Grube miliony na modernizację stadionu

Udostępnij
Tweet

W środę Rada Miejska Ostrowa Wielkopolskiego przegłosowała budżet miasta na rok 2022. Wśród zadań Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego jest przebudowa Stadionu Miejskiego na kwotę prawie 13,5 miliona złotych. Ma to dostosować ten obiekt do standardów ekstraligowych.

–Te pieniądze przeznaczamy na kompletną przebudowę parku maszyn, na modernizację oświetlenia na Stadionie Miejskim, na odwodnienie toru, na budowę kolejnych trybun na koronie stadionu, na utwardzenie wszystkich niezbędnych powierzchni – to są najważniejsze elementy tej przebudowy – wyliczała podczas prezentacji budżetu na Sesji Rady Miejskiej Beata Klimek, prezydent miasta.

–Z naszego punktu widzenia jest to najtrudniejsza inwestycja, która stoi przed zespołem kierowanym przez prezydenta Mikołaja Kostkę, ponieważ pierwszy mecz PGE Ekstraligi na Stadionie Miejskim ma być rozegrany 10 kwietnia. Mamy naprawdę trzy miesiące na to, by ten ambitny, trudny i wymagający projekt zrealizować – podkreślała prezydent miasta.

–Zrobimy wszystko, aby na inaugurację żużlowej ekstraligi w Ostrowie Wielkopolskim Stadion Miejski był gotowy. Ta inwestycja warta 13,5 mln powstaje w ramach Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego – podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Miasto rozdaje mieszkania. Jest jeden haczyk
Subskrybuj
Powiadom o

22 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Krzysztof K. - Ostrowianin
1 rok temu

Brawo Pani Prezydent …to kolejna w historii osoba ktora ma wizje na Ostrów Wlkp. i z dawnego brudnego i zadymionego zimą i latem Ostrowa a latem dodatkowo pozbawionego basenu czy ładnie zagospodarowanych parków i Piasków zrobiła juz znacznie ładniejsze miasto….Hala sportowa ,baseny w projekcie ,stadion miejski bedzie z pewnoscia przynosił dochód ….podziwiam te Kobietę…jak wiele inicjatyw podjeto i ukończono w sporcie i kulturze kazdy widzi i kazda inicjatywa jest realizowana tak ,jak to zostało zaplanowane ….Tylko Ona wie ,ze jak nie teraz to kiedy….Ostrów pieknieje i przyciaga turystów a to dopiero poczatek bo baseny i obiekty za parowozownia tez przyniosa wymierne korzysci …pieniadze i zdrowie naszej młodziezy jest kierowane w dobrych ,znakomitych kierunkach a inwestycje realizuja firmy ostrowskie dajac prace i efekty jeszcze bardziej wymierne …te pieniadze i efekty zostaja w sumie w Ostrowie ….Pani Beata Klimek kariery na Ostrowie z pewnościa nie skonczy …jest skuteczna ,jest prawdomówna i co tu duzo gadac …prezentuje sie znakomicie walczą o ostrowskie cele społeczne i gospodarcze. Ona ma w sobie serce i dusze samorzadowca….nie jestem klakierem bo nie musze …opisuje to co co widze wokół ….chyba trudno zaprzeczyc ,ze te pieniadze zostają w Ostrowie i inwestycje widać ,słychac o nich a młodziez i dorosli wrecz je namacalnie czują . Boje sie jednak o to ,ze ktos nam pania Beate ukradnie a trudno byłoby bardzo znależć tak dynamicznie działajaca osobę.

Cer
1 rok temu

I pewnie w dzień meczu będzie jedną piąta stadionu zrobiona, mecz się odbędzie a inwestycja zaś stanie opłacona za całość hehe ta trybuna to też taka inwestycja .wkleili coś nowego w stare pieniądze skasowali i o co chodzi …a wogole z zewnątrz to już po paru miesiącach wyglądała jak by powstała z demobilu…śmiech na sali ….wedle mnie mogą ten stadion zrównać z ziemią posadzić jej te badziewne „Chabrynzie” czy tam” badyle” dać parę lampek żeby było ten szajs widać już z daleka i po sprawie hehe a mecze może organizować u siebie w domu:p
Całe te jej inwestycje to jakaś lipa i kpina z mieszkańców …a Urban nie robił inwestycji bo się pewnie bal machloić hehe a ta idzie na całego puki może.Po co jeść torta małą łyżeczką jak można łyżka a nawet ręką…

22
0
Napisz co o tym sądziszx