą odpowiadać z zapisów ustawy o imprezach masowych. Będą oni rozliczeni w trybie przyspieszonym. Około 150 osób zostało wylegitymowanych.

CZYTAJ  Policyjny dron na was poluje

46 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mieszko
10 miesięcy temu

Po takich wydarzeniach prezes klubu i Leszna, i Ostrovii powinni zabrać głos, wydać publiczne oświadczenie i przeprosić kibiców. To co robi Ostrów jako organizator to już jest dno. Klatka – jak dla kur, toalety dla gości – nieczynne (są po remoncie i nic to nie zmieniło), Toj toje dla gospodarzy – za mało, jednym słowem – żeby tylko odbębnić bo i tak spadamy byle kasa się zgadzała. ŻENADA!!!

Ostrovianin
10 miesięcy temu

Jakaś ochrona na tym meczu była, bo tylko dzieciaki z służby informacyjnej widać.

nie dla żużla za publiczne pieniądze
10 miesięcy temu

Tylko u nas można wymyśleć takie umiejscowienie reporterów :
https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/1008936/rzucali-sie-butelkami-i-wyrywali-ogrodzenie-w-srodku-awantury-dziennikarz-prowad

Na te komarki poszły ogromne publiczne pieniądze. Niegospodarność ?
Na sport zawodowy wydawać takie sumy ?Coś tutaj jest nie tak.

xxxxx
odpowiada  nie dla żużla za publiczne pieniądze
10 miesięcy temu

ogromne sumy ? Coś ci się zakompelksiony człowieczku pomyliło.. a może nie pomyliło , tylko masz taki swój świat ! W innych miastach kluby dostają milion i więcej a u nas ile dostali ? Sprawdź sobie zanim zrobisz z siebie błazna… No chyba ,że to był twój cel !

Mieszkaniec
10 miesięcy temu

Leszno to pustaki i betony bez wychowania tam były też dzieci które dzielnie kibicują a wiocha odstawiła przedstawienie żenada …do betoniarki a nie na stadion pustaki i wody nie marnować bo susza jest .

Ostatnio edytowany 10 miesięcy temu by Mieszkaniec
Pozdrawiam lub nie
10 miesięcy temu

Zwierzęta.

Żal pl
10 miesięcy temu

Żal i nic więcej. Utopione pieniądze w stadion.

Stary kibol
10 miesięcy temu

No ok, ale najważniejsze pytanie – kto komu natłukł? Kto wygrał starcie? Nasi czy leszczyniaki? O tym ani słowa, a wypadałoby podać.

Zorientowany do Gustaw
10 miesięcy temu

Panie Gustawie. Informuję Pana że :
1.Od sprawdzania biletów są wolontariusze.
2.Żeby nie ta „ochrona” jak to Pan określił zamieszki przeniosły by się na sąsiednie sektory.
3.Więcej zrozumienia i szacunku do czyjejś pracy – w USA na przykład trzeba się podporządkować policji i ochronie, każdy tego przestrzega bo wie co go czeka w konsekwecji nie podporządkowana się poleceniom. Nawet lepiej wyglądało to niż w 1996 roku gdy ławki fruwały i goniono się wokół stadionu. Teraz goście byli przetrzymani do godz. 23, wylegitymowani i nikomu się krzywda nie stała. Ale jak to u nas – wszystkim nie dogodzisz.
Życzę więcej obiektywizmu na przyszłość.

Ostovia Rotterdam
10 miesięcy temu

Żenada na torze i poza nim….I tyle w temacie.

Ostatnio edytowany 10 miesięcy temu by Ostovia Rotterdam
Jacek
10 miesięcy temu

Chyba największy BRUTAL na torze Piotr Pawlicki wypowiadał się publicznie do kamery o agresywnej jeździe Bertzonia. Szczyt HIPOKRYZJI!

Stary kibol
odpowiada  Jacek
10 miesięcy temu

No cóż…Oni spotykają się na zawodach nie tylko w Polsce, ale i w szwedzkiej lidze i nie tylko lidze, ich rywalizacja to nie tylko 2 mecze ligowe w ekstralidze. Całkiem możliwe, że w tych innych zawodach Pietrek poznał Szweda z całkiem innej strony, nieznanej polskim kibicom.

46
0
Napisz co o tym sądziszx