Użyli gazu przeciwko kibicom

Zanim rozpoczęły się pierwsze od 1998 roku wielkopolskie derby żużlowe pomiędzy drużynami z Ostrowa i Leszna na Stadionie Miejskim doszło do incydentu. Grupa nabuzowanych kiboli z Leszna wchodziła w utarczki słowne. Niektórzy próbowali sforsować ogrodzenie oddzielające ich od strefy bezpieczeństwa. Tam jednak stali pracownicy firmy ochroniarskiej, którzy znaleźli szybki i skuteczny środek na opanowanie negatywnych emocji.

Kiedy konflikt potęgował, jeden z ochroniarzy użył gazu. Momentalnie większość agresorów wycofała się. Po chwili kilku jeszcze wróciło pod ogrodzenie. Wtedy do akcji wkroczyła nieuzbrojona kobieta, prawdopodobnie pracownica firmy ochroniarskiej. Bez żadnego strachu przekonała ich by wrócili na swoje miejsca.

Do interwencji przygotowani byli policjanci z oddziałów prewencji uzbrojeni w tarcze, kaski i gaz pieprzowy.

Ostrowscy kibice skandowali wulgarne hasło: „Jazda z k**wami!”.

Po godzinie 20 mecz został przerwany z powodu awantur z udziałem kibiców. Poza stadionem doszło również do pobić.

Leżący przez chwilę mężczyzna jest kibicem z Unii Leszno, który nie został wcześniej wpuszczony na stadion.

Zamieszki pomiędzy kibicami Leszna i Ostrowa (WIDEO)

CZYTAJ  Wyłączą ciepłą wodę na tych ulicach

37 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Do FREDI!
10 miesięcy temu

Tak na ścisłość to policja ani ochrona nie interweniuje w klatce, takie są przepisy. To już by była ustawka. Pilnuje się żeby agresorzy nie przedostali się na sąsiednie sektory. Takie osoby są wyłapywane przy opuszczaniu imprezy na podstawie zapisu z monitoringu /drona /kamery. Jak nie masz pojęcia to się chociaż nie ośmieszaj na forum.

FREDI !
odpowiada  Do FREDI!
10 miesięcy temu

Tak jak by tobie zrobili krzywdę, to dobiegał byś prawdy z zapisów monitoringu, jakby cię połamali to wtedy monitoring napewno by ci pomógł , weź ty się nie ośmieszaj, bo jeżeli ktoś wychodzi z zamiarem zrobienia ci krzywdy,to będziesz stał i czekał aż ci ją zrobi tak ? Wtedy to już będzie za późno, bo prawo ani zdrowia albo nawet i życia nie wróci, no ale cóż żyj sobie przepisami jak żyjesz, I oby ci się wiodło.

Ciekawy
odpowiada  FREDI !
10 miesięcy temu

Jak z nam życie to monitoring miał mała awarie

Do FREDI!
odpowiada  FREDI !
10 miesięcy temu

Nigdzie nie ma tak że ochrona czy policja wkracza do klatki. No chyba że w krajach 3 świata (gdzie widać mentalność co niektórych się zatrzymała). Druga sprawa to co robi klub dla bezpieczeństwa to jest żart. Klatka to kurnik, siatki przy prawdziwej bojówce już by nie było. Prezesowi zalecam wycieczkę po innych klubach jak to powinno wyglądać.

monia
10 miesięcy temu

większość przychodzi tylko zrobić zadymę,a czy nie byłoby prościej, gdyby ich nie pilnować, niech się leją i sami wyeliminują?

Bolo
10 miesięcy temu

Wszyscy o kibicach a nikt o meczu tak naprawdę to ze jesteśmy słabsi to mogę zrozumieć śle błędy trenerskie które niestety ustawiają mecz na przegraną , jak można z 9 wystawić Gapę przecież 9 i 13 to nr dla liderów drużyny a my już było wiadome ze w 1 zaczniemy od 1-5 juniorzy są naprawdę słabi zatrzymali się w rozwoju ale tak to jest jak trener zamiast trenować jako współrządzący liczy kasę z telewizji co potwierdzają klubowi pracow
nicy , prezes tylko lansik w mediach i niestety nic więcej
Jak dla mnie czas trenera się skończył w tym klubie czy prezesa nie wiem ale po popełnionych błędach w całym sezonie z torem itp powinno się ostrowski klub przewietrzyć

Przedstaw się
odpowiada  Bolo
10 miesięcy temu

Tor to powinien robić toromistrz (może legenda ostrowskiego speedwaya pan Jacek B.) a nie ten pan co teraz, co uważa że się zna.

Rr
10 miesięcy temu

Wyłapać,dać zakaz stadionowy takim bez mózgom przynajmniej inni będą bezpieczni na stadionie

FREDI !
10 miesięcy temu

Zabezpieczenie imprezy,aż płakać się chce. Te biedne kobiety z ochrony to powinny w domu z dziećmi i rodzinami siedzieć, a nie za wszawe grosze ryzykować to raz.na szczęście było więcej straszenia niż awantury, zadymę to pamiętam w 1996 w Lesznie, tam to się działo. Od zawsze wiadomo że kibice z Leszna to jedno wielkie gówna,nigdzie nie potrafią się zachować, więc pytanie mam jedno do organizatorów, czy wy naprawdę myśleliście że postawienie pań w kamizelkach,które były tak wystraszone że masakra miały zapewnić bezpieczeństwo,a białe kaski jak zwykle pokazały że tylko się ubiorą i nic więcej, zamiast agresorów odganiali zwykłych ludzi stojących,bo tam im nic nie groziło z ich strony,jprd dramat
Podejrzewam że jakby kibice mieli palki i tarcze to policja by spi***olila, przykre te widoki jak stoją i dyskutują, k*rwa goście wchodzą na ogrodzenie to odrazu nap***dalać pałami i gazem a nie czekać aż zejdą, co do samego meczu to już mi się rzygać chce,jak słyszę, kiedyś zaskoczą, nie drodzy państwo
Ostrowia nie zaskoczy bo nie ma kim i z czym, Walasek Gapinski to potrafią dobrze reklamować firmę państwa Garcarków,bo cóż im zostało, ale jeździć to mogą iść do ligi seniora jedynie. Stawiać na młodych bo oni przynajmniej chcą i próbują, a seniorzy widać swoje 5 minut mieli lata temu,I dziś tylko jeżdżą, ale ewidentnie widać że już czas najwyższy sobie odpuścić ładowanie pieniędzy w coś i kogoś, co nie przynosi żadnych efektów. Bez pozdrowień dla debili z Leszna, w Zielonej Górze czy Gorzowie takie kozaki nie byliście !

Do kozaka FREDI!
odpowiada  FREDI !
10 miesięcy temu

To pokaż kozaczku jak ty byś zaprowadził porządek i poczytaj wcześniej przepisy o imprezach masowych. W stanach te kobitki wydały by Ci polecenie i warą byś nie klepnął, ale jak to mówią – Kozak w necie – pi… w świecie.
Czy Ostrów, czy Leszno – jeden sort. Dwie betonowe wioski zapyziałych buraczków. Jak to mówią – przyganial kocioł garnkowi. Każdy by tam zrobił porządek ale trzymajcie mnie 100 bo jeden nie ma co.

FREDI !
odpowiada  Do kozaka FREDI!
10 miesięcy temu

Gamoniu ale tutaj to nie stany,na co czekać aż roz****dola ogrodzenie, oklepia ci wary I później co zrobisz,jak ci tej wary nie poskładają, będziesz do końca życia jadł przez słomkę,wtedy zostanie ci właśnie czytanie przepisów, które pod żadnym względem nie zapewnią ci bezpieczeństwa, takie rozumowanie mają właśnie pi*dy takie jak ty.

Do FREDI!
odpowiada  FREDI !
10 miesięcy temu

Pi… to widzisz przed lustrem. Jak masz cykora to oglądaj tą żenadę przed telewizorkiem z paczką chipsów bo to jest odpowiedni sort dla tego poziomu zawodów i publiki.

Damian
10 miesięcy temu

Zamiast kasy na bilet wydać i oglądać kolejną porażkę Ostrovi już wolałem kupić sobie flaszkę i zostać w domu.

xxxxx
10 miesięcy temu

Młode pokolenie znało temat leszna tylko z opowieści. Wczoraj mogli się choć częściowo przekonać jak się czas na tej wiosce zatrzymał. Jeszcze przed próbą toru jeden typek chciał zerwać barwy „szwagrovi” , od tego się zaczęło. Jeszcze przed meczem przyśpiewki ” gdzie macie Rifa” lub „jak było na stypie” . O innych przyśpiewkach nie piszę bo to zwykłe stadionowe „wymiany uprzejmości ” Dopiero później były jakieś prowokacje miejscowych

Osw
10 miesięcy temu

Czyli mamy kolejną aferę… dawno nic specjalnego nie działo się w ostrowskim żużlu.

Bbm
10 miesięcy temu

Panie redaktorze gdzie pań był jak kibol Uni Leszno podbiegł i zdarł bilbord kibiców ostrovi i krzyczał wyzwiskami. Byłem widziałem. To oni szarpali płot i rzucali butelkami i co mieli pod ręką

Marek
10 miesięcy temu

Zawsze leszno miałem za przyjaciół i dopiero gowalem w extralidze a to… No. Porażka że ten klub m kiboli a nie kibiców i co za tym idzie wieśniaków.

37
0
Napisz co o tym sądziszx