Zamieszki pomiędzy kibicami Leszna i Ostrowa (WIDEO)

Udostępnij
Tweet

Po 24 latach odnowiły się negatywne emocje pomiędzy kibicami z Ostrowa Wielkopolskiego i Leszna. To pokłosie tragicznej śmierci żużlowca reprezentującego Iskrę Ostrów, który miał zostać „wywieziony przez leszczyńskich zawodników na zewnątrz toru”, przez co uderzył głową w metalowy słupek od bramy wjazdowej do parku maszyn. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu.

Już podczas meczu dochodziło do niegodnych zachowań z udziałem kibiców. Z jednej strony wulgarne przyśpiewki, z drugiej prowokowanie i rzucanie przedmiotów w kibiców drugiej drużyny.

Doszło także do pobić. Eskalacja nastąpiła po zakończonym meczu. Użyto gazu pieprzowego i zatrzymano część awanturników. Pozostali zostali wylegitymowani i nagrani. Po analizie wideo będzie możliwe postawienie zarzutów kolejnym pseudokibicom.

Jeden z ostrowskich kibiców spalił szalik Unii Leszno. Po kilku chwilach policja oczyściła teren przylegający do wyjścia z sektora gości i możliwe było wypuszczenie kibiców do autokarów.

Po dzisiejszych wydarzeniach powstały wątpliwości co do ogrodzenia, które miało zapewniać bezpieczeństwo. Kibice z Leszna mocniejszym popchnięciem otwarli bramę, która była zamknięta na klucz. Pozostałe siatki mocno kiwały się i prawdopodobnie przy mocniejszym naporze zostałyby sforsowane.

Policjanci wystawili 3 mandaty, a dwie osoby będą odpowiadać z zapisów ustawy o imprezach masowych. Będą oni rozliczeni w trybie przyspieszonym. Około 150 osób zostało wylegitymowanych.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Krytykowano rozdawnictwo PiS. Teraz sami rozdają
Subskrybuj
Powiadom o
46 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mieszko
2 lat temu

Po takich wydarzeniach prezes klubu i Leszna, i Ostrovii powinni zabrać głos, wydać publiczne oświadczenie i przeprosić kibiców. To co robi Ostrów jako organizator to już jest dno. Klatka – jak dla kur, toalety dla gości – nieczynne (są po remoncie i nic to nie zmieniło), Toj toje dla gospodarzy – za mało, jednym słowem – żeby tylko odbębnić bo i tak spadamy byle kasa się zgadzała. ŻENADA!!!

46
0
Napisz co o tym sądziszx