Żużlowa Ostrovia otrzyma kilka milionów!

Wielu zastanawiało się czy ostrowski klub żużlowy powinien awansować do eligi, a wszystko to z powodu wymagań, które należy spełnić w najwyższej lidze. Ponadto to spore obciążenie finansowe by móc prezentować przeciętny poziom. Są jednak dobre wiadomości.

Start w ekstralidze spowoduje napływ do klubu aż 7,4 miliona złotych w ciągu najbliższych dwóch sezonów, bez względu na wynik sportowy. 6,4 miliona otrzyma klub ze strony najlepszej żużlowej ligi, a będą one pochodzić z nowej umowy telewizyjnej, a także od sponsorów rozgrywek. Dodatkowo nawet jeśli Ostrovia spadnie, otrzyma kolejny milion jako pomoc w utrzymaniu zaplecza administracyjnego. Łącznie klub ma zagwarantowane co najmniej 7,4 mln zł.

Ostrowski klub jest pewny, że w przyszłym sezonie zyska sportowo i organizacyjnie. Mariusz Staszewski wyjawia, że klubu nie będzie stać na spektakularne transfery, ale ma nadzieję, że kibice mimo to będą wspierać klub.

CZYTAJ  Wizyta w lombardzie spowodowała przyjazd straży pożarnej, karetki i policji

19 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Hej hej Ostrovia!
1 rok temu

Skład prawie pewny! 1. Dudek 2 . Gapiński 3. Fricke 4. Szostak 5. Walasek 6. Krawczyk 7. Berntzon 8. Poczta

dramat
1 rok temu

Fajnie ,że jesteście maruderzy!! haha Jak jeździli żużlowcy w 2 lidze.. PORAŻKA po co chodzić. Jak awansowali… pewnie spadną bo kasy nie mają.. Jak się utrzymali w 1 lidze.. po co chodzić skoro o nic nie jadą.. Jak awansowali do ekstraligi.. to też źle bo zaraz spadną ! BRAWO wY !

Do Sebastiana
1 rok temu

Tak to prawda tez słyszałem. Widziano nawet ich busy całkiem niedawno w Ostrowie.

Do Marko
1 rok temu

Nie jest źle. Owszem Hansen odchodzi ale podobno są duże szanse na Dudka i Frickea. Widziano ich busy niedawno w Ostrowie!

Hej hej Ostrovia
1 rok temu

Bilety na ekstraligę 70zł normalny, pewne info! Jazda Ostrovia!

Hola,hola !
1 rok temu

Ejże optymiści ! Na zakup plandek na tor,na odwodnienie toru,inne warunki organizacyjne i licencyjne – będzie potrzeba nie małej kasy ! Zostanie z 3 miliony – z tą kasą,to Eligi Ovia nie zawojuje ! Oby za rok,nie było powrotu do brym,brym z długiem klubowym. Bo po ewentualnym transferze. I podniesieniu stawek dla dotychczasowyc zawodników – klubowa kasa będzie często pod kreską ! Tak więc więsej pokory i realizmu ! Rokuję jeden sezon i rozpad klubu,długi i co lepsi zawodnicy przyjmą oferty od lepszych klubów. Taka prawda !

Przedstaw się
1 rok temu

Dudek to marzenie… Realnie stawiam na Chrisa Holdera

adam.s
1 rok temu

najlepszą decyzją będzie pozostawienie tego składu. Nazwiska nie jeżdżą, wielki tuzy ekstraligi też nie spadły z nieba tylko ocierały się o 1 i 2 ligę. Wszystko to kwestia mentalna i dogrania szczegółów, dosprzętowienia itp. Zakładam, że przy dobrych wiatrach Ostrovia zostanie w ekstralidze na parę lat. Ten pierwszy sezon będzie najtrudniejszy bo na przetarcie szlaków, prognozuję drugą czwórkę. Potem będzie tylko lepiej. Zwycięskiego składu się nie zmienia, oni nie jeżdża w tym klubie od roku tylko już się zasiedzieli i zakorzenili. Wydanie miliona na gwiazdkę, która nic nie wniesie do składu a może nawet zepsuje sezon to droga do nikąd – lepiej zaryzykować tym co mamy – i lepiej na tym wyjdziemy

Gzyms
1 rok temu

Zakontraktowany jest Jacek Brucheiser na 2022 będzie jazda.

Sebastian
1 rok temu

Słuchy chodzą, że Max Fricke i Patryk Dudek mają wzmocnić skład klubu. Kto wie ile w tym prawdy. W przyszłym sezonie jedziemy po swoje Panowie.

19
0
Napisz co o tym sądziszx