Żużlowa Ostrovia otrzyma kilka milionów!

Wielu zastanawiało się czy ostrowski klub żużlowy powinien awansować do eligi, a wszystko to z powodu wymagań, które należy spełnić w najwyższej lidze. Ponadto to spore obciążenie finansowe by móc prezentować przeciętny poziom. Są jednak dobre wiadomości.

Start w ekstralidze spowoduje napływ do klubu aż 7,4 miliona złotych w ciągu najbliższych dwóch sezonów, bez względu na wynik sportowy. 6,4 miliona otrzyma klub ze strony najlepszej żużlowej ligi, a będą one pochodzić z nowej umowy telewizyjnej, a także od sponsorów rozgrywek. Dodatkowo nawet jeśli Ostrovia spadnie, otrzyma kolejny milion jako pomoc w utrzymaniu zaplecza administracyjnego. Łącznie klub ma zagwarantowane co najmniej 7,4 mln zł.

Ostrowski klub jest pewny, że w przyszłym sezonie zyska sportowo i organizacyjnie. Mariusz Staszewski wyjawia, że klubu nie będzie stać na spektakularne transfery, ale ma nadzieję, że kibice mimo to będą wspierać klub.

POLECANE NEWSY

19 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Hej hej Ostrovia!
10 miesięcy temu

Skład prawie pewny! 1. Dudek 2 . Gapiński 3. Fricke 4. Szostak 5. Walasek 6. Krawczyk 7. Berntzon 8. Poczta

dramat
10 miesięcy temu

Fajnie ,że jesteście maruderzy!! haha Jak jeździli żużlowcy w 2 lidze.. PORAŻKA po co chodzić. Jak awansowali… pewnie spadną bo kasy nie mają.. Jak się utrzymali w 1 lidze.. po co chodzić skoro o nic nie jadą.. Jak awansowali do ekstraligi.. to też źle bo zaraz spadną ! BRAWO wY !

Do Sebastiana
10 miesięcy temu

Tak to prawda tez słyszałem. Widziano nawet ich busy całkiem niedawno w Ostrowie.

Do Marko
10 miesięcy temu

Nie jest źle. Owszem Hansen odchodzi ale podobno są duże szanse na Dudka i Frickea. Widziano ich busy niedawno w Ostrowie!

Hej hej Ostrovia
10 miesięcy temu

Bilety na ekstraligę 70zł normalny, pewne info! Jazda Ostrovia!

Hola,hola !
10 miesięcy temu

Ejże optymiści ! Na zakup plandek na tor,na odwodnienie toru,inne warunki organizacyjne i licencyjne – będzie potrzeba nie małej kasy ! Zostanie z 3 miliony – z tą kasą,to Eligi Ovia nie zawojuje ! Oby za rok,nie było powrotu do brym,brym z długiem klubowym. Bo po ewentualnym transferze. I podniesieniu stawek dla dotychczasowyc zawodników – klubowa kasa będzie często pod kreską ! Tak więc więsej pokory i realizmu ! Rokuję jeden sezon i rozpad klubu,długi i co lepsi zawodnicy przyjmą oferty od lepszych klubów. Taka prawda !

Przedstaw się
10 miesięcy temu

Dudek to marzenie… Realnie stawiam na Chrisa Holdera

adam.s
10 miesięcy temu

najlepszą decyzją będzie pozostawienie tego składu. Nazwiska nie jeżdżą, wielki tuzy ekstraligi też nie spadły z nieba tylko ocierały się o 1 i 2 ligę. Wszystko to kwestia mentalna i dogrania szczegółów, dosprzętowienia itp. Zakładam, że przy dobrych wiatrach Ostrovia zostanie w ekstralidze na parę lat. Ten pierwszy sezon będzie najtrudniejszy bo na przetarcie szlaków, prognozuję drugą czwórkę. Potem będzie tylko lepiej. Zwycięskiego składu się nie zmienia, oni nie jeżdża w tym klubie od roku tylko już się zasiedzieli i zakorzenili. Wydanie miliona na gwiazdkę, która nic nie wniesie do składu a może nawet zepsuje sezon to droga do nikąd – lepiej zaryzykować tym co mamy – i lepiej na tym wyjdziemy

Gzyms
10 miesięcy temu

Zakontraktowany jest Jacek Brucheiser na 2022 będzie jazda.

Sebastian
10 miesięcy temu

Słuchy chodzą, że Max Fricke i Patryk Dudek mają wzmocnić skład klubu. Kto wie ile w tym prawdy. W przyszłym sezonie jedziemy po swoje Panowie.

19
0
Napisz co o tym sądziszx