Młodzież rywalizowała w hali Arena (ZDJĘCIA)

Arena Ostrów należała dziś do młodych sportowców z ostrowskich szkół. Była sportowa rywalizacja w duchu fair play. Na parkiecie główną rolę odgrywała królowa sportu – lekkoatletyka, a wszystko w ramach Athletics Challenge.

To projekt, którego twórcą jest mistrz olimpijski Karol Zalewski, lekkoatleta specjalizujący się w biegach sprinterskich, olimpijczyk z Rio de Janeiro (2016), mistrz olimpijski w sztafecie mieszanej 4×400 m z Tokio w 2020 r.

Ten utalentowany 29-latek założył swoją Fundację, by szukać następców mistrzów wśród dzieci i młodzieży.

Karol Zalewski jako organizator wydarzenia prowadził dzisiejsze rozgrywki sportowe. Towarzyszyła mu równie utalentowana mistrzyni olimpijska Małgorzata Hołub – Kowalik, polska lekkoatletka, sprinterka, olimpijka z Rio (2016), mistrzyni olimpijska w sztafecie mieszanej 4×400 m oraz wicemistrzyni olimpijska w sztafecie kobiet 4×400 m z Tokio w 2020r.

Dzisiejsze spotkanie, to świetna okazja by z tak wybitnymi mistrzami olimpijskimi odnaleźć radość z uprawiania sportu.

Ostrów Wielkopolski został wybrany jako jeden z czterech miast w Polsce tych lekkoatletycznych zmagań sportowych. Wyróżnienie tym większe, że inauguracja projektu Athletics Challenge odbyła się właśnie w naszym mieście.

potwierdzenie-lAUGS-8eiaj16

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zbiórka wielkogabarytów - kolejny rejon Ostrowa
Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
POLSKA
2 lat temu

Dajcie pięniądze Ostrowskim, lekkoatletom, dziady z Carycą na czele.

1
0
Napisz co o tym sądziszx