Rozegrano Memoriał Lecha Topolana

Kilkanaście drużyn rywalizowało podczas I Memoriału Lecha Topolana. Piłkarskie zmagania odbyły się na stadionie przy ul. Kusocińskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Na boisku spotkały się głównie drużyny z powiatu ostrowskiego, choć były także kluby z Gołuchowa czy Krotoszyna. Rozegrano w sumie 15 meczów, systemem każdy z każdym. Drużyny startowały w dwóch grupach wiekowych – rocznik 2014 i młodsi oraz rocznik 2011 i młodsi. Zarówno w pierwszej jak i drugiej kategorii wiekowej najlepsi okazali się piłkarze z Akademii Krecika.

Memoriał zorganizowano dla uczczenia pamięci niezwykle zasłużonego, wieloletniego działacza Centry – Lecha Topolana. Organizatorzy – KP „Centra” 1946 – chcieli przypomnieć, jak bardzo angażował się w działalność klubu.

Lech Topolan zmarł 29 lipca 2019 roku w wieku 73 lat.

Przypomnijmy.

Lech Topolan – Ostrowianin, aktywny za młodzieńczych lat piłkarz, wzorowy policjant – wieloletni szef Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej Policji, odznaczony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji brązowym Medalem Za Zasługi Dla Policji, były trener, wychowawca młodzieży, kierownik i prezes ostrowski… aż do godności honorowego prezesa ostrowskiego – Klubu Piłkarskiego CENTRA 1946, w którym spędził 57 lat swego aktywnego życia.

Były członek Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, odznaczony przez PZPN srebrnym medalem za wybitne osiągnięcia dla Polskiej Piłki Nożnej, zwycięzca plebiscytu na najpopularniejszego działacza sportowego Południowej Wielkopolski, współinicjator budowy boiska i hali sportowej ówczesnego Gimnazjum nr 4 oraz kompleksu sportowego Szkoły Podstawowej nr 7, aktywny samorządowiec – radny III, IV, V, VI, VII kadencji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego (przewodniczący Rady w latach 2005-2006), odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi RP i Za Zasługi Dla Województwa Wielkopolskiego, aktywny członek Stowarzyszenia Ostrowianie Dzieciom Specjalnej Troski.

W listopadzie ubiegłego roku, Lechowi Topolanowi przyznano pośmiertnie tytuł Honorowego Obywatela Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Przyznano je podczas XL Uroczystej Sesji Rady Miejskiej z okazji święta miasta.

CZYTAJ  Choinka rozświetliła ostrowski Rynek (ZDJĘCIA)

13 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Al
5 miesięcy temu

SZanowni Państwo a o jakim milicjancie czy o policjancie napiszecie dobrze [o żadnym] Niestety Pan Leszek był i tak łagodnym milicjantem w stosunku do innych i po co ta krytyka. do tego Super działacz sportowy Tylko dzięki niemu Centra Zacharzew ma dziś super nowoczesne boisko ,i Memoriał Pana Leszka T jest mile wskazany,,,inż mgr dr AL,

do AI
odpowiada  Al
5 miesięcy temu

częste picie skraca życie .

auto crash
odpowiada  do AI
4 miesięcy temu

i to z reguły w samochodzie

Rocznik 1964
5 miesięcy temu

Ja mówię o NIM dobrze. Gratuluję organizatorom memoriału i wspaniałym radosnym dzieciom. Dobrze że jesteście.

karo
5 miesięcy temu

No pewnie, że siebie warci, bo razem pili. Zapomnieliście jak chamsko odezwał się na temat Pani Prezydent: „Ta ku..a nie będzie mi mówić…”
Ludzie czcicie prostaka. Ja nie zapomniałem jak traktował młodych policjantów. Potem będąc u koryta liczyły się tylko interesy i własna prywata. Nie znam nikogo co dobrze o nim mówi…

Robert Pasik
odpowiada  karo
5 miesięcy temu

Wiem jak traktował młodych policjantów . A tak jak mówisz tylko konfidenci będą o nim dobrze opowiadali . A Starosta ostatnio to tylko dla własnego wizerunku oby dobrze wyglądać na zdjęciach i być w centrum uwagi . A gdzie nie ma fotoreporterów i kamer wysyła zastępcę . Tak jak ostatnio na lecie kapeli z Nad Baryczy . Tam to totalna żenada była pokazana . Cebulski myślał że zostanie z przekrętów gwiazdą

Robert Pasik
6 miesięcy temu

Każdy wie swoje . Jak dla Mnie zwykły pies i fałszywy . Nikomu nie pomógł wręcz zaszkodził .A Rajki próbuje zrobić go świętym ale widocznie są siebie warci .

Policjant, nie komunista, pomocny na drodze...
6 miesięcy temu

PiS pisze nową historię,
Takie czasy, ci co pamiętają będą leczeni na schizofrenię i paranoję.

Romuald
6 miesięcy temu

Pani Topolan ładnie kombinuje, w tym roku już nie jeden memoriał a dwa. Na każdy dodatkowa kasa z miasta…

Lewy
6 miesięcy temu

To nie był dobry milicjant delikatnie mówiąc

olek
6 miesięcy temu

scigał tych bidnych robotników na rowerach,co jechali do robłoty na zntk

Marek
6 miesięcy temu

Nie policjant a milicjant

Robert Pasik
odpowiada  Marek
6 miesięcy temu

Wręcz Ormowiec bym rzekł .

13
0
Napisz co o tym sądziszx