Ostrowianin dostał prestiżową pracę za granicą

Udostępnij
Tweet

Wieloletni rozgrywający Bartłomiej Jaszka wraca do Füchsen Berlin. 38-latek przez najbliższe dwa lata będzie trenował drugą drużynę stołecznego klubu, a także zostanie zatrudniony jako trener techniczny na boisku młodzieżowym.

W 2007 roku Jaszka przyjechał do Berlina po awansie do I ligi piłki ręcznej i został tu najlepszym zawodnikiem. Strzelił 582 gole w 192 meczach Bundesligi, ale ze względu na ciągłe problemy z barkami i długą regenerację Polak musiał się wycofać w 2014 roku. Jako główny trener przez ostatnie trzy lata zdobywał ważne doświadczenie na uboczu w Zagłębiu Lubin w pierwszej lidze polskiej. Ostatnio trenował także młodzieżową drużynę narodową w swojej ojczyźnie.

Dyrektor zarządzający Füchse, Bob Hanning: „Jestem niesamowicie dumny i szczęśliwy, że możemy powitać Bartłomieja Jaszkę w zespole trenerskim. Z jego doświadczeniem jako genialnego zawodnika i jako trener w polskiej ekstraklasie, ale także z jego ludzkimi cechami, wspaniały człowiek i ulubieniec kibiców powraca do nas ponownie w Fuchsbau. Oprócz swojej pracy jako trener dla naszego drugiego zespołu, zapewni cenny impuls jako trener, szczególnie dla młodzieży ”.

Bartłomiej Jaszka: „Bardzo się cieszę, że wróciłem do Berlina. Teraz jestem z powrotem w innej roli, ale jestem bardzo wdzięczny Bobowi za danie mi tej szansy. Moim celem jest rozwój młodych graczy i wniesienie swojego wkładu w udaną koncepcję Füchse.”

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Kluby sportowe dostały kolejną kasę z miasta
Subskrybuj
Powiadom o

11 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ewa
1 rok temu

Ciekawe czy prezes tego klubu ma ładną żone a w razie czego niech pilnuje.

11
0
Napisz co o tym sądziszx