Zamieszki pomiędzy kibicami Leszna i Ostrowa (WIDEO)

Po 24 latach odnowiły się negatywne emocje pomiędzy kibicami z Ostrowa Wielkopolskiego i Leszna. To pokłosie tragicznej śmierci żużlowca reprezentującego Iskrę Ostrów, który miał zostać „wywieziony przez leszczyńskich zawodników na zewnątrz toru”, przez co uderzył głową w metalowy słupek od bramy wjazdowej do parku maszyn. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu.

Już podczas meczu dochodziło do niegodnych zachowań z udziałem kibiców. Z jednej strony wulgarne przyśpiewki, z drugiej prowokowanie i rzucanie przedmiotów w kibiców drugiej drużyny.

Doszło także do pobić. Eskalacja nastąpiła po zakończonym meczu. Użyto gazu pieprzowego i zatrzymano część awanturników. Pozostali zostali wylegitymowani i nagrani. Po analizie wideo będzie możliwe postawienie zarzutów kolejnym pseudokibicom.

Jeden z ostrowskich kibiców spalił szalik Unii Leszno. Po kilku chwilach policja oczyściła teren przylegający do wyjścia z sektora gości i możliwe było wypuszczenie kibiców do autokarów.

Po dzisiejszych wydarzeniach powstały wątpliwości co do ogrodzenia, które miało zapewniać bezpieczeństwo. Kibice z Leszna mocniejszym popchnięciem otwarli bramę, która była zamknięta na klucz. Pozostałe siatki mocno kiwały się i prawdopodobnie przy mocniejszym naporze zostałyby sforsowane.

Policjanci wystawili 3 mandaty, a dwie osoby będą odpowiadać z zapisów ustawy o imprezach masowych. Będą oni rozliczeni w trybie przyspieszonym. Około 150 osób zostało wylegitymowanych.

CZYTAJ  Choinka rozświetliła ostrowski Rynek (ZDJĘCIA)

46 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mieszko
5 miesięcy temu

Po takich wydarzeniach prezes klubu i Leszna, i Ostrovii powinni zabrać głos, wydać publiczne oświadczenie i przeprosić kibiców. To co robi Ostrów jako organizator to już jest dno. Klatka – jak dla kur, toalety dla gości – nieczynne (są po remoncie i nic to nie zmieniło), Toj toje dla gospodarzy – za mało, jednym słowem – żeby tylko odbębnić bo i tak spadamy byle kasa się zgadzała. ŻENADA!!!

Ostrovianin
5 miesięcy temu

Jakaś ochrona na tym meczu była, bo tylko dzieciaki z służby informacyjnej widać.

nie dla żużla za publiczne pieniądze
5 miesięcy temu

Tylko u nas można wymyśleć takie umiejscowienie reporterów :
https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/1008936/rzucali-sie-butelkami-i-wyrywali-ogrodzenie-w-srodku-awantury-dziennikarz-prowad

Na te komarki poszły ogromne publiczne pieniądze. Niegospodarność ?
Na sport zawodowy wydawać takie sumy ?Coś tutaj jest nie tak.

xxxxx
odpowiada  nie dla żużla za publiczne pieniądze
4 miesięcy temu

ogromne sumy ? Coś ci się zakompelksiony człowieczku pomyliło.. a może nie pomyliło , tylko masz taki swój świat ! W innych miastach kluby dostają milion i więcej a u nas ile dostali ? Sprawdź sobie zanim zrobisz z siebie błazna… No chyba ,że to był twój cel !

Mieszkaniec
5 miesięcy temu

Leszno to pustaki i betony bez wychowania tam były też dzieci które dzielnie kibicują a wiocha odstawiła przedstawienie żenada …do betoniarki a nie na stadion pustaki i wody nie marnować bo susza jest .

Last edited 5 miesięcy temu by Mieszkaniec
Pozdrawiam lub nie
5 miesięcy temu

Zwierzęta.

Żal pl
5 miesięcy temu

Żal i nic więcej. Utopione pieniądze w stadion.

Stary kibol
5 miesięcy temu

No ok, ale najważniejsze pytanie – kto komu natłukł? Kto wygrał starcie? Nasi czy leszczyniaki? O tym ani słowa, a wypadałoby podać.

Zorientowany do Gustaw
5 miesięcy temu

Panie Gustawie. Informuję Pana że :
1.Od sprawdzania biletów są wolontariusze.
2.Żeby nie ta „ochrona” jak to Pan określił zamieszki przeniosły by się na sąsiednie sektory.
3.Więcej zrozumienia i szacunku do czyjejś pracy – w USA na przykład trzeba się podporządkować policji i ochronie, każdy tego przestrzega bo wie co go czeka w konsekwecji nie podporządkowana się poleceniom. Nawet lepiej wyglądało to niż w 1996 roku gdy ławki fruwały i goniono się wokół stadionu. Teraz goście byli przetrzymani do godz. 23, wylegitymowani i nikomu się krzywda nie stała. Ale jak to u nas – wszystkim nie dogodzisz.
Życzę więcej obiektywizmu na przyszłość.

Ostovia Rotterdam
5 miesięcy temu

Żenada na torze i poza nim….I tyle w temacie.

Last edited 5 miesięcy temu by Ostovia Rotterdam
Jacek
5 miesięcy temu

Chyba największy BRUTAL na torze Piotr Pawlicki wypowiadał się publicznie do kamery o agresywnej jeździe Bertzonia. Szczyt HIPOKRYZJI!

Stary kibol
odpowiada  Jacek
5 miesięcy temu

No cóż…Oni spotykają się na zawodach nie tylko w Polsce, ale i w szwedzkiej lidze i nie tylko lidze, ich rywalizacja to nie tylko 2 mecze ligowe w ekstralidze. Całkiem możliwe, że w tych innych zawodach Pietrek poznał Szweda z całkiem innej strony, nieznanej polskim kibicom.

46
0
Napisz co o tym sądziszx