Piłkarskie święto za parowozownią (zdjęcia)

Udostępnij
Tweet

Od lat grupa ostrowian marzyła, by kultowy stadion „za parowozownią” dostał swoją szansę, by znów być pięknym miejscem dla sportowego Ostrowa. Choć trzeba było, poczekać, to marzenie właśnie się spełnia.

Wczoraj wkopano łopatę pod nową inwestycję – kompleks treningowo – sportowy „za parowozownią”. Miejsce, w którym piłkę kopały pokolenia ostrowian przetrwa i będzie służyć dalej młodym mieszkańcom naszego miasta.

W sobotnie popołudnie piłkarze z Ostrovia 1909 rozegrali ostatni, pożegnalny mecz w tym miejscu. Nie żegnamy się jednak na długo. Zadanie pochłonie 16,5 mln złotych z dofinansowaniem 2,5 mln złotych. W pierwszym etapie kompleks zyska boisko ze sztuczną nawierzchnią, zostanie ono ogrodzone i oświetlone, założony zostanie system monitoringu i wszystkie potrzebne przyłącza. W następnym etapach inwestycji powstanie tu drugie boisko z nawierzchnią naturalną, trybuny, nowa infrastruktura. To kolejne zadanie Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego.

1 września 2023 toku spotykamy się w tutaj ponownie, na inauguracji tego zadania i turnieju otwarcia „za parowozownią” na nowo.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Tak będzie wyglądał stadion lekkoatletyczny
Subskrybuj
Powiadom o

14 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
obserwator
1 rok temu

To fakt trenera ostrovi mamy słabego nic nie pokazał w ostrzeszowie w odolanowie poszedł sprzatać barana z niego zrobili a teraz dostał posadę od kolegi prezesa z jaguara he i jeszcze jak widzę tego atencjusza w trzeciej połowie to srać się chce…

Kaliszanin
2 lat temu

Bywałem na tym obiekcie kilkukrotnie za sprawą meczów KKS vs Ostrovia. Ile to już lat minęło i dopiero teraz miasto ma jakieś środki na ten cel gdzie już dawno mógłby być co najmniej stadion na 5 tysięcy widzów zadaszony z piekną murawą. To miejsce ma swój niezwykły klimat sam raz do roku tam jeżdżę brakuje mi pojedynków z dawnych lat. Życzę Ostrovii wszystkiego co najlepsze pomimo kibicowskich podziałów

Jasnwidz
2 lat temu

Trenowałem na parowozowni. Może raczej grałem w piłkę. Nikogo nie interesowały szatnie czy stan murawy. Naprawdę warto wywalić 16 melonów na grę w piłkę? To co tam będzie? Podgrzwana murawa na E-L warunki? Trybuny na ile tys. ludzi? Na stadionie miejskim TojToje a na parowozowni prysznice dla kibica? Coś tu chyba nie tak.

Usa
2 lat temu

Do Pener z Nowtki zapamiętaj jedno żużel to nie sport

14
0
Napisz co o tym sądziszx