OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Strażak z Ostrowa najlepszy w trudnych zawodach

W Kołobrzegu odbyły się najtrudniejsze w Europie zawody dla strażaków – Toughest Firefighter Challenge, w których zwyciężył Krystian Sikora z Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim, rywalizując z innymi zawodnikami na plaży przy molo.

Dlaczego najtrudniejsze? Ponieważ cały tor został rozłożony na piasku i pomimo ciężkiego rynsztunku, który strażacy założyli, musieli poradzić sobie na trudnym i niestabilnym podłożu.

Podczas zawodów, w których wzięły udział jednostki z Polski i zagranicy, strażacy musieli wykonać wiele trudnych zadań. W większości edycji TFC, strażacy w pełnym rynsztunku bojowym (hełmy, rękawice, ubranie specjalne) musieli m.in. wnieść 19-kilogramowy wąż strażacki na szczyt 12-metrowej wieży, za pomocą młota przesunąć na odległość 1,5 metra metalową sztabę o wadze 72,5 kg, pokonać slalom na dystansie 40 m i przebiec ciągnąc wypełniony wodą wąż (30 m), przeciągnąć, idąc tyłem, manekina o wadze 80 kg na odległość 30 m.

Po zaciętej rywalizacji najlepszy w kategorii mężczyzn okazał się Sikora Krystian z KP PSP Ostrów Wielkopolski, który cały tor przeszkód pokonał z czasem 2:16:03. Był lepszy od 55 rywali.

POLECANE NEWSY
7 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Prosto w oczy
2 miesięcy temu

Strażak jak strażak zawsze the Best tylko komendant do bani

Ahmed bul
2 miesięcy temu

Brawo dla Krystiana Jesteś wielki mistrz💪💪💪💪

Ahmed bul
2 miesięcy temu

Al

Sławek emeryt PSP
2 miesięcy temu

Ostrów gora

Anka
2 miesięcy temu

Super. Gratulacje!!!

Osp
2 miesięcy temu

Gratulację

Nsnp
2 miesięcy temu

Brawo

7
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x